PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=680905}

Higurashi: When They Cry - Outbreak

Higurashi no Naku Koro ni Kaku ~Outbreak~
7,0 315
ocen
7,0 10 1 315

Higurashi no Naku Koro ni Kaku ~Outbreak~
powrót do forum filmu Higurashi no Naku Koro ni Kaku ~Outbreak~

krwawa, niezła fabuła i szaleństwo mieszkańców z powodu wirusa sprawia że chce się oglądać do końca ;p tak naprawdę dostałem prawie to czego oczekiwałem(mogło być trochę dłuższe na kilka odcinków ) ale moim zdaniem warto :) 8/10 ;)

Grzechu_94_

to nie jest kontynuacja tylko spin-off :P

ocenił(a) film na 8
Dezeeee

no dobra ale "kontynuacja" miałem na myśli że następna film o mieszkańcach Hinamizawy po tylko dobrym REI i beznadziejnym KIRA ;)

ocenił(a) film na 8
Grzechu_94_

*następny

ocenił(a) film na 5
Dezeeee

Ciężko to nawet spinoffem nazwać, bo wszystkie te historie mają miejsce między pierwszą a drugą serią. Po prostu kolejne z miliona przegranych w grze czarownic ;)

ocenił(a) film na 7
Dealric

Proszę o konkret źródło. Nie liczy się tłumaczenie w oparciu o Umineko, bo te historie nie mają ze sobą nic wspólnego oprócz tego,że VNle są stworzone przez to samo studio.
Bardziej debilnej interpretacji Higurashi jak walka wiedźm nie widziałem i chyba nie zobaczę. Wszystkie te teorie nie mają żadnego podparcia, ludzie (zwłaszcza na polskich forach) jak barany powtarzają jedno i to samo w koło.
Nie czytałem Visual noveli, więc nie wiem jak to tam jest przedstawione, ale próbowałem się doszukać tego w internecie i nie dałem rady. Jedyne wzmianki były mandze (oczywiście bez screenów). A jeśli to było w mandze, to znaczy,że to była tylko wyobraźnia twórców mangi i ich durny dodatek do całości.
W anime nie ma NIC o tym i chwała za to twórcom, bo na pewno bym nie ocenił 2 głównych serii na 10, jeśli by było przedstawione i wyjaśnione to w taki sposób.
Jest jedna scena w Rei gdzie Rika wspomina o swoim zachowaniu, ludzie też często to podają jako argument, co jest totalną bzdurą.
Rika sama w sobie wiedźmą nie była, jedyną prawdopodobną rzeczą jest to,że z jej rozpaczy powstała Bernkastel i każda śmierć Riki ją umacniała (końcówka Kai, zakładam,że to właśnie ją widzimy).

W odpowiedziach proszę o FAKTY i konkretne źródła/screeny z argumentacją, nie interesują mnie posty innych użytkowników nie podparte niczym. No i jak na samym początku wspominałem, nie interesują mnie także wyjaśnienia oparte o Umineko, które nie ma nic wspólnego z Higurashi.

ocenił(a) film na 5
rascal0pl

...
A widziałeś Kai w całości?
Jeśli tak to najwyraźniej warto obejrzeć ponownie bo albo nie pamiętasz, albo nie zrozumiałeś co oglądałeś. W anime jest o tym.

I nie. Nie będę specjalnie ściągał/oglądał 30 odcinkowej serii, żeby zaspokoić twoje pragnienia.

ocenił(a) film na 7
Dealric

Moje pragnienia? Odniosłem się do Twojej wypowiedzi, więc zakładam, że jak coś piszesz, to znaczy,że jesteś w stanie to uargumentować. Jeśli nie jesteś, to nie obwiniaj o to innych.

ocenił(a) film na 5
rascal0pl

Bo jestem. Co nie znaczy, że mam źródła pod ręką przygotowane...
Jak sam zwróciłeś uwagę w swoim poście, ty nic nie wiesz tylko zakładasz. Obejrzyj uważnie Kai to zrozumiesz...

To raczej ty nie obwniaj innych o to, że nie potrafisz zrozuzmieć pewnej oczywistości, która dla innych jest jasna.

ocenił(a) film na 5
rascal0pl

A jak przewyższają cię tak skomplikowane rzeczy, to obejrzyj Rei gdzie Rika wprost stwierdza, że jest Bernkastel...

ocenił(a) film na 7
Dealric

Widać,że sobie nawet nie zadałeś trudu, żeby przeczytać cały mój post. Ale zarzucać niezrozumienie jest łatwo, typowy polaczek, kończę tę dyskusję, bo aż mi się niedobrze robi jak widzę takie wypowiedzi. Poczekam, może ktoś inny zobaczy kiedyś ten post i mi odpisze po ludzku.
PS. Nie, Rika nie jest Bernkastel, jak widać to chyba nie ja jestem tym, który nie zrozumiał.

ocenił(a) film na 5
rascal0pl

No i mamy.
Dokładnie typowego polaczka, który nie rozumie, ale kłóci się bo sobie coś ubzdurał;)

Żegnam ignorancie.

ocenił(a) film na 6
Dealric

W Kai jest 24 odcinków, a nie 30? Czyż nie? Hmm...

rascal0pl

Pozwólcie, że dodam dwa słowa od siebie.

Po pierwsze Rika i Bernkastel to faktycznie jedna osoba. Rika w Rei sama mówi, że nigdy więcej nie będzie Frederiką. Poza tym Furude Rika = Frederika, a Bernkastel dlatego, że Rika piła duże ilości wina Bernkastel.

Po drugie Umineko zawiera zbyt wiele odniesień do Hugurashi więc w interpretacji powinno uwzględnić się całość. Szczególnie jeśli chce się zrozumieć świat, w którym obie historie mają miejsce. Natomiast zgodzę się z tym, że Bernkastel i Lambdadelta powstały w czasie wydarzeń z Higurashi.

No i po trzecie jak ja widzę o co tam chodzi. Moim zdaniem wszystkie wydarzenia pokazane w Higurashi są wytworem umysłu Riki po tym jak została potrącona przez ciężarówkę i zapadła w śpiączkę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones