PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=117557}

Historia Qiu Ju

Qiu Ju da guan si
7,1 904
oceny
7,1 10 1 904
Historia Qiu Ju
powrót do forum filmu Historia Qiu Ju

'qiu ju' to moim skromnym zdaniem najlepszy po 'czerwonych latarniach' film zhanga yimou, chociaz chyba jako jedyne dzielo tego rezysera nie zachwyca zdjeciami, trudno doszukac sie w nim szczegolnie wybitnych kreacji, humor nie powala, zas fabula... z nia jest najwiekszy problem, bo bez wielkiego samozaparcia mozna nie wysiedziec do konca. a ten jest fenomenalny, przewrotny i prawdziwie tragiczny; o ile wczesniejsze dzielo yimou bardzo przypominalo tworczosc kobayashiego, tak temu najblizej do tego co tworzyl kurosawa, zwlaszcza w (rowniez nagrodzonym zlotym lwem :)) 'rashomonie'. samo przeslanie, chociaz poparte solidna dawka komunistycznej propagandy, jest rownie humanistyczne i uniwersalne jak te znane z obrazow tych dwoch japonskich mistrzow. chociaz 'historia qiu ju' nie pozostawia po sobie wrazenia doskonale wykonanej roboty rzemieslniczej, 'zostaje' gdzies gleboko, sprawia ze po seansie stajemy sie odrobine lepszymi ludzmi. a to juz prawdziwa sztuka :)

użytkownik usunięty
Nakf

Mnie film bardzo się podobał. "Zawieście czerwone latarnie" jest filmem genialnym. Ten,w gruncie rzeczy, jest propagandowy .

ocenił(a) film na 7
Nakf

Dla mnie największy problem jest z bohaterką. Podziwiam ją ale również mnie strasznie irytuje. Co do chińskiej komunistycznej propagandy nie widzę w tym nic strasznego. Oni - ci ludzie - przecież żyją w takim a nie innym kontekście i dla nich jest to naturalne. Nie zapominajmy, że to było ponad 20 lat temu, a wieś (czyli główne postacie opowieści) nie wiele ma do powiedzenia w tym ogromnym komunistycznym molochu.
Mimo wszystko nie doszukiwałbym się aż takich porównań (tzn. odwołania do japońskich twórców).

ocenił(a) film na 10
srick.pl

Kobieta w ciąży (zwłaszcza pierwszej) wręcz powinna strasznie irytować - to znaczy, że ciąża przebiega prawidłowo :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones