PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=112752}

Hitlerjunge Quex

Hitlerjunge Quex: Ein Film vom Opfergeist der deutschen Jugend
6,2 71
ocen
6,2 10 1 71
Hitlerjunge Quex
powrót do forum filmu Hitlerjunge Quex

Co by tu napisać:)

ocenił(a) film na 10

Bo raz, nie mogę się zachwycać, bo zaraz zostanę zaszufladkowany jako jakiś faszysta, czy diabli wiedzą co, a po za tym przyjęło się, że jak to jest kino propagandy to nie ma żadnych wartości estetycznych. Ładna historia takie faszystowskie "Złodzieje rowerów", dobry scenariusz, ciekawie opowiedziany. Ogólnie magiczny film, dlatego tak dobrze go oceniłem, bo się dobrze na nim bawiłem i wzruszyło mnie zakończenie, po za tym ładne hymny tam śpiewają;p No, a teraz coś strasznego powiem w waszym mniemaniu, gdybym żył w tamtych czasach i zobaczył ten film, pewnie bym dał się ponieść jego ideologii i wstąpił do Hitlerjugend, ale nie o to chodzi. Żaden film nie niesie ze sobą ideologii, ideologię nadają mu ludzie. Amen!

mariouszek

faszysta...

ocenił(a) film na 10
Krenciolek

a jak! jakem syn von Triera;p

mariouszek

a napisy są?

tomus1125

znalazłam z angielskimi jedynie:

http://www.youtuberepeater.com/watch?v=E5Vz9acAT70&name=Hitlerjunge+Quex+English +Subtitles+Part+1+YouTube

noreason89

dzięki wielkie, wystarczy :)

ocenił(a) film na 3
mariouszek

Taak,
dziś dostęp do telewizji, a niegdyś wpływ na twórczość filmowców to coś o co politycy zawsze toczyli i będą staczać boje.
Zatem spróbuj obejrzeć "Krasnyy Galstuk".
Jest naprawdę duża szansa, że gdybyś żył w tamtych czasach i zobaczył ten film, pewnie byś dał się ponieść jego ideologii i wstąpił do pionierów.

ocenił(a) film na 10
AbuKamil

Tak se pomyślałem, że to co napisałem to trzeba jednak odebrać jako formę żartu, gdyby tak było jak piszę, to poniósłbym się dzisiejszej ideologii jaką się kreują a więc ideologię konsumpcjonizmu, demokratyczności, kapitalizmu, zachodu, gender, homo i innych dziwactw a jednak moje sumienia nie pozwala mi tego popierać, więc pewnie nazizmu też bym nie poprał, choć muszę przyznać, że mam do niego słabość, bo przy dzisiejszych ideologiach ten wydaje mi się po prostu czymś nad wyraz delikatnym, zresztą nie ma co tu debatować o nazizmie, bo za niego są i tak odpowiedzialni żydzi, a nie Niemcy, którzy tylko dali nabrać. W ogóle to głębszy temat, a prawdy nikt nie zna, więc najlepsze pozostaje milczenie, ewentualnie zachwyt nad ich kinem, w czasie wojny powstawały świetne filmy, niektóre z nich były na wysokim poziomie jak filmy Harlana, a również bardzo dobre i przyjemne kino jak chociażby "Feuerzangenbowle", czy "Munchhausen". Dzisiaj się to kino neguje z racji ze powstało w czasach nazizmu, bądź było jego promocją, a przecież promowały też wartości estetyczne i to jest niestety smutne.

ocenił(a) film na 10
mariouszek

w pośpiechu napisałem tak chaotycznie, ale mam nadzieje, że zostałem zrozumiany. Smutne jest oczywiście to, że nie promuje się wartości estetycznych tego kina, a promuje ich wartości ideologiczne.

ocenił(a) film na 3
mariouszek

Ja też se pomyślałem, że to forma żartu, a gdybyś widział mnie piszącego, przekonałbyś się, że uśmiech nie schodził mi z oblicza.
Również próbowałem żartować.
Nie odmawiając jednak wartości estetycznych filmowi "Krasnyy Galstuk" proponuję ponownie - obejrzyj.

ocenił(a) film na 10
AbuKamil

jak tylko się nadarzy okazja to spróbuję zobaczyć

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones