PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=469867}

Hobbit: Pustkowie Smauga

The Hobbit: The Desolation of Smaug
7,6 322 323
oceny
7,6 10 1 322323
6,1 28
ocen krytyków
Hobbit: Pustkowie Smauga
powrót do forum filmu Hobbit: Pustkowie Smauga

Mianowicie jak orki i gobliny się rozmnażają Q_Q ,zaciekawiło mnie to gdy natknąłem się na
postać Bolg'a który jest podobno "synem" Azoga ,..zawsze mi się wydawało że tolkienowskie orki
lęgną się jakby za pomoca czarnej magii w "ziemi" tak jak Uruk-hai ....;3

ocenił(a) film na 8
xardos4

W Silmarilionie, jest napisane, że Orki to upodlone Elfy i rozmnażają się tak samo jak one, czyli możemy wywnioskować, że drogą płciową.

kyla

hmm a były jakieś wzmianki o samicach ..w LOTR nie było wzmianki o tym

xardos4

znaczy w filmie książki nie czytałem ...ekranizacje dają do zrozumienia że orki są jakby bezpłciowe

ocenił(a) film na 10
xardos4

U goblinów też są samice ponieważ Król Goblinów w Hobbicie ma wielką laskę z czaszką.Pod tą czaszką znajdują się zawieszone i uschnięte głowy jego pierwszych żon

Lurtz599

u bardzo ciekawe info z orkami pewnie podobnie ? ...po obejrzeniu władka , pomyślałem o warhamerze , jeśli dobrze pamiętam tam orki są formą/gatunkiem "grzyba" są jakby obojniakami .

ocenił(a) film na 9
xardos4

Z tego, co mi wiadomo, gobliny i orkowie to dokładnie te same istoty.

ocenił(a) film na 10
Ancient_Queen

Orki: Zostali stworzeni przez Morgotha w I erze świata, są to upodlone elfy (Morgoth przez tortury i moc swojej woli przemienił piękne elfy z zielone pokraki).
Gobliny: Są karłowatą górską rasą orków, niechętnie służą Sauronowi, wolą zajmować się swoimi sprawami (budowaniem tuneli oraz rabowaniem).

Lurtz599

Przepraszam za odkop sprzed 6 lat, ale to kpiny jak ktoś uznający się za fana twierdzi, że orkowie i gobliny to jakieś 2 odrębne istoty.
Można bardzo łatwo wywnioskować, iż obie nazwy dotyczą tego samego stworzenia. Nazwa goblin używana byla w Hobbicie, a wyznaczył ją Gandalf. Natomiast w sprawie Hobgoblinow, jest hobbitowskie nazewnictwo i mozliwe, ze była to taka "protoidea" na uruk-hai. Wsrod fanów popularna jest teza, że uruki to jakiś powstaly za czasów bitwy o pierścień gatunek orka, a w dodatku wykreowany arcygenialny wynalazek wojenny Sarumana. Saruman nie stworzył urukow, on jedynie (z początku przez długi czas potajemnie) je hodował, a były znane już od 2475 roku 3 ery, a więc grubo przed wydarzeniami z Hobbita. Uniwersum Tolkiena pozostawia wiele miejsca na domysły i wysnuwanie własnych teorii, natomiast w tymze watku roznic między orkami a goblinami, nie ma opcji na wznoszenie teorii o różnorasowosci a tym bardziej o podgatunkach - jest to jedna i ta sama istota, główna rola w kwestii to nazewnictwo.

Zachęcam do zapoznania się z obszernym opisem orków na tejże stronie, w którym dosadnie poruszona jest ta gorąca kwestia odmienności rasowej wśród orków. http://tolkiengateway.net/wiki/Orcs

Pragnę tutaj również Was przestrzec przed czerpaniem wiedzy z polskiej fanowskiej Wiki. Jako źródło wiedzy w całości opartej na twórczości Tolkiena z pominięciem wszystkich niekanonicznych dupereli z gier video i reszty, polecam właśnie powyżej wymieniony serwis.

Pozdrawiam serdecznie

ocenił(a) film na 10
Firxenow

Oh my god.. ale beka XDDDD nie przepraszaj za stary odkop, tylko przeproś za brak umiejętności czytania ze zrozumieniem. Przecież piszę "Gobliny: Są karłowatą górską rasą ORKÓW". Tak gobliny i orki to to samo.... i tak wszyscy mają w..ebane na to w tej dyskusji, pozdro.

xardos4

Ja tak szczerze nie wiem ,ale w filmie było tak jakby się rodziły z ziemi, jakiś bagien we 'Władcy pierścieni drużyna pierścienia'

patka99

Może jest matka i ona rodzie te wszystkie gobliny?

ocenił(a) film na 7
adik789

Zainteresowanych odsyłam do Silmarilonu
najpierw byli tylko Orkowie, czyli upodleni Elfowie, można znaleźć wzmianki, że orkowie to ssaki, czyli rozmnazaja się drogą plciowa, od orków pochodzą gobliny, pokraki, słabsze, ale sprytniejsze od swoich silniejszych krewnych, później od Orków byly hobgobliny, czyli wielcy orkowie, z nich Saruman stworzył nową rase Uruk-Hai

ocenił(a) film na 6
adik789

Pytanie jest dobre, też szukałem na nie odpowiedzi.
Wygląda na to, że Tolkien nigdy jasno nie wypowiedział się w tej sprawia i pozostają nam domysły jak zorganizowana miałaby być społeczność orków/goblinów. Może przypominała rój? Nie wiem, ale to tak pohańbione stworzenia, że każdy obrzydliwy pomysł wydaje się sensowny.

Swoją drogą aż dziwne, że Jackson nie wykorzystał tego "braku" w świecie tolkienowskim do popuszczenia wodzy swojej chorej wyobraźni. To mogłoby zmiażdżyć Martwicę Mózgu :D

ocenił(a) film na 10
xardos4

z tego co widac bylo we wladcy pierscieni wylazily z jakiegos blota czy kokonow nie pamietam dokladnie ale moglam cos pochrzanic bo ile to juz lat temu by6lo ogladane...

ocenił(a) film na 8
dzikudzina

W filmie "Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia" była taka scena w której Orkowie wyrywali drzewa z ziemii i w korzeniach drzew znajdowały się kokony z których wyłaziły Orkowie,

dirt16

To nie to.Oni karczowali las,aby zrobić miejsce pod zabudowę Isengardu.

xardos4

W Silmarillionie jest wyraźnie napisane, że Orki (Gobliny) rozmnażają się tak jak pozostałe dzieci Eru (Elfy, Ludzie) czyli bara-bara :P

ocenił(a) film na 9
xardos4

Nie ma głupich pytań ;-), Belzebubich masz racę :-)

ocenił(a) film na 10
xardos4

Orkowie rozmnażają się w ten sposób że podchodzi samica ork i samiec ork i robią to co ludzie a co do tych orków w błonie czy kokonie jak to pisaliście to nie było rozmnażanie orków tylko saruman tam tworzył nowy gatunek orków zwany Uruk-hai.

xardos4

Ściągnij Silmarillion tam znajdziesz wiele odpowiedzi. Co do orków do rozwijały się one w ziemi, a co do sposobu rozmnażania nic mi nie wiadomo. Sprawdź w Historii Śródziemia, wydanej przez syna JRR Tolkiena. Niestety, tylko 2 pierwsze tomy są po polsku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones