PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=152444}

Historia przemocy

A History of Violence
7,0 26 820
ocen
7,0 10 1 26820
7,3 23
oceny krytyków
Historia przemocy
powrót do forum filmu Historia przemocy

niezły....

ocenił(a) film na 8

idąc na ten film spodzielawlem sie kolejnego glupiego amerykanskiego Thriller'u... .a jednak okazalo sie zupelnie inaczej.ciekawa opowieść w któą można sie wkręcic. ineresująca i zarazem intrygująca postać głownego bohatera wprowadza do filmu pewną tajemniczość....mimo ze w ,,niektorzy'' film kwalifikują jako dramat można w nim znaleść elementy czarnej komedii i mozna sie trochę pośmiać(przynajmnie osoby obecne na tym senasie co ja ,śmiały sie))I mimo iż niektorch film mogl przynudzać ja moglbym go polecić ...

ocenił(a) film na 1
pepiszon15

Film jest płytki jak kałuża !!! a ty usiłujesz się doszukać Bug wie czego

ocenił(a) film na 8
__VAMPIRE__

,,płytkimi jak kałuża'' filmami sa np. ,, dom woskowych ciał'' , ,,Boogeyman'', ,,teksańska masrkra'',''Droga bez powrotu '' mozna ich wymienac i wymieniac....

ocenił(a) film na 1
pepiszon15

Zgadzam się te filmy, które wymieniłeś są kiczowate, ale nie zmienię zdania. Co do filmu o takim wzniosłym tytule :P wymagam dużo lepszego scenariusza a nie słabej strzelani i jakiegoś pseudo psychopaty! Każdy idiota po obejrzeniu kilku westernów matrix’a i wypiciu kilku piwek morze napisać podobny scenariusz, nadal podtrzymuje zdanie że ten film to 90 min. wcięte z życiorysu.

ocenił(a) film na 10
__VAMPIRE__

Napisz, kino cierpi na brak dobrych scenariuszy. Piwo stawiam.

ocenił(a) film na 5
pepiszon15

Zdecydowanie "płytki jak kałuża". W każdym momencie filmu można było przewidzieć następną scenę. Jest to jeszcze zrozumiałe, jeśli scena ta okazuje sie świetnie przedstawiona. W tym filmie nie bylo nic poza nazwiskiem Cronenberg. A szkoda!

ocenił(a) film na 7
dingoo

Trudno się nie zgodzić. Postać głównego bohatera wyjątkowo dwuznaczna (można się domyślić, że zabił prawdziwego Toma). Wątek jest wzięty z westernu (tytułu nie pamiętam - ale chodzi o to, że były rewolwerowiec żyje sobie jako normalny człowiek, lecz wkrótce sytuacja zmusza go do wykorzystania swoich umiejętności). Zakończenie wręcz śmieszne - oto tatuś wrócił (no zabiwszy wcześniej brata i kilka innych osób, ale co tam ...). Próbowałem sobie odpowiedzieć na pytanie: o co chodzi w tym filmie? I jakoś nie mogę.

ocenił(a) film na 9
Karakuli

Cóż, filmy Cronenberga mają to do siebie, że nie każdemu dane jest je rozumieć i nie chodzi mi tu bynajmniej o treść, ale o formę, choć z tym pierwszym najwyraźniej też sobie nie poradziliście... Czy wdg was film ma być więc z definicji nieprzewidywalny?... I czy w sztuce powinno się człowieka zaskakiwać jedynie poprzez fabułę?

ocenił(a) film na 8
coolvoice_2

Zgadzam sie chodzi przede wszystkim o forme pokazania przemocy, a nawet usprawiedliwienia jej; bo czy widz po obejrzeniu filmu nie ma checi stanac po stronie zla?

ocenił(a) film na 8
DzerY

Za dużo dociekacie się wątków fabularnych, metafizycznych treści odbiegając od samego filmu. Produkcja dobra, klima i napięcie budowane stopniowo, aż do końca filmu; gra aktorska nie budząca zastrzeżeń. Jak dla mnie 8/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones