PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=469867}

Hobbit: Pustkowie Smauga

The Hobbit: The Desolation of Smaug
7,6 322 335
ocen
7,6 10 1 322335
6,1 28
ocen krytyków
Hobbit: Pustkowie Smauga
powrót do forum filmu Hobbit: Pustkowie Smauga

Zwiastun oczywiście na plus. Nie zamierzam powtarzać za innymi zalet ani obaw, chcę natomiast skupić się na elemencie, który mnie szczególnie zastanawia.

Oglądając tenże zwiastun, podobnie zresztą jak pierwszą część "Hobbita", ma się wrażenie "zbytniej czystości lokacji", lokacje są wręcz nienaturalne. We "Władcy Pierścieni" takie zjawisko nie występowało. Zastanawia mnie jaki w tym "procederze" udział ma troszkę inne podejście do udziału animacji komputerowej w procesie produkcji.


I, co nie jest niespodzianką, strasznie razi mnie wygląd Azoga. Szkoda, że nie zdecydowano się (już od pierwszej części!), tropem LotRa, na charakteryzację a podążono za, niewytłumaczalnym dla mnie, trendem aby wszystko robić przy pomocy CGI. Wydaje mi się, że gobliny "tworzone" metodami z filmowego "Władcy Pierścieni" dużo lepiej wyglądały by na ekranie i przy okazji "Hobbita". Mam przeczucie, że mimo okresu który dzieli obie trylogie (na korzyść Hobbita), to właśnie CGI z Hobbita zestarzeje się szybciej od poczciwych "klasycznych" metod użytych przy produkcji LotR.

Chrzaszczu

2. i 3. akapit - lepiej bym tego nie ujęła.

ocenił(a) film na 9
Chrzaszczu

Ja bym się odniosła, ale będę nieobiektywna bo kilka minut temu obejrzałam zwiastun i się podjarałam. Mimo wszystko, kurcze uwielbiam te klimaty i nawet jeśli gdzieś tam przesadzili to nie potrafię o tych filmach powiedzieć nic złego. Muszę ochłonąć i nabrać dystansu;D Zwiastun moim zdaniem świetny, a detale pewnie poprawią i przed premierą będzie można liczyć na coś dużo lepszej jakości.

ocenił(a) film na 7
Chrzaszczu

Zgadzam się z całą twoją wypowiedzią. Poza tym też uważam, że Hobbit szybciej sie zestarzeje, tyczy się to m.in. wyglądu orków i goblinów. Te z LotR wyglądają nadal prawdziwiej. Co by nie mówić, wirtualna rzeczywistość, choćby wykreowana przy pomocy najnowszych technik, nie dorówna rzeczywistości.
Muszę jednak dodać, że lokacje ,mimo że trochę podrasowane komputerowo, to jednak są piękne i robią wrażenie. Ten widok na zrujnowane Dale był fantastyczny.

ocenił(a) film na 10
Chrzaszczu

No niestety, takie są skutki robienia filmów HD w 3D. Pod tym względem Władcę Pierścieni lepiej się ogląda. Ale takie są teraz wymogi. Ja się już w zasadzie przyzwyczaiłam do tego w pierwszej części i w tym nowym trailerze nie przeszkadza mi to. Moim zdaniem, zwiastun jest świetny, spełnił swoją funkcję. Tak zostało pokazane, żeby podkręcić oczekiwanie. A te różne wizualne niedociągnięcia na pewno poprawią. Jeszcze pół roku zostało to szmat czasu. Film będzie świetny, jeszcze lepszy niż pierwsza część.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones