PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=469867}

Hobbit: Pustkowie Smauga

The Hobbit: The Desolation of Smaug
7,6 322 335
ocen
7,6 10 1 322335
6,1 28
ocen krytyków
Hobbit: Pustkowie Smauga
powrót do forum filmu Hobbit: Pustkowie Smauga

Gandalf i Sauron

użytkownik usunięty

Jak myślicie, z jakiego powodu Sauron nie zabił lub nie mógł zabić Gandalfa?

ocenił(a) film na 8

bo i tak gandalf by wrócił z valinoru. A poza tym taka scena tylko w filmie była

ocenił(a) film na 6
pemmil

Co z tego że scena tylko w filmie była? To forum filmowe, i temat odnosi się do filmu nie książki.

ocenił(a) film na 8
Joecrou

Jeśli była tylko w filmie to skąd można wiedzieć ?

ocenił(a) film na 6
pemmil

Wiedzieć się nie dowiemy, ale możemy sobie pogdybać ;)

ocenił(a) film na 1
pemmil

"bo i tak gandalf by wrócił z valinoru. A poza tym taka scena tylko w filmie była"

ocenił(a) film na 7

BYłoby jak po walce z Balrogiem? Nie wiem, może ktoś sie podejmie tego pytania?

Najprawdopodobniej by wrócił i byłby silniejszy wiec dlatego nie chciał go zabić

ocenił(a) film na 6

Też się nad tym zastanawiałem i odpowiedzi nie znalazłem.
Gdy Gandalf poległ w walce z Balrogiem został przywrócony do Śródziemia z woli samego Eru (w którymś liście Tolkien o tym wspomina). Fizyczną postać Gandalfa jak najbardziej da się unicestwić, tej duchowej nie. Czy gdyby Sauron uśmiercił Czarodzieja w Dol Guldur Eru znów by go przywrócił? Cholera wie...możemy się tylko domyślać. Rodzi się też pytanie czy Gandalf powracał by po każdej swojej śmierci? Trochę to byłoby głupie.
Nurtuje mnie też pytanie dlaczego Sauron więżąc Gandalfa nie zabrał mu pierścienia, Narya którą posiada to przecież jeden z trzech Pierścieni Władzy dla królów elfów.

ocenił(a) film na 8
Anthrax91

Gandalf był złapany tylko w filmie więc z tolkienem to zbytnio związane nie było

ocenił(a) film na 6
pemmil

Wiem, ale do czegoś musiałem się odnieść, w końcu Jakcson opiera się na tym co pisał Tolkien...tak przynajmniej słyszałem.

ocenił(a) film na 8
Anthrax91

Nie wierz we wszystko co słyszysz :)

użytkownik usunięty
pemmil

Mógłbyś już przestać sapać ,że to nie było w książce, wiem, czytałem, chodzi o film i domniemania ludzi, które same w sobie są dla mnie ciekawe.

ocenił(a) film na 6
Anthrax91

Nikt, poza Elrondem, Cirdanem, Galadrielą i Sarumanem nie wiedział, że Gandalf ma Narayę. Sauronowi nie udało się nawet odkryć którzy elfi władcy dostali Pierścienie od Celebrimbora.

ocenił(a) film na 6
undula

Zgadza się jeśli mówimy o książkach gdzie Gandalf nie dał się złapać w Dol Guldur.
W filmie Sauron ma Gandalfa pod nosem w klatce, co za problem przeszukać więźnia?

ocenił(a) film na 6
Anthrax91

To może mocno naciągane, ale nie musiał go przeszukiwać. Różdżkę mu zniszczył, a tego, że ma pierścień, nawet się nie domyślał. (dlaczego Saruman mu go nie zabrał w Orthanku, oto jest pytanie). Najdziwniejsze w tej sytuacji jest to, że pozwolił mu żyć.

Zalezy kiedy. W hobbicie był jeszcze słaby. A ogólnie to tak jak wszyscy mówią powyżej. To by go tylko wzmocniło, więc wolał go uwięzić.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Denisstradowski45

No własnie:-)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Denisstradowski45

Tylko potem nie dawaj mi go jako przykładu :)

Denisstradowski45

To samo. Więc mi nikt nie wmówi, że PUstkowie nie jest mroczne i poważne. Bo owszem, nie jest to film od 16 lat, pełen krwi czy tortur, ale taki nie miał być. Jesli komuś coś się nie podoba w tej sprawie, to niech idzie do kina na jakiś horror, a nie narzeka. I tak Pustkowie jest o wiele mroczniejsze i poważniejsze niuz te sceny z ksiażki. Chociaz do ksiażki nic nie mam, bo jest moją ulubioną:) Po prostu odpowiadają mi oba klimaty:P

ocenił(a) film na 8
kamilxxx09

To że jest mroczniej niż w książce nie znaczy że jest mrocznie. To tylko moja opinia, ale nie widziałem w DS mroku.

pemmil

No to nie wiem... załóż okulary, chłopie. Bo w DOS jest mrok.

ocenił(a) film na 8
kamilxxx09

Mam prawo nie widzieć mroku w tym filmie. Jest to luźne przygodowe fantasy i nic więcej w mojej opinii. Masz prawo się nie zgadzać ale nie wciskaj mi swojej racji.

pemmil

Ale to są FAKTY. I ty ich nie zmienisz sorry. Mrok jest, bo nie powiesz mi, ze np. Dol Guldur jest bajkowe.

ocenił(a) film na 8
kamilxxx09

Właściwie dopóki choć jedna osoba uważa że dol guldur nie jest mroczne to nie są fakty. To że ty tak myślisz nie znaczy że to prawda

pemmil

Ja tak myślę i tak też jest.

ocenił(a) film na 7
kamilxxx09

Nie nie jest mroczne, 90% ludzi pisze ze nie jest mroczne wiec to jest fakt. Twoja opinia zaślepionego fanatyka się nie liczy. Ty zobaczysz mrok nawet w bekającym Orim hehehe

straightlines

Zgłoszone za obrażanie.
PS. Jest mroczny, nie cały, ale jest.

ocenił(a) film na 7
kamilxxx09

jestes zaslepionym fanatykiem i przez to ty mnie obrazasz a nie ja ciebie, zreszta kazdy to wie ze jestes fanatykiem ktory na slepo rzuca ocenami...to jest FAKT a nie obrazanie, naucz sie w koncu ze jest wielka roznica w tym wzgledzie
p.s. Mroczny dla 5 latkow , tak wtedy tak :)

straightlines

To po co tu siedzisz, skoro nic ci się nie podoba?

ocenił(a) film na 7
kamilxxx09

a tobie się coś podoba ?

callofdutyblackops

No raczej.

callofdutyblackops

Jemu wszystko się podoba ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
straightlines

Ze wszystkich filmów o Śródziemiu, moim zdaniem, tylko FOTR jest mroczna. A i to nie cała tylko w scenach z Nazgulami. Świetny nastrój jest na Wichrowym Czubie. Widok ruin na tle ciemnego nieba. Krzyk upiora. Nazgul idące wśród mgły. To jest mrok, a nie jakaś walka z dymem czy 5-minutowa wędrówka po lesie.

użytkownik usunięty
Banner

Zgadzam się w 100% ze wszystkich filmów Śródziemia, najbardziej mroczna jest Władca Pierścieni Drużyna Pierścienia, no jeszcze Dwie wieże można obok w sumie dać bo w niektórych scenach jest

ocenił(a) film na 5
Banner

Oh yea!

ocenił(a) film na 9

myślę że nie zabił go bo nic takiego nie miało miejsca w książce i Piotrkowi ciężko by było go z powrotem przywrócić do akcji (myślę że Sauron bardziej by popsuł Gandalfa niż Balrog)

w filmie można to wytłumaczyć tym iż Suron chce ...
Ad 1 - wyciągnąć informacje od Gandalafa czy ten wie cos na temat jedynej obrączki
Ad 2 - chciał zwabić Biała Rade i zniszczyć ich co pozwoliło by mu wyeliminować największych i najsilniejszych wrogów.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
Denisstradowski45

:-)
a znasz historie powstania wyglądu jedynego pierścienia , tego który jest w filmie ?
:-)
Pozdrawiam :-)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
Denisstradowski45

jeden z pracowników pracujących przy filmie zdjął z paląca obrączkę i ją położył na ziemi w domu Bilba - i tak zostało że jedyny pierścień jest po prostu obrączką - to tylko tyle :-)
dlatego pisze ze była to obrączka bo i ja miałem takowa na ślubie - nie koniecznie wiedziałem jeszcze wtedy ze w LOTR będzie uważana za jedyny pierścień:)

Bo Jackson tak wymyślił.

Sauron nie mógł wiedzieć, że Eru odeśle Olorina z powrotem do Śródziemia. Wątpie, żeby w ogóle został odesłany - w czasie wojny o pierścień został przywrócony na krótko, żeby mógł dokończyć powierzone mu zadanie.

ocenił(a) film na 9

a jak myślicie czy Suron wiedział kim jest Gandalf i po co jest w śródziemiu ?

ocenił(a) film na 8
marcin1488

jestem przekonana,że majar wyczuje moc innego majara - coś jak w STAR WARS słynne ''czuję wibracje Mocy w obecności mistrza'' -

prawdopodobnie dlatego Gandalf też nie dysponował pełnią mocy, Sauron wyczuwał też że potomek isildura działa, zmagał się z Galadrielą o czym mowa w książce - moc majarów jest wielka - :)

ocenił(a) film na 10

Myślę, że od czasu do czasu Gandalf uruchamiał jakieś swoje własne rezerwy mocy. Niekoniecznie czystą moc Majarów, ale coś wypracowanego przez lata wędrówek. Bardzo rzadko, zaznaczam, i w najwyższej potrzebie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones