PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=469867}

Hobbit: Pustkowie Smauga

The Hobbit: The Desolation of Smaug
7,6 322 509
ocen
7,6 10 1 322509
6,1 29
ocen krytyków
Hobbit: Pustkowie Smauga
powrót do forum filmu Hobbit: Pustkowie Smauga

Kiedyś zadałam na forum pytanie - co determinuje kolor szat Gandalfa - ranga w bractwie Istari czy bycie uczniem Nienny - ciekawe zdania były podzielone - jednak po dogłębnym przeanalizowaniu sprawy w świetle N.OPOWIEŚCI można stwierdzić ,że jednak zdeterminowany był OSOBĄ VALIERY NIENNY - która ubierała się na szaro a której gościem i niepisanym uczniem był Olorin-Gandalf - mieszkający u jej brata w Lorien a zawezwany przez Valarów pojawił się odziany na .....SZARO właśnie........
i to ostatecznie me wątpliwości rozwiało - Olorin jako najmądrzejszy z majarów nie musiał być najmocniejszy - nie chciał przyjmować zobowiązań i lubił wedrować,nie gromadził i nie władał - był idealny do misji do której wzięto też silnego mocą Sarumana - co ciekawe - mędrzec Kirdan (też z tekstu wiadomo) OD RAZU UZNAŁ ZA WIĘKSZEGO Olorina i nazwał go bezapelacyjnie nie zważając na nic i nikogo MISTRZEM - mało tego - nie Sarumanowi ale jemu oddał bez żalu Naryę - podobnie Galadriela należąca z Kirdanem do mędrców Śródziemia ceniła bardziej Olorina - to determinuje i modeluje fenomen Gandalfa definitywnie - a to,że Saruman był biały a po nim Gandalf - cóż - Gandalf zastąpił go w bractwie mówiąc,że jest takim jakim Saruman być powinien a nie był - myślę,że gdyby to Gandalf był przywódcą - też miałby szare szaty - :)

ocenił(a) film na 7
Baronek7

Pewnie byłoby tak jak piszesz:)

ocenił(a) film na 10
Baronek7

Ciekawy temat.

ocenił(a) film na 8
mie46ole

dużo analizuję - gotowizna nie sprzyja rozwojowi intelektu:)

ocenił(a) film na 10
Baronek7

Ostatnio zaczynam faktycznie odchodzić od czarodzieja z różdżką i widzieć coś buddyjskiego w tej postaci. Dlatego denerwują mnie ludzie rozkminiający kolejne magiczne laski Gandalfa. On miał w sobie moc nawet na szczycie Zirak-Zigil. Minimalną, ale miał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones