PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=343217}

Hobbit: Niezwykła podróż

The Hobbit: An Unexpected Journey
7,6 400 009
ocen
7,6 10 1 400009
6,5 32
oceny krytyków
Hobbit: Niezwykła podróż
powrót do forum filmu Hobbit: Niezwykła podróż

Pierwsza wersja montażowa

użytkownik usunięty

Wiadomo jak miała pierwotnie wyglądać pierwsza część przed podzieleniem serii na trzy osobne filmy? Jakie sceny dodano, a które wyleciały do następnego epizodu? Czy nastąpiły jakieś inne zmiany montażowe? Jaki był ówcześnie przewidywany metraż? W którym miejscu pierwszy film się kończył?

Jackson wspominał swego czasu o dużej ilości dodatkowego materiału, którym można by wypełnić filmy tak, by powstała trylogia - przypuszczam, że sceny z Radagastem raczej nie miały pojawić się w tej pierwotnej wersji, są typowym zapychaczem, zwłaszcza te w chatce.

W pierwszych zwiastunach do An Unexpected Journey pojawiły się sceny, które ostatecznie znalazły się w The Desolation of Smaug. Co ciekawe, rzeczone sceny bynajmniej nie są umiejscowione na samym początku drugiej części - dodanego materiału musiało być więc naprawdę dużo, bo nie sądzę by studio wypuściło aż tak długie filmy do kin.

Zastanawia mnie jeszcze, czy pierwsza scena z The Desolation of Smaug miała być pierwotnie pierwszą sceną z There and back again? Ta scena jest typowem otwieraczem.

Tak na marginesie, ciekawą robotę odwalił jeden fan Hobbita, który postanowił przybliżyć film Jacksona do tolkienowskiego oryginału i przemontował go oraz skrócił o połowę.

ocenił(a) film na 8

Słyszałem coś o tym, że pierwszy film miał się kończyć w królestwie elfów/na spływie beczkami.
Dasz linka do tej skróconej wersji?

użytkownik usunięty
hevi129

Dzięki, to już coś. Tutaj wszystko znajdziesz: https://tolkieneditor.wordpress.com Jak coś nie działa, szukaj w sieci pod tytułem The Tolkien Edit.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones