PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=732612}
7,1 3 831
ocen
7,1 10 1 3831
Holding the Man
powrót do forum filmu Holding the Man

Ten film, choć moim zdaniem miał zbyt wiele scen seksu, był bardzo ładnym zobrazowaniem miłości dwojga ludzi. I na tym można by właściwie skończyć, ale... Zaczęłam oglądać ten film nie wiedząc, iż jest on filmem biograficznym. Ot, niedopatrzenie w tagach. ;) Dlatego gdy się dowiedziałam, byłam... Jakby to ująć? Nieco bardziej pod wrażeniem. W tamtych czasach, na przełomie lat 70. i 80. homoseksualizm, HIV, AIDS były tematami tabu. A "Holding the Man" to po prostu krzyk Tima Conigrave'a i Johna Caleo o to, by nie były tematami tabu. "Kochamy się i co nam zrobicie?", zwykł mówić Tim. Moim zdaniem - świetne. A później, choroba Johna, następnie jego śmierć. Śmierć Tima. Smutne, straszne, bo byli młodziutcy, kochali się, ale zarazili się, a społeczeństwo nawet nie chciało słyszeć o istnieniu czegoś takiego jak AIDS, chociaż doskonale wiedzieli, że istnieje.
Z racji późnej pory ta opinia jest pewnie chaotyczna, ale któż by o to dbał, jeśli jest od serca? :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones