PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=469867}

Hobbit: Pustkowie Smauga

The Hobbit: The Desolation of Smaug
7,6 322 323
oceny
7,6 10 1 322323
6,1 28
ocen krytyków
Hobbit: Pustkowie Smauga
powrót do forum filmu Hobbit: Pustkowie Smauga

Co sądzicie o walce stoczonej przez Gandalfa z Nekromantą? ;)

charalaw

Najlepszy pojedynek jaki stworzył reżyser:) Walkę z Balrogiem bije na głowę:)

ocenił(a) film na 8
kamilxxx09

Tutaj się zgadzam, ale nadal była to słaba walka "na magię", nikt do tej pory nie umiał wymyślić w filmie dobrego ukazania walki na magię :/. Chyba najlepsza to była Voldemorta z Dumbledorem w którejś części Harrego :(.

tomciog18

Też była świetna, jednak moim zdaniem ta była lepsza. W koncu Gandalf czarował jak prawdziwy czarodziej.

kamilxxx09

Z tym dymem inaczej raczej się bić nie dało, nie sądzisz? Tylko nie wiem po co sam udał się do Dol Guldur i dał się złapać... przecież wiedział, że czyha tam na niego pułapka.

hr_dooku

Wiedział, ale musiał stawić czoło Nekromancie, bo widział co się dzieje i co może się stać, jesli nie ruszy sprawy.

ocenił(a) film na 6
kamilxxx09

No dobra, stawił czoło Nekromancie, ale nic z tego nie wynikło, sprawy nie ruszył, a sam został uwięziony, nie rozsądniej byłoby poczekać na powrót Radagasta i Białej Rady?

użytkownik usunięty
Anthrax91

Radagast pewnie przyjechałby saniami :D jeszcze śniegu brakowało.

ocenił(a) film na 7
kamilxxx09

Buhahahah jak wzykle troll uznaje wszystko za najlepsze. Gandalf vs Balrog - epickosc!!!!! Gandalf vs Sauron - no...moze byc:D

straightlines

Twoje gadanie mnie nie obchodzi.

ocenił(a) film na 7
kamilxxx09

To po co trollu odpisujesz? Sam sobie zaprzeczasz pajacu.

straightlines

Japa kapciu

ocenił(a) film na 7
kamilxxx09

Gówniarzu mowiłem Ci wielokrotnie juz chamie ze kapcia to ty szukaj sobie w rodzinie, jak chcesz moge Ci wytlumaczyc w 4 oczy gdzie lezy błąd w Twoim rozumowaniu:)

ocenił(a) film na 7
kamilxxx09

Daj mi adres smieciu to ja chetnie spuszcze ci wp^%^l zebys nie udawal juz chojkraka internetowego. Czekam

straightlines

Marcinku, nie popłacz się.

ocenił(a) film na 7
kamilxxx09

Modl sie zebys mnie śmieciu nie spotkal nigdy. Modl sie o to goraco krolu troli.

straightlines

Tez mi coś.

ocenił(a) film na 7
kamilxxx09

wiec sie modl goraco smieciu co na intrenecie zgrywa krola...debili

kamilxxx09

a widziałeś już film ? jak tak to napisz recenzje :D

kamilxxx09

Walka z Balrogiem była bezpośrednia a w Hobbicie czary latający dym vs biała tarcza. Nie będę ich porównywał, bo obie walki są świetne. Nie rozumiem tylko tej twojej nagłej niechęci do LotR, może wystaw im od razu 1, co? Rozumiem, coś nowego i świeże wrażenia z kina wyniosłeś, ale gdyby to LotR powstał po Hobbicie, założyłbym się, że teraz narzekałbyś na Hobbita.

hr_dooku

Tylko ta walka a szczególnie ten dym za bardzo w stylu Pottera.

ocenił(a) film na 10
kamilxxx09

Zgadzam się z kamilxxx09, że lepsze od Balroga.

ocenił(a) film na 10
TangoAndWaltz

W opisie Tolkiena Balrog był przede wszystkim mrokiem, Jackson przerobił go na karykaturalną plastikową figurkę. W przypadku Nekromanty zachowano w filmie niedookreśloność, co tej scenie wyszło zdecydowanie na dobre.

TangoAndWaltz

Dzięki :)

użytkownik usunięty
TangoAndWaltz

Hahahahahahahahaha świetny żart, nie, nie jest.

ocenił(a) film na 10
TangoAndWaltz

Moim okiem, twoim może być inaczej. Wszak sam Tolkien zaznaczał, że niektóre z jego istot jawią się odmiennie przed oczami różnych obserwatorów (=>Nazgule).

ocenił(a) film na 6
charalaw

Robi wrażenie, jedna z najlepszych scen.

ocenił(a) film na 8
Anthrax91

prawda
nieskończony ciąg Saurona też zrobił wrażenie

charalaw

Spoczko, chociaż trochę za bardzo potterowy. Ot Voldemort naparza jakąś czarną chmurą, Dumbledore rzuca patronusa. Tolkien zawsze przedstawiał magię jako coś subtelnego i pozostającego w sferze domysłów, czego najbardziej dobitnym przykładem jest pojedynek na pieśni mocy między Sauronem i Finrodem w opowieści o Berenie i Luthien. Z drugiej strony wiadomo, że film rządzi się swoimi prawami i widownia oczekuje czegoś bardziej efektownego.

ocenił(a) film na 9
Xoxoxox

Trzeba też pamiętać, że sposób w jaki Tolkien przedstawiał to jedno a to w jaki sposób interpretuje to Jackson to drugie. Poza tym tak jak mówisz, film rządzi się swoimi prawami, musieli coś dodać, coś odjąć żeby film był ciekawszy i nie mówię to że książka nie jest ciekawa, rzecz w tym, że producentom chodzi o to, żeby przyciągnąć do kin jak najwięcej widzów i mieć z tego jak najwięcej kasy. Osobiście uważam, że Gandalfa z Sauronem jest lepsza niż walka z Barlogiem, ale tu akurat dużo robią efekty specjalne. Poza tym to jak zrobili Saurona to był dobry pomysł, jak wiadomo nie odzyskał on ciała. Lepiej nie można było tego zrobić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones