PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=469867}

Hobbit: Pustkowie Smauga

The Hobbit: The Desolation of Smaug
7,6 322 323
oceny
7,6 10 1 322323
6,1 28
ocen krytyków
Hobbit: Pustkowie Smauga
powrót do forum filmu Hobbit: Pustkowie Smauga

Thranduil

ocenił(a) film na 10

Co dzieje się z twarzą Thranduila podczas rozmowy z Thorinem ? O co w tej scenie chodzi ?

ocenił(a) film na 8
Nocnyelf95

Nie czytałam książki, ale strzelam, że Thranduil został niegdyś poparzony przez smoka. Najwidoczniej używa sobie elfickiego, magicznego mejk apu.

ocenił(a) film na 6
Kokonamaroko

W książce nie było nic na ten temat.

ocenił(a) film na 8
Anthrax91

Nie było, to fakt. Aczkolwiek można byłoby wywnioskować to z rozmowy między Thorinem, a Thranduilem. Wątpię, żeby jego twarz była wówczas jakąś iluzją, czy sztuczką. Najpewniej poczuł na swojej skórze ogień smoka.

Kokonamaroko

mi się też tak wydaje - używa jakiejś magii czy coś, a naprawde ma bliznę.
Sprawdzę czy cos o tym jest w przewodniku po filmie :)

ocenił(a) film na 8
Nocnyelf95

Mówił przecież, że walczył ze smokami na północy.

ocenił(a) film na 2
Nocnyelf95

Mi to nie wyglądało na poparzenie, bardziej jakby Thranduil nie miał kawałka twarzy. Rzeczywiście miał być podobno okaleczony w ten sposób przez smoka, zastanawia mnie tylko jak - przecież jakby Smaug machnął ogonem, to od razu zgniótł by go całego.
Ogólnie niezły wątek, szkoda że bez sensu, rany mają to do siebie, że się goją...

Nocnyelf95

Taki Two-Face w uniwersum Tolkiena... a raczej PJ-a... a na powaznie - nie mam w ogole pojecia o co w tej scenie chodzilo. Tzn rozumiem o co chodzilo ale nie mam pojecia po co takie udziwnienia z dupy wyjete nam serwowal w tej czesci PJ. Film byl MEGA KLIMATYCZNY do sceny z beczkami. To co pozniej widzialem to po prostu przeskakiwanie z bezsensu w bezsens.

ocenił(a) film na 9
Nocnyelf95

Mi się wydawało, że chodziło o to, że miał do czynienia z ogniem smoka. Też mnie ten moment zaskoczył.I to był jeden z tych momentów gdzie poczułam grozę. Tak jakby nieśmiertelne elfy kryły pod piękną powierzchnią prawdę, Smok mógł go poparzyć i t w nim pozostało, chociaż tego nie widać. Thranduil zrobił się przez to jakiś mistyczny, jeszcze bardziej nawiedzony. Mi się to podobało ;) Takiego czegoś nie było raczej w książkach, nie pamiętam czegoś takiego. Tolkien opisywał dokładnie każdą rasę można się upewnić.

użytkownik usunięty
kasiaaaa

Hmm... dla mnie ta scena byla w jakis spodob symboliczna... Moze chodzilo nie tyle o oparzenie, co takze o pokazanie, ze Thranduil mimo swojej z pozoru tak doskonalej urody elfa, kryje rowniez drugie, odpychajace oblicze...? (o ktorym nie kazdy wie, a ktore byc moze na skutek tego oparzenia odkrylo iluzje i wydobylo na wierzch jego prawdziwe "wnetrze").
Ale rzeczywiscie, scena niezla. :)

Nocnyelf95

Trzeba by sięgnąć do Silmarillionu, bo w Hobbicie rzeczywiście nic w temacie nie ma. Prawdopodobnie scena ta jest nawiązaniem do walk prowadzonych ze smokami na długo przed wydarzeniami opisanymi w Hobbicie (powinno tutaj chodzić o Wojnę Gniewu, w której wykończono Morgotha i większość paskudnych kreatur w tym smoki, jednak nie wiem dokładnie ile wtedy musiałby mieć lat Thranduil i czy generalnie jest to możliwe...).

Kwiiik

Również, wydaje mi się, że to nawiązanie do fragmentów Silmarillionu, gdzie elfy walczyły na północy z Morgothem i jego sługami, w tym smokami, przy których Smaug to tzw. pikuś ;)
Thranduil mógł już wtedy żyć i brać w tym udział, choć oczywiście nie jako król, tylko poddany jednego z wielkich elfich królów I ery.

Wojak_KSW

Z tego co wiem z Silmarillionu, Thranduil podczas walk z Melkorem już był ja świecie. Inaczej nie poznali byśmy go w ogóle nigdy - jego ojciec, Oropher, poległ przecież podczas jednej z bitew czy walk.

Nocnyelf95

Jest już temat o tym. Wystarczy użyć wyszukiwarki ;)

ocenił(a) film na 10
pixi222

Wklej link jeżeli możesz.

Nocnyelf95

http://www.filmweb.pl/film/Hobbit%3A+Pustkowie+Smauga-2013-469867/discussion/Thr andauil,2354641

Annqa najlepiej toto podsumowała ;)

ocenił(a) film na 10
pixi222

Haha dzięki za link :)

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU !!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones