PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=539222}
7,2 956
ocen
7,2 10 1 956
Historia Kowalskich
powrót do forum filmu Historia Kowalskich

Kowalscy

ocenił(a) film na 9

Rodzima odpowiedź na Schindlera premierowo wyświetlona na niedawno zakończonym gdyńskim festiwalu. Dobrze, że po tylu lata ktoś wreszcie "odważył się" przypomnieć o Polakach, którzy oddawali życie ratując przed Holokaustem swoich żydowskich sąsiadów. Dobrze, że dokument ("Życie za życie") został sfabularyzowany, jest szansa, że dzięki temu obejrzy go więcej młodzieży, która nie zdaje sobie sprawy z realiach w jakich żyli ich dziadkowie i na jakie ich stać było bohaterstwo. A ilustrujące relacje świadku wstawki fabularne naprawdę robią wrażenie. Dobrze, że ktoś bez kompleksów i głęboko podszedł do tematu polsko-żydowskiej koegzystencji w międzywojniu. Dobrze wreszcie, że za 10 dni film pokaże TVP.

ocenił(a) film na 9
eltacos

Wtorkowa premiera kinowa z dużym rozmachem, dwie wynajęte na jej potrzeby sale okazały się niewystarzające do pomieszczenia gości. Dobrze, że Kaczyńska odznaczyła wreszcie pośmiertnie bohaterów tamtych wydarzeń. Widać, że sama była poruszona filmem. Jutro o 18 ma to lecieć w TVP2 w ogóle.

użytkownik usunięty
eltacos

Właśnie lecą litery końcowe w tvp2... jakkolwiek wiem, co się działo wtedy to za każdym razem oglądając filmy o tamtych czasach zastanawiam się jakbym odnalazł się w takiej sytuacji - głównie ze swoją rodziną. Dopóki nie ma się rodziny - pełnej, z dziećmi - wydaje mi się, że nie jest się w stanie dostrzec prawdziwej grozy sytuacji.

Film - ten i podobne powinny być emitowane przez TVP cyklicznie, rok w rok, skoro można było "Czterech Pancernych" to teraz można dla równowagi tą jaskółkę. Kiedyś byliśmy karmieni obrazem wojny a'la ZSRR. I trzeba to zacząć już teraz, bo już teraz młodzież po obejrzeniu filmu o bombardowaniu Drezna jest pełna zdziwienia, że Niemcom udało się odbudować całą katedrę zburzoną podczas barbarzyńskich nalotów - dla niedowiarków polecam "Drezno" i komentarze pod tym filmem (mam nadzieję, że nie mylę tytułu).

Film do obejrzenia 18 maja 2012 godz. 19.00 - MiGOK Łochów

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones