PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=413911}

High School Musical 3: Ostatnia klasa

High School Musical 3: Senior Year
5,4 45 974
oceny
5,4 10 1 45974
3,2 4
oceny krytyków
High School Musical 3: Ostatnia klasa
powrót do forum filmu High School Musical 3: Ostatnia klasa

Nie, nie jest to arcydzieło, ale przecież, w przeciwieństwie do innych tzw. "produkcji" Disney Channel, "HSM" trzyma jeszcze poziom. Można w nim na przykład zaobserwować zjawisko zwane fabułą, którego taka "Hannah Montana" zwyczajnie nie posiada. Piosenki są naprawdę niezłe, bez rockowego wycia o niczym, a układy taneczne wywołują u mnie, gabarytów i zgrabności słonia, nieskrywaną zazdrość. Tak, oglądałam ten film jeszcze wczoraj. I to z przyjemnością. I co? Wyzwiecie mnie od pokemonów, galerianek, 10-latków i upośledzonych umysłowo? Bo ośmieliłam się polubić film, który waszym zdaniem jest do dupy? Przecież nikt nie zmusza fanów mocnego kina akcji i horrorów do oglądania musicalowych produkcji, nieprawdaż? Ja na przykład nie oglądam horrorów, bo najzwyczajniej w świecie mam za słabą psychikę i nie lubię brutalnych mordów i wymyślnych tortur, ale to nie znaczy, że zamierzam zaniżać ocenę przedstawicielom tegoż gatunku. Pozostawiam horrory z błogosławieństwem ich fanom, a sama biorę się za to, co naprawdę lubię, czyli do przewidywalnych romansideł i filmów tanecznych. I wszystko ładnie, pięknie i tęczowo. Ode mnie 7/10, bo czasem potrzebuję po prostu takiego słodkiego, przewidywalnego, rozśpiewanego oderwania od rzeczywistości. Gra aktorska nie powala, ale chętnie wymieniłabym parę tak zwanych "aktorek" młodego pokolenia na jedną Vanessę Hudgens. Ona przynajmniej ma twarz, na którą da się patrzeć i nie gra równie sztucznie, jak ci w "Trudnych Sprawach".

ocenił(a) film na 8
Angelica_May

W pełni się z Tobą zgadzam :) Uwielbiam musicale i HSM bardzo mi sie podobał. W życiu codziennym i tak mamy dużo problemów, a w TV same złe wiadomości, taki lekki, radosny film może być od tego odskocznią :) Nie mam 15 lat, mało tego, zbliżam się już praktycznie do 30-tki, ale bardzo lubię takie filmy jak HSM. Dziś obejrzałam część 1 i 2, jutro z przyjemnością obejrzę 3 część. Będzie na TVP 1. Jeśli ktoś nie lubi takich filmów to niech nie ogląda i nie zaniża mu oceny tylko dlatego że gra tam Zac Efron. No ludzie, to przecież film dla młodzieży! A jak ktoś ocenia go na 1 i piszę komentarze typu "dno" itd. to chyba powinien sobie kij z tyłka wyjąć :D
A Tobie jeszcze mogę polecić "Lakier do włosów" - super film :) pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
zoja_pl

Dałaś 4 xd
Średnia filmu przez to jest jaka jest

ocenił(a) film na 8
magducha2907

Nie, dałam 8. Patrz komu odpowiadasz i czytaj ze zrozumieniem. Poza tym komentujesz post sprzed 11 lat, to jest dopero xd

Angelica_May

Przyznam się, że należę do grupy osób, które kiedy pada hasło HSM jako wybitne dzieło, wybucha śmiechem, bawi mnie też osoba Zacka (jednak bez bicia przyznam, że zarówno film "17 Again" jak i jego kreacja podobały mi się) za Vanessą nadzwyczajnie nie przepadam i nie podoba mi się jako aktorka, toteż unikam filmów w których gra (wyjątkiem jest Sucker Punch - chęć obejrzenia filmu ważniejsza niż jedna aktorka). Pierwsze 2 części obejrzałam bo chciałam się przekonać nad czym tak naprawdę jedni się pastwią a inni toną w zachwytach - obejrzałam, dotrwałam do końca, nie umarłam. Oba filmy oceniłam na 6, nie jest to nic wybitnego ani nic tragicznego, same historie nie bardzo mi się podobały (może dlatego, że gimnazjum daawno temu skończyłam a zakładam, że tej grupie wiekowej film najbardziej się podoba), jednak jestem pod wrażeniem pracy jaką wkładają w każdy film, układy taneczne, które są naprawdę fajne (pewnie dlatego dałam 6 a nie 5), piosenki hmm wpadają w ucho, melodie tak, słowa no niekoniecznie. Wydaje mi się, że jest to dobry film dla dzieciaczków, nie widzę w tym nic co może je bardzo skrzywić, jest to lekki film dla rodziny, taki na niedzielne popołudnie - choć ja osobiście wolę te filmy, które sama jako dzieciak oglądałam po niedzielnym obiedzie ;) Trójkę obejrzę "dla zasady" widziałam poprzednie to i tą zobaczę, nawet specjalnie wstanę żeby wł tv.

ocenił(a) film na 5
Angelica_May

Zgadzam się z twoją opinią. Daję 8/10

ocenił(a) film na 2
zoriia

I ja również ale nie dam 8. Taki lekki ten filmik i choć parę wątków potrafią troszkę irytować to rozumiem że ten film może się niektórym podobać. Po prostu co kto lubi.

ocenił(a) film na 4
Angelica_May

Weszłam tu teraz z czystej ciekawości, jakież to wymyślne tortury wymyślili temu filmowi tutejsi "znawcy kina". I cieszę się, że ktoś patrzy na to tak jak ja :) Już od dawna nie jestem na bieżąco z disney channel, być może jakbym miała taki kanał, to bym z nudów oglądała- jeżeli jestem w stanie patrzeć na "dlaczego ja" albo "julię" to wszystko jest możliwe. Ale wydaje mi się, że HSM jest to jeden z niewielu (podkreślę) NOWYCH produkcji disneya, które, choć przeznaczone dla małych dzieci, są zupełnie znośne. Ktoś wyżej słusznie powiedział, że mają fabułę, a ja jeszcze dodam, że, mimo że zupełnie nierealną, to nie tak odmóżdżającą i głupią jak mnóstwo bajek, które teraz zyskują status "kultowych, np. Laboratorium Dextera, którego ja w dzieciństwie nie znosiłam. Ludzie jednak mają to gdzieś, wolą od razu dać 1/10 żeby nie wyjść na pokemona. Przykre, że właśnie taki chcą reprezentować poziom.

Angelica_May

ja nie widzę nic złego w tym filmie...

ocenił(a) film na 8
Angelica_May

totalnie się zgadzam. ten film kojarzy mi się z dzieciństwem, mniej-więcej 5 czy 6 klasa podstawówki... teraz kończę gimnazjum, jednak wciąż lubię do niego powracać ; ) przypomina mi chyba najlepszy okres w moim życiu, kiedy wszystko było takie proste... ostatnio słucham namiętnie płyty z 3, bo jakoś się relaksuję przed egzaminami przy nich xd
niestety, tak samo jak np. Justin Bieber na początku był fajny, a teraz już hmm.. nie do końca jest tolerowany przez społeczeństwo mojego (i pewnie nie tylko) gimnazjum, tak samo gdy ktoś usłyszy, że wciąż lubię (kocham! xd) HSM od razu salwy śmiechu. no cóż, nie wspomnę, że większość tych osób jeszcze jakieś 3-4 lata temu również szalała na punkcie Zaca czy Vanessy. jak widać ''czasy się zmieniają, ludzie się zmieniają''. a haters gonna hate. niezmiennie.

ocenił(a) film na 8
Angelica_May

Zgadzam się z Tobą w 100%. Do dzisiaj uwielbiam ten film. Dlatego może, że musicale to mój gatunek... Ale też właśnie nie rozumiem dlaczego taka mała ocena. Film jest dobry, świetne według mnie piosenki, fajnie zaśpiewane, fajna choreografia, lekki film, więc nie rozumiem. Ale dla mnie najlepsza była właśnie 3, potem 2 i 1 na końcu.

Angelica_May

no i to jest grono osób które naprawdę ma gust

ocenił(a) film na 10
Angelica_May

Każdy ma inny gust filmowy, niektórzy lubią komedie dla młodzieży, a inni dramaty na poważnie. Każdy lubi co innego i trzeba to zaakceptować. Ja uważam trzecią część tego filmu za ARYCYDZIEŁO i takie jest po prostu moje zdanie, lubię filmy tego typu, ale ten wyjątkowo mi się spodobał. Uwielbiam Sharpay, utożsamiam się z nią, gdy włączyłam pierwszą część filmu od razu ją pokochałam, a aktorka która ją gra- Ashley Tisdale- jest świetna. Oglądałam trzecią część filmu gdy kończyłam liceum, a ten film właśnie o zakończeniu liceum opowiada i dlatego tamte chwile były dla mnie cudowne, w mojej szkole czułam się jak w HSM3, to był wspaniałe czasy. Uwielbiam ten film i daję 10/10 :)

Angelica_May

Ja uwielbiam wszystkie filmy HSM, ale najbardziej 1 i drugą część :) Uwielbiam te piosenki i układy taneczne ;) Fabuła też jest, ale często naciągana .. Zac wygląda słodko, a Vanessa jest śliczna :) Bardzo miłe i lekkie filmy :)

Angelica_May

Ech, sama chciałam już założyć taki temat. Nie wiem z czego wynika ta ogólna nienawiść. Dlaczego ludziom tak przeszkadza, że ktoś lubi ten film? Zupełnie jakby koniec świata miał nastąpić. Jakaś żenada tak się przejmować. Swoją drogą zauważyłam, że na tym portalu jest coraz więcej masochistów. Bo naprawdę nie potrafię inaczej określić ludzi, którzy nienawidzą jakiegoś filmu i celowo wchodzą na jego forum, by go zjechać od góry do dołu, z pełną świadomością, że zirytują osoby, które dany film lubią. Zupełnie jakby nie mogły w tym czasie podyskutować na forum jakieś swojego hitu,który cenią i lubią do niego wracać. Dziecinada. I tak, wiem. "Forum jest po to, aby wyrażać swoją opinię". Jasne piękne stwierdzenie. Tylko pytam się po co, w tym przypadku? Żeby wywołać negatywne emocje i zirytować samego siebie, przypominając sobie o filmie, którego się nie lubi?

ocenił(a) film na 8
Angelica_May

zgadzam siepowiem ci ze ja ogladam horrory uwqielbiam je a hsm tez mi sie podoba wow dziwna jestem co / xdd tez mnie zaraz wyzwa :D jak dla mnie fajnyy,lekki oo a wlasnie jak ja widze te tance kurde,naprawde fajne chorografie i pewnie polowa stad nie umialaby tak zatanczyc ode mnie podziw

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones