PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=664932}

Historie rodzinne

Stories We Tell
7,0 1 185
ocen
7,0 10 1 1185
7,0 7
ocen krytyków
Historie rodzinne
powrót do forum filmu Historie rodzinne

...ile takich historii rodzinnych jest dookola nas. Im blizej konca tym atmosfera coraz bardziej
sie zageszcza. No i warto czekac na napisy koncowe - by ujrzec jeszcze jedna, powalajaca
kwestie.
Film oglada sie w napieciu, ktorego nie popsuly placzace i halasujace na sali maluchy (seans
w warszawskim "Muranowie" dla mlodych rodzicow z pociechami ;))

majkeld

Naprawdę? Naprawdę są widzowie, którzy ocenili to pozytywnie. Wow. Szacunek za niezłomność. Dla mnie (i moich bliskich) ten film to męczarnie i nudy. Nieporozumienie. Dlaczego w ogóle to pokazują w kinie?

miauful

Również zastanawiam się dlaczego to pokazują w kinie. Oczekiwałam czegoś innego...

ocenił(a) film na 5
majkeld

warto czekać? Powalające kwestie? Chyba byłem innym filmie niż Ty...

ocenił(a) film na 9
majkeld

To piękny film. Oglądając go, zastanawiałam się, czy to dokument czy fabuła. Wciąga i wbija w fotel. Później cały wieczór oglądałam Sarah Polley na yt, aby znaleźć odpowiedź na to pytanie. Wielkie brawa dla niej. Też za odwagę.

ocenił(a) film na 9
majkeld

Sposób prowadzenia opowieści był świetnie wymyślony, dzięki niemu co 20 minut byłam zaskakiwana nowym faktem. Ten film to po prostu ciekawa historia ludzi, relacji i zwyczajów (bo nie wiem czy powiedzialabym córce, że początkowo rodzice rozważali aborcję, ale rozmyślili się w ostatnim momencie). A przy okazji pokazuje to, że nic i nikt nie jest postrzegany przez otoczenie w taki sam sposób. Że nie ma jednej, uniwersalnej historii.

ocenił(a) film na 8
lidith

Nie ma jednej historii ale są fakty, film jest świetny tylko widzowi brakuje komentarza czy oceny - musimy to zrobić sami. Film jest o pani co ma wściekliznę macicy i żyła w imię zaspokojenia swoich potrzeb seksualno-emocjonalnych, bez oglądania się na konsekwencje czy potrzeby emocjonalne najbliższych. W bardziej tradycyjnym społeczeństwie taka pani nie mogła by funkcjonować w ten sposób ale w postępowo-lewicowej Kanadzie tolerowane jest każde zaburzenie jeśli tylko prowadzi do zwiększenia mitycznej wolności jednostki i kobiety...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones