PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=469867}

Hobbit: Pustkowie Smauga

The Hobbit: The Desolation of Smaug
7,6 322 323
oceny
7,6 10 1 322323
6,1 28
ocen krytyków
Hobbit: Pustkowie Smauga
powrót do forum filmu Hobbit: Pustkowie Smauga
Mothyff

Jest młodszy, a że jest wyższy to normalne, bo na starość zwykle się kurczy.

bartoszcyc8

wg książki zarówno frodo jak i bilbo w czasie swoich podróży mieli po 50 lat a ten to wygląda jakby był z 4 razy starszy od froda.

ocenił(a) film na 9
Mothyff

O co ci chodzi? Bo nie rozumiem.

Kolpor

którego słowa dokładnie nie rozumiesz to postaram się wyjaśnić.

ocenił(a) film na 7
Mothyff

Przesadzasz co najwyżej 2x :P. A tak serio w filmie widocznie Frodo był młodszy. A ludzie też potrafią różnie wyglądać. Wiedziałeś, że Hugo Weaving (Elrond) jest o dwa lata młodszy od Viggo (Aragorn)? Ja bym powiedziała (oglądając Władcę), że Hugo jest starszy o co najmniej 10 lat od Viggo. Także z tym wyglądem rożnie bywa. U Hobbitów może być podobnie.

Belief

mi chodzi o ludzi nie o hobbitów, aktor grający froda miał nie wiem z 18 lat a aktor bilbo chyba z 50 to jednak widać różnicę potem w filmie.

ocenił(a) film na 7
Mothyff

Wood miał ok 20 a Freeman 40. Z tym przykładem chodziło mi o to, że nie zawsze wygląda się na swój wiek.

Belief

no tak ale generalnie jak ktoś jest 2 razy starszy a ma być w tym samym wieku to raczej łatwo zauważyć. Dziwi mnie że w takiej wielomilionowej produkcji nie dostrzegli tak błahego błędu.

ocenił(a) film na 7
Mothyff

Jakiego błędu. W filmie Frodo mógł być młodszy tak jak Awena miała większą rolę a do Helmowego Jaru przybyli elfowie. Zresztą sam napisałeś, że to błahostka.

Belief

błędu błahego do zauważenia ale nie dla filmu! to równie dobrze mogli dać gandalfa na hobbita skoro to nie ma znaczenia? to jak jakby w filmie w scenariuszu jest 15 letni chłopiec a dają do jego roli 50 letniego dziadka , trochę niepoważne.

ocenił(a) film na 7
Mothyff

Przesadzasz. Zaczynasz podpierać się absurdami. I jednak różnica pomiędzy 15 letnim i 50 letnim człowiekiem jest znacząca niż pomiędzy a 20 i 40 letnim. Moim zdaniem ten "wielki" błąd w filmie nic nie zmienia.

Belief

Popieram twoją wypowiedz

wort801

już tak nie liż.

Mothyff

Jak ty liżesz to nie namawiaj to tego innych ok ???

wort801

no wiesz, ja nigdy nie pisałem pod postami - popieram twoją wypowiedź, twoja wypowiedź jest bardzo piękna, super super, ( to zwykłe lizanie odbytnicy,) więc nie wiem o co ci chodzi bo zachowujesz się jak gimbus w tym momencie.- nie pasuje ci to idź stąd, czy tak ci ciężko to zrozumieć?

Mothyff

Twój temat jest taki jakby gimbus go pisał .

wort801

a ciebie boli że ktoś znalazł błąd w twoim ulubionym filmie i próbujesz swoim chamstwem to zatuszować.

Mothyff

Jeśli chodzi o chamstwo ty napisałeś że liżę wiec wychodzi że to ty jesteś chamem poza tym hobbit nie jest moim ulubionym filmem wiec nie trafiłeś ja bardzo dużo krytykuje ten film wiec widać jak czytasz to forum :(

wort801

w takim razie powiem grzeczniej - podlizujesz się, czy teraz rozumiesz i jest wypowiedziane kulturalnie ?

Mothyff

Nie podlizuje się tylko mam takie samo zdanie człowieku ogarnij się

wort801

o boże to już powinniśmy napisać na tym forum około 5 milionów razy komuś w temacie - zgadzam się z tobą'' bo tyle było postów z którymi się zgadzałem.

Mothyff

Chamski jak na razie to jedynie jesteś ty.

Belief

może dla kogoś kto nie czyta książek to rzeczywiście nie ma znaczenia.

ocenił(a) film na 7
Mothyff

A to co aluzja niby do mnie? To nietrafiona. Postaraj się bardziej.

Belief

chyba trafiona skoro twierdzisz że jeśli główny bohater kompletnie odbiega od książkowego pierwowzoru to nic takiego.

ocenił(a) film na 7
Mothyff

Baw nas dalej. "kompletnie"" rozwaliło system.

Belief

nie wiem po co trollujesz w moim temacie, ale grzecznie proszę - wyjdź bo nikt cię tu nie zapraszał. No - life?

ocenił(a) film na 8
Mothyff

Ale czemu trolluje ? To, że ktoś ma inne zdanie nie oznacza, że trolluje tym bardziej, że wulgaryzmów nie używa itd. Choć ja bym się zirytowała, nie lubię tego hasła typu "nie czytałeś/czytałaś książki" zawsze się zastanawiam, czemu ludzie tak pochopnie zakładają coś o drugiej osobie jak ledwo co zamienili ze sobą parę zdań.

calays

chodziło o zdanie - baw nas dalej. Było ono maksymalnie nie na miejscu, chamskie i pozbawione kultury.

ocenił(a) film na 8
Mothyff

No ok, ale w tym momencie jeżeli czepiamy się innych patrzmy też na siebie ;) nie wiem jak wort801 zareagował wew. , ale ja nie zgodziłabym się na nazwanie mnie "fanatykiem". Ok powiedział, że szukasz "dziury w całym" (zrobił literówkę, ale chodziło o -całym) ale to nie jest obraźliwe stwierdzenie takie bardzo, bardzo. Przecież w literaturze ile razy pojawia się stwierdzenie, że bohater "szuka dziury w całym" - tym zdaniem wyraził swoją negatywną opinię o tym, że nie łapie po co pytasz o kwestie wieku z takim pewnym "zacięciem". Wiesz lepiej, że napisał o tym "szukaniu dziury" niż jakby miał napisać ci co drugie słowo niecenzuralne . ;/

calays

Tak o to mi chodziło

ocenił(a) film na 7
Mothyff

Nie ma żadnego błędu. Po prostu odmłodzili filmowego Froda. W książce mija kilkanaście lat od otrzymania Pierścienia przez Froda do wyruszenia do Mordoru, w filmie najwyżej rok, jeśli nie kilka miesięcy. Wiek Bilba pozostał taki jak w książce.
I co w tym takiego strasznego i nieprawidłowego? Jakoś to, że Frodo był młodszy nie wpłynęło drastycznie na historię.

Pani_Zima_1989

Podejrzewam że szuka dziury w działym :) nie miał pomysłu na temat i tyle :)

wort801

rozumiem że jesteś fanatykiem i pewnie jakby blibo lub frodo był kobietą i miał cycki wiszące do kostek to i tak byś mówił że wszystko jest ok. Tylko niektórzy w przeciwieństwie do ciebie czytają książki i potem się zastanawiają czemu nic w filmie się nie zgadza a nawet takie podstawowe rzeczy jak wiek bohaterów.

Mothyff

Nie jestem fanatykiem pudło

wort801

to co się wtrącasz i pieprzysz głupoty?

Mothyff

Ponieważ mam własne zdanie ??? o tym nie pomyślałeś ????

wort801

masz własne zdanie że ja nie mam pomysłu na temat i dlatego pytam czemu film nie zgadza się z książką? to naprawdę dziwne.

Mothyff

Ponieważ to nie jest wierna adaptacja ??dużo wątków zmienili lub dodali mnie to nie dziwi .

wort801

ale ja założyłem temat ze zwykłej ciekawości dlaczego główny bohater jest 3 razy starszy lub młodszy niż powinien. I mnie to dziwi bo to główny wątek a nie jakieś poboczne mniej ważne.

ocenił(a) film na 7
Mothyff

I jak dostałeś odpowiedzi niepasujące Ci to ich poobrażałeś. Super! Jak nie jesteś gotowy na odpowiedzi to nie zdawaj pytań i tyle. Po co nam tu śmiecisz?

Belief

a co to twoje podwórko i tego drugiego co nie czyta książek i też się udziela. To wy mi śmiecicie bo ja potrzebuje rzetelnej odpowiedzi a nie idiotyzmów w stylu - przesadzasz, 35 lat różnicy to nic takiego.

ocenił(a) film na 7
Mothyff

Żebyś wiedział moje i tego drugiego.

Belief

chyba rodzice cię za bardzo rozpieścili panie władco forów i internetu.

Pani_Zima_1989

jak to, odmłodzili 3 razy niż powinni? no wiesz jak bohater ma mieć 50 lat a gra go 18 latek to trochę dla mnie dziwne.

Mothyff

Hobbici nie istnieją i nigdy ich nie zobaczysz, więc skąd możesz wiedzieć jak wyglądają w danym wieku?

ocenił(a) film na 7
bartoszcyc8

Jemu chodzi o to, że Bilbo jest w tym samym wieku co Frodo a Wood i Freeman nie są. I uważa, że ten wiek Froda to główny wątek, więc dla niego to katastrofa. Nie potrafi zrozumieć dlaczego Froda gra Wood a nie jakiś 50 latek choć Freenam 50 lat nie ma. Uważa, że to tragiczne odstępstwo od książki :D. Dobrze, że czytał tylko początek bo jakby doszedł dalej nie wiadomo jakby odreagował inne zmiany :D.

Belief

o nie dość że władca forów i internetu to i jeszcze bystry psycholog i wróżbita czytający w myślach. Hmm ciekawe zjawisko.
Jednak nie jesteś do końca taki bystry - bo jeśli to by była dla mnie katastrofa to nie dał bym temu pięknemu filmowi oceny 10.

Jakby gandalfa zagrał 12 latek to też byś mówił że nie ma co się przejmować i że wszystko jest wg książki?

ps
innych zmian nie muszę widzieć praktycznie cały film na ekranie.

ocenił(a) film na 8
Mothyff

>"Jednak nie jesteś do końca taki bystry "

Belief - to jest ona, nie on ;)

calays

ok zmyliła mnie męska forma nicku ''belief''

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones