PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=494642}

Hooligans 2: Do ostatniej krwi

Green Street 2: Stand Your Ground
6,2 29 400
ocen
6,2 10 1 29400
Hooligans 2: Do ostatniej krwi
powrót do forum filmu Hooligans 2: Do ostatniej krwi

Oglądając, dzielnie znosiłam zatrważającą nudę w nadziei na poprawę. Znosiłam to, że nie mogłam się doczekać końca. Znosiłam też to, że film mi się kojarzył z... Harrym Potterem! Tak, dobrze czytacie. Mamy tu 3 przyjaciół, którzy niczym Harry, Ron i Hermiona dzielnie stawiają czoła dokuczaniom Draco i reszty Slytherinu. Nad pokrzywdzoną i niewinną trójką również się pastwi stronnicza niczym Snape klawiszka, która notabene handluje narkotykami. Podobieństw jest więcej ale do sedna.
To jeszcze było do zniesienia, ale typowo amerykańska końcówka z meczem, porwaniem i aresztowaniem w więzieniu pobiła wszystko.(O tym chyba już nie muszę się rozpisywać) Zapomniałabym jeszcze wspomnieć o tandetnych tatuażach Deva, które wyglądały jakby ktoś je namalował długopisem.
Akcja się dzieje w Anglii, a jest to typowo amerykański film. Jedyne co było tam brytyjskiego to frytki z rybą (dziwne, że od tej fastfoodowej diety jeszcze nikt się nie spasł) no i Harry Potter. Nie żebym miała jakieś szczególne zastrzeżenia do Harrego Pottera, ale to jest w ogóle inny gatunek czyli "bajka". I co do gatunku. To hooligans2 jest tak sportowym filmem jak M jak miłość.

Moja ocena to aż 4, a to tylko ze względu na w miarę realistyczne walki i przemoc, aczkolwiek mało to pasowało to fabuły, ale niech będzie ta czwórka, bo wspomnieli przynajmniej trochę o Pete :D

aurora_21

a może to nie film skierowany do płci pięknej? piłka nożna, więzienia i przemoc to raczej coś dla mężczyzn ;)

ocenił(a) film na 4
fcbcules

Widzę, że najprawdopodobniej nie zrozumiałeś tego co napisałam.

ocenił(a) film na 10
aurora_21

spoko się masz naprawdę Harry Potter!! HAHAHA Żal mi Cię

ocenił(a) film na 4
Mateo*

Raczej większe politowanie powinnam mieć ja w stosunku do Ciebie gdyż mniemam, że niestety nie jesteś w stanie zrozumieć tekstu czytanego.

ocenił(a) film na 10
aurora_21

Czyżby?? a ja myślałem ze to rysunki a to jest TEKST CZYTANY wow!!!

ocenił(a) film na 4
Mateo*

Po Twoich wypowiedziach sądzę, że dalsza dyskusja z Tobą nie ma sensu gdyż wątpię abyś miał więcej niż 15 lat. Świadczą o tym głupie odzywki, które są stosowne dla tego wieku oraz fascynacja bajeczkami.

aurora_21

Laura może reprezentujesz poziom dorosłego,ale nie masz za grosz poczucia co do innych wartosci,bo po pierwsze :
-Usiłujesz kogoś przekonać co do tego,że film reprezentuje niski poziom i krytykujesz kogoś kto nie zgadza się z twoim zdaniem to jest kolejny argument,który znaczy,że to własnie ty zanizasz poziom tych,że filmów..
Jak dla mmnie film 10/10 !

ocenił(a) film na 4
WestHamUnited

W tym przypadku sytuacja jest wręcz odwrotna. Czy wyjaśnienie swoich zastrzeżeń do filmu jest narzucaniem swojego zdania? Chyba raczej tak jest w przypadku Mateo, który założył temat gdzie napisał, że żal mu osób, którym film się nie podobał (oczywiście nie podając żadnych argumentów) Taka postawa wydaje się wręcz śmieszna.
Poziom filmu nie zaniżam jedynie ja, ale też osoby które mają podobne zdanie. To, że niektórym film się spodobał nie oznacza, że ja mam oceniać go zgodnie z ich uznaniem.

Mateo*

Człowieku... naprawdę 10 dla tego filmu? To już rozumiem, dlaczego wiele filmów ma albo zawyżoną albo zaniżoną ocenę.. Niektórym filmom sam dałem 10.. dla niektórych pewnie nie słusznie. Ale 10 dla tego filmu to spore nadużycie.. ok.. może się komuś spodobać, uważać że jest fajny, dobrze się ogląda itd... ok.. ale w żadnym wypadku nie jest arcydzieło..ani pod względem spójności fabuły, ani gry aktorskiej, ani żadnym innym.

aurora_21

Jebnij się w głowę i wracaj oglądać swoje bajeczki

ocenił(a) film na 10
fcbcules

Ja jestem dziewczyną i film podobał mi się bardzo. :) Lubię filmy o więzieniu, piłce nożnej... no z tą przemocą to gorzej, ale to dlatego że ciężko mi patrzeć na taki rozlew krwi, ale wytrzymałam. :D Co do aurora_21 to nie wiem jak można porównać taki film do Harrego Pottera tylko dlatego, że występuje trójka przyjaciół, którym ktoś dokucza. Żałosne. Jest wiele podobnych filmów, więc od razu mamy je wszystkie porównywać do Harrego Pottera?

P.S. 10/10 Dałabym 9, ale zakończenie bardzo mi się spodobało (nie jestem fanką TYLKO happy end'ów, czasem film potrzebuje smutnego zakończenia, ale ten "happy end" poprawił mi humor przy deszczowej pogodzie, więc +1) :)

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
aurora_21

Mam z goła odmienne odczucia względem filmu. Mnie ten film nie nudził ani przez moment. Zgodzę się, że jest nieco słabszy od pierwszej części, ale Green Street 2: Stand Your Ground jest już nieco innym filmem choć nadal chodzi o porachunki między pseudokibicami.
Sprawa tatuaży - hmm... mi się to jakoś w oczy nie rzuciło, ale może to dotyczy tego, że w więzieniu nie mają profesjonalnego sprzętu do robienia tatuaży ;) ale to moje przypuszczenia ;)
A wg mnie porównanie do HP jest śmieszne ;) bo obie strony jednak w tym filmie są teoretycznie przynajmniej złe bo chuligaństwo nie jest uznawane za przejaw godnego zachowania, a Harry Potter to typowa walka dobra ze złem.

ocenił(a) film na 3
aurora_21

Rzadko mi sie zdarza uczestniczyć w dyskusjach na forach dot. filmow. Ale jak już zabieram glos to najczesciej w przypadku filmow, ktore sa denne. A takim z pewnoscia jest GSH2.
Zasiadlem z nadzieją, ze obejrze dobry film o kibicach lub chociaz dobre angielskie kino (nie wiedzialem, ze jest to amerykanska produkcja). Spodziewalem sie czegos na miare np. Goodbye Charlie Bright.
Film i jego fabula to jakies nieporozumienie. Przekonywalem sie o tym z kazda kolejna scena.
Film nie oddaje w zadnym stopniu ani srodowiska chuliganów ani wieziennego (wiem wiem, teraz ci co ocenili go na 9 czy 10 moga porzucac obelgami w moja strone, ze nie bylem w wiezieniu i co ja moge wiedziec).
Chodza sobie wszyscy po wiezieniu zadowoleni, z komoreczkami jeszcze tylko dyskotek brakuje.
Jakis taki prosty ten film,wszystko podane na tacy i momentami zalosne.
W W11 czy Kryminalnych jest bardziej zagmatwana fabula.
Az dziw, ze aktorzy nie chodza w bluzach z napisami "dobry" i "zly":)
Takze w pelni zgadzam sie z opinia kolezanki.
Moze tak jak napisal fcbcules tego typu filmy nie sa przeznaczone dla plci pieknej, ale jezeli nawet kobiety sie z niego smieja i szydza to cos w nim musi byc nie tak.

ocenił(a) film na 5
CZARNY_12

nie placz pipko. a co mieli zrobic taki sam co jedynke??? dobry film. nawet wiecej sie naparzali:) wiadomo ze jedynka lepsza ale dwojka tez niezla. PS nie ma to jak kopiowac z neta gotowe cytaty. pozdro dla tych frajerow

sirCharles00

"nawet więcej się naparzali" no tak, to wszystko tłumaczy.. dlatego jest filmem dobrym.. cała reszta jest nie istotna....bo się naparzali... Pozdro hmmmmm frajerze? :)

ocenił(a) film na 8
aurora_21

Nie jestem krytykiem , nie znam się i nie będę udawać bardzo mądrej osoby jak większość. Od razu mówię, że jako prosta ( nie mylić z prostacka) dziewczyna nie będę snuła długich wywodów na taki ambitny temat jak zwykły film. Chcę tylko powiedzieć , a raczej napisać, że ogólnie to film mi się podobał : trochę, a nawet więcej się bili , trochę było zabawnie no i się dobrze skończył .
Tyle , dziękuję za uwagę =]

ocenił(a) film na 3
poprawnie_niepoprawna

i takie wpisy mi sie podobaja:)
Gdyby tylko kazdy tak umial:)

ocenił(a) film na 8
CZARNY_12

No , uwierzysz, że mi też się podobają ? :P

ocenił(a) film na 4
CZARNY_12

Ładne w formie komentarzu, ale nie wnoszące nic do dyskusji.
Jak dla mnie największym minusem jest gra, szczególnie główna rola. Scenariusz jest momentami nawet banalny. Pierwsza część była historią ciekawszą, choć szczerze powiedziawszy tylko dlatego, że wprowadzono wiele dodatkowych wątków (trzeba przyznać, że sam koncept był denny i oklepany, ale jednak można było film skleić w sposób zdecydowanie interesujący). Choreografia walk w sumie ciągle dobra, ale w pierwszej części była ubrana w świetną oprawę muzyczną, co plusowało. Wybaczcie, ale nie sposób jest nie porównać z częścią pierwszą.

ocenił(a) film na 8
CZARNY_12

Taa.....jak tu być kulturalnym, gdy za ocene bierze się osobnik (do ciebie mówię czarny, który gniotowi "Jak się pozbyć cellulitu daje ocenę 7 a Hooligansom 3)

ocenił(a) film na 3
cronin35

Proponuję abyś przejrzał całą bibliotekę filmów, które oglądałem i wylał pomyje, że tak a nie inaczej oceniłem dany film. Dajesz... czas start:)

ocenił(a) film na 8
CZARNY_12

za dużo ich tam nie masz więc nie bedę generalizował. ale takie 10 za np. Trade dużo mi wyjasniło ;)
wiem że ni e da sie dać ocen za wszystkie obejrzane w życiu filmy, ale ja brachu ogladam namietnie filmy od ładnych 30 lat.
i mam do czego dany film porównywać. Hooligns 2 jest po prostu inny niż jedynka. ale to wcale nie oznacza że jest zły. w kategorii filmów "więziennych" jest wręcz bardzo dobry. zwyczajnie wciąga.

ocenił(a) film na 3
cronin35

Masz swoje zdanie, ja mam swoje, ktorych nie zmienimy, takze proponuje skonczyc ta gadke o niczym:) Zamiast przegladac to co obejrzalem i jaka ocene wystawilem proponuje obejrzec jeszcze raz Hooligans 2:) pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
CZARNY_12

czarny - ja z zasady nie ogladam dwa razy tego samego filmu w ciagu 3- 5 lat od pierwszego seansu. i to tylko w tv jak mi się nie chce do dvd siegac. mam świadomość że jest jeszcze parę tysiecy filmów których nie widziałem i nie wiem czy mi zycia starczy na ich obejrzenie. nie tracę zatem czasu na powtórne seanse.

użytkownik usunięty
cronin35

Do cronin35 - Ja też oglądam full filmów, ale nigdy po pierwszym razie obejrzenia nei jestem w stanie zapamiętać co obejrzałem dlatego każdy film oglądam minimum 3 razy, ale akurat co do tego filmu sięzgadzamy też daję ósemke chociaż dopiero pare dni temu go obejrzałem i dzisiaj po szóstym razie też daje ósemke i stiwerdzam, że jest spoko chociaż faktycznie z jedynką ma mało wspólnego. Pozdrawiam

troll

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

troll

Cililing

co ty ciotka masz uraz do troli z dziecinstwa czy ich tylko nienawidzisz

wyluzuj

trole nie istnieja

Cililing

co ty ciotka masz uraz do troli z dziecinstwa czy ich tylko nienawidzisz

wyluzuj

trole nie istnieja

aurora_21

Haha, na początku nie dostrzegłem analogi do HP ale teraz się pod tym podpisuję :). Nawet pani klawiszowa (która według mnie zagrała fatalnie...) miała podobny do Snape'a wyraz twarzy :). Nie mówiąc o innych głupich scenkach, których tutaj pełno. mam wrażenie, że film nakręcony na siłę, ewidentnie jedzie na popularności pierwszej części, mizerna koncepcja jak również wykonanie. Można polecić jedynie fanon mordobicia, poza tym film nie ma kompletnie nic do zaoferowania...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones