PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=211379}
7,0 129
ocen
7,0 10 1 129
Homo sapiens
powrót do forum filmu Homo sapiens

Moja ocena

ocenił(a) film na 6

SPOJLER

jest wg mnie trochę naciągany, bo
1) autorzy przyjęli ząłożenie, że sapiens i neandertalesis żyły ze sobą przyjaźnie i uczyły się od siebie wzajemnie, a neandertalczyków wyeliminowała jakaś choroba), co wcale nie jest pewne
2) wątki o tym jak to wymyslono np religię, rolnictwo czy udomowiono zwierzęta są wplątane w historie poszczególnych osobników :) za przykład niech posłuzy ten fragment. pewien koleś w mezopotamii 12 tys lat temu opowiada swojemu wnukowi, że został wychowywany (do ok 5 roku życia mniej więcej) przez wilka. chłopca przygarnięto do grupy i nauczono mówić (skoro opowiadał to chyba nauczyli :D - jest to jednak nierealnie, bo udowodniono, że jeżeli dziecko nie nauczy się podstaw gramatyki do ok 3 roku zycia to mówić nie będzie). Potem chlopiec odnalazł wilka i udomowił :)
ogolnie film moze być, ale troszkę jednak przynudzają :)
6/10

w00cash1234

ciężko mówić o gramatyce jeśli chodzi o lud tak pierwotny... Ja też daję 6/10 zgadzam się z Tobą, że jest troszkę naciągany momentami.

w00cash1234

Tam takich różnych bombek jest więcej. Np piramidalna bzdura że Azjaci to krzyżówka Homo Sapiens i Homo Erectus. Dziś nauka twierdzi że różnice genetyczne wewnątrz gatunku Homo Sapiens Sapiens są na tyle małe że nie można mówić nawet o rasach, to udowodnienie teorii o pochodzeniu Azjatów, forsowanej w filmie, kazałoby ich postawić jako osobny podgatunek człowieka. Po za tym, jeśli Homo Sapiens ze względu na różnice genetyczne nie mogli się krzyżować z bardziej cywilizowanym Neandertalczykiem to dlaczego ich geny miałyby być kompatybilne z prymitywniejszym Homo Erectus. Po drugie fakt krzyżowania film wskazuje na czasy pomiędzy 100 a 50 tysięcy lat temu. Dziwne to bardzo bo już ze dwieście tysięcy lat Homo Erectus po ziemi nie chodził.

Peter_1000

http://wyborcza.pl/1,75476,9030192,My__potomkowie_jednego_neandertalczyka.html
Nie jest Ci łyso? Nie dość, że się kontaktowali to się jeszcze parzyli...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones