PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=124119}
7,5 358 700
ocen
7,5 10 1 358700
6,5 17
ocen krytyków
Hooligans
powrót do forum filmu Hooligans

Śmieszą mnie komentarze ludzi typu 'naoglądają się gówniarze, i będą się lali'. Film ten jest dla
osób którzy są dojrzali, albo chociaż trochę inteligentni. Rozbrajają mnie komentarze typu 'film
uczy agresji'. Przesłaniem tego filmu jest własnie fakt, do czego taka agresja prowadzi. Wiadomo,
że dla kibica którym sam jestem klub jest rzeczą święta. Ale film ten uczy rozgraniczać co jest
ważne i przestrzega, że przez tego typu akcję można stracić życie - za coś, co na prawdę tego życia
nam nie ułoży. I tutaj cytat:

'Pete Dunhams live taught me that you sometimes have to stand your ground, his death taught
me that there is a time to walk away' - może nie słowo w słowo ale kumaci zrozumieją.

ocenił(a) film na 10
Antos1992

Trudno się z tobą nie zgodzić ale jest jedno ale jak tego filmu naogląda się banda 13-nastolatków i nie zrozumieją filmu to myślą że bić się na śmierć i życie dla drużyny jest bardzo fajne dlatego są jasno pisane ograniczenia wiekowe. Ale film naprawdę jeden z najlepszych jakie widziałem mimo że dużo nie zostało pokazane np: że tacy kibole są bezwzględni dla siebie.

ocenił(a) film na 10
rafkar93

Jak się naoglądają Rambo, czy innych Terminatorów to też im się zachce lać. GSH nie jest tutaj wyjątkiem. Praktycznie każdy film kina akcji można uznać za "zagrożenie". Trzeba nauczyć dzieciaków odróżniać fikcję od rzeczywistości.

ocenił(a) film na 10
Lineczka_filmweb

Masz rację, mimo tego że to brzmi jak bym zaprzeczał własnym słowom ale nie będę się rozpisywał.

ocenił(a) film na 9
Antos1992

Popieram. Film naprawdę zapadł mi w pamięć, a przesłanie jest dosyć jasne. Reżyser nie sakralizuje ofiar, no i śmierć wzbudza duże emocje.

ocenił(a) film na 8
Antos1992

sam jestem kibicem , od razu mówie ze nie kibicuje nikomu z Polski tylko Madrytowi ,obejrzalem ten film i zobaczylem do czego prowadzi nawet malutka iosc agresji i nienawisci , ja tam ogladam mecz zawsze , niewazne kto gra ale prawda jest taka ze bijac sie za klub moze sie wyraza oddanie i podziw ale niszczy sie piekno sportu : zaden sport nigdy nie powinien byc przyczyna nienawisci , sport ma laczyc ,pasjonowac

Antos1992

Życie Peta Dunhama nauczyło mnie, że trzeba walczyć o swoje. Jego śmierć nauczyła mnie, że czasem trzeba odpuścić. Piękny cytat i prawdziwy, to jest świetny film i też śmieszą mnie komentarze "Film dla gangsterów z gimbazy"

ocenił(a) film na 6
Antos1992

Zwalać winę za przestępstwa, na film, to chyba, w każdym przypadku jakiś żart.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones