PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=672544}

Hotel Transylwania 2

Hotel Transylvania 2
7,0 85 758
ocen
7,0 10 1 85758
5,7 3
oceny krytyków
Hotel Transylwania 2
powrót do forum filmu Hotel Transylwania 2

Rzadko się zdarza, żeby film który ma raczej wysokie oceny na filmwebie tak mnie rozczarował... O ile pierwsza część była super, o tyle na drugiej okrutnie się wynudziłam. Wymuszone, suche żarty, rozwleczona fabuła i imho szkodliwe przesłanie (kocham cię takim jaki jesteś, ale jeszcze bardziej takim, jakim chcę, żebyś był? + bardzo niezdrowa relacja ojciec-córka, do przełknięcia w pierwszej części, ale w dwójce to już jakieś pato- vide scena z porodówki!).
Kompletnie niewykorzystany potencjał nowych postaci:
- rodzina Jonathana, która jest bez żadnego wyrazu. Jedyną postacią, którą jakoś tam zapamiętałam z filmu, jest jego matka, która chyba miała być Złą Teściową (TM).
- Vlad, dziadek Mavis: stary, ortodoksyjny wampir, którego poznajemy w samej końcóweczce filmu; niby przechodzi jakąś tam przemianę, ale jest w niej kompletnie niewiarygodny.
- Denis: niby jedna z głównych postaci filmu, ale gdybym miała wymienić choć 3 cechy jego charakteru, miałabym potężny problem.
Fabuła jest tak skoncentrowana na Draculi, że traci na tym każdy inny element filmu. A i sam Dracula z sympatycznego, zatroskanego taty, zmienia się w jakiegoś quasi-rasistowskiego buca, który terroryzuje własną rodzinę i wszystkich znajomych.
Na ogromny minus jak dla mnie było też pełne przemocy zakończenie- próba morderstwa i potężne mordobicie.

W porównaniu z I częścią, dwójka jest po prostu prymitywna, niespójna, większość gagów jest głupkowata. Na moim seansie sporo dzieciaków ewidentnie się nudziło- ja też odliczałam minuty do zakończenia.

Słowem, strata czasu i pieniędzy. Jeśli ktoś bardzo chce zobaczyć, lepiej poczekać na wersję dvd.

ocenił(a) film na 5
paulinako

Dodatkowo to jedna wielka reklama Sony.

ocenił(a) film na 3
motyleczek85

Ha ha, prawda!

ocenił(a) film na 6
motyleczek85

Prawie padłem jak w jednym ujęciu najpierw był pokazany telefon sony a zaraz obok laptop vaio :-D Product placement prawie jak w polskich filmach lat 90'.

atique

Ten placement jest do dziś...

paulinako

100 % racji! Słabizna w porównaniu do części pierwszej.

ocenił(a) film na 8
paulinako

A czego się spodziewałaś =) ?.Rzadko kiedy kontynuacja choć w części jest tak dobra jak 1 (wyjątkiem jest bajka nowe szaty króla gdzie pierwsza część była zajebista a druga równie dobra albo jeszcze lepsza). Ja dziś obejrzałem myślałem, że wszystko już zobaczyłem na zwiastunie jednakże miło się zaskoczyłem bo było jeszcze kilka dobrych momentów =) i do końca było ciekawie mimo przesytu... jak tak patrzę na te "bajki" to coraz rzadziej zdarzają zapadające w pamięć... wszystko idzie z coraz głupszą fabułą a przede wszystkim z taką grafika, że aż nie chce się tego oglądać ...

ocenił(a) film na 5
nevo_2

A co sądzisz o "W głowie się nie mieści"? Według mnie bomba. Fabuła, przesłanie, humor, dialogi...

ocenił(a) film na 3
dwarqwe

W głowie się nie mieści- jak dla mnie bomba. Choć chyba dla starszych dzieci lepszy.

ocenił(a) film na 3
nevo_2

Shrek 2 był chyba jeszcze lepszy niż 1 :)

paulinako

I Kung Fu Panda 2

ocenił(a) film na 5
eweczka_spoko

Zbliża się jeszcze Kung Fu Panda 3. Niedawno nawet wyszedł koncert, w którym śpiewa Po pt "Nunchuck Princess". Nawet fajna muza :D

ocenił(a) film na 5
nevo_2

Nie zapominajmy o "Mulan" :D

ocenił(a) film na 5
paulinako

Racja, przeciętny bardzo film. Niby też przesłanie miało być, że nie ma różnicy między człowiekiem a wampirem, ale kiedy na koniec okazało się, że dzieciak jest wampirem to jednak zmienili plany co do wyjazdu i chcieli zostać. Mavis powinna była na pytanie: "To czy teraz, jak jestem wampirem, to zostaniemy w Transylwanii?" odpowiedzieć coś innego niż "Tak.": Zobaczymy, będziemy mieszkać i tu, i tu., A może wszyscy pojedziemy do Californi? I voila: materiał na cześć 3 :>

ocenił(a) film na 3
dwarqwe

Od początku było wiadomo, że wszyscy woleli, żeby młody okazał się wampirem. Nawet kuzyni (?) nagle zaczęli go szanować. Słabe to było :/

ocenił(a) film na 5
paulinako

Dokładnie, zapomniałem o tym, ale też rzuciło shię w oczy, racja. Z drugiej strony, rodzice i "panna Wilczek" kochali go za to, jakim jestem jest, więc przeciwwaga niby była. A na lubienie to już trzeba zasłużyć, ha. Całość jednak świetnie wpisuje się w trend, że lepiej jest być kimś dziwnym i mieć super moce niż normalnym i statecznym.

paulinako

Zgadzam się, pierwsza część była dużo lepsza, a tutaj, tak jak już napisałaś : "kocham cię takim jaki jesteś, ale jeszcze bardziej takim, jakim chcę, żebyś był" (sorry nie umiem tego ująć lepiej) ;)

ocenił(a) film na 7
paulinako

Rozwalają mnie takie osoby jak Ty. Poszłaś na film przeznaczony dla dzieci, a oczekiwałaś rozbudowanej fabuły jak w filmach Marvela. Trzeba zmienić punkt widzenia na takie produkcje, każde studio robi filmy inaczej niż inne. Ale i mi się mniej podobał niż 1. część. Pozdrawiam.

Ercio4

Nic nie trzeba zmieniać.

Gdy postawisz kolo tej chały produkcje typu "shrek" czy "w głowie sie nie mieści", różnica jest az nadto wymowna, a przecież wszystkie skierowane sa do dzieci.

Poza tym panuje kult niepojmowania ze z gustami sie do cholery nie dyskutuje. I naprawdę, to ze lubię czy nie lubię czegoś nie oznacza mojej ułomności względem innego człowieka. Oznacza to tylko tyle ze ja lubię truskawki, a ty wolisz buraki.

ocenił(a) film na 7
Avvangarda

To ostanie porównanie to mnie po prostu rozwaliło ;D.
Twoja odpowiedź znakomicie podkreśla znaczenie słów "punkt widzenia". I w sumie masz dużo racji w tym co piszesz. Może najwidoczniej niektóre truskawki są dla mnie zgniłe, a niektóre buraki smakowite.
Pozdrawiam.

Ercio4

rozbudowanej fabuły, jak w filmach Marvela, HAHAHAHAHAHAHHAHAAH o psia kostka, kolkę mam

sliwek1992

+1 :)

ocenił(a) film na 8
paulinako

Wydaje mi się, że tego typu interpretacja jest trochę nad wyraz i w konwencji "teletubiś z czerwoną torebką to zło" i nie sądzę też aby dzieci odbierały film w opisywany przez Ciebie sposób.

Nie zgodzę się też również, że Dracula był rasistowskim bucem, bo przecież pod koniec filmu stanął murem za swoim wnukiem myśląc że jednak jest człowiekiem, a to jest chyba klucz do wszystkiego, bo jednak przeszedł przemianę i zrozumiał co naprawdę się liczy.

paulinako

Podepnę się.

Wg mnie jedynka tez nie zachwycała, ale dwójka to żenada. Nie śmieszne, wymuszone żarty, naciągana fabula, nieciekawa i pozbawiona wyrazistości. Postacie sa słabe wizualnie, Mavis i jej ojciec sa przyjemni dla mojego oka, jednak pozostali to kreska klasy podrzędnej. Szybko zapomnę ze w ogolę to oglądałam.

paulinako

Moim zdaniem Hotel… niesie ze sobą ważne przesłanie: rzeczy się zmieniają a życie znajduje nowe metody na przetrwanie, bez stosowania przemocy i forteli. Bela i Vlad to reprezentanci „starej szkoły” wampirów, dla których Dracula to zdrajca ich ideałów: kolaboruje z ludźmi a jego córka wyszła za jednego z nich. Do tego chce ona żyć jak ludzie, w Kalifornii, przekonana o tym, że Denis to jednak bardziej człowiek niż potwór z Transylwanii. Tymczasem malec, owszem, uwielbia Pana Ciasia przede wszystkim za to, że promuje dzielenie się ale już zdaje sobie sprawę, jak wiele jest zła na świecie, dlatego jego drugim idolem jest Batman. Poza tym jego przyjaciółką i kto wie, może przyszłą partnerką (sic!) jest postać ze świata potworów: jedno z wilcząt. Kiedy jej życie jest zagrożone, odzywa się w nim pierwotny dzikus i używa swoich nadprzyrodzonych mocy, aby ją ocalić. Z drugiej strony również Vlad ratuje Jonatana przed niechybną śmiercią z rąk Beli. Czyli mówiąc kolokwialnie: kochamy pokój, przyjaźń i rodzinę ale gdy są zagrożone, walimy w mordy.

paulinako

Bieda z nędzą, mordobicie, nudy.

ocenił(a) film na 4
paulinako

Pytanie noworoczne? Od obejrzenia jakiego filmu najlepiej zacząć Nowy Rok?
Odpowiedź:Nie od HT2. Liczyłam na coś lekkiego, wesołego i przyjemnego, a się wymęczyłam, wynudziłam i chyba pierwszy raz w życiu przewijałam film animowany, który oglądałam po raz pierwszy:(

ocenił(a) film na 4
grampiana

Dokładnie, straszny przeciętniak.

paulinako

Tak film słaby, obejrzeć można ale nie w kinie - szkoda kasy. A przecież da się dobrą baje zrobić np. " W głowie się nie mieści".

ocenił(a) film na 8
paulinako

niestety nie zgodzę się, ja na taki film wybieram się by mieć trochę rozrywki, a jak szukasz wielkiej epopei z wszystkim rozbudowanym, no to troszkę nie ten gatunek filmu, ja znam bardzo dużo osób którym film się podobał, bo podchodzą do tego tak samo jak ja, a ja oceniam ten film 8/10, było kilka moich ulubionych postaci(np. ta babcia pożerająca wszystko), polecam ten film w 100%

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
paulinako

Dla mnie wadą tego filmu było:
- szybka ciąża głównej bohaterki,
- rozwód mumii,
- przemoc i to do tego przemoc w wykonaniu dziecka.

W porównaniu z bardzo fajną pierwszą częścią, ta uważam że jest słaba i nie dla dzieci.

paulinako

Również się zawiodłem. Z ciekawości przed seansem sprawdzam co wystawiłem pierwszej części. Patrzę - tylko 6? Dziwne. Oglądam drugą część i daję 5. Niestety, ale to głównie cienki humor i postać Jonathana psują cały efekt, bo wizualnie jest w porządku. Srajfony i aplikacje też trochę irytują.

paulinako

Albo kolejny szkodliwy tekst "Człowiek, potwór jednorożec..ważne żebyś była szczęśliwa"

ocenił(a) film na 3
paulinako

Masz 100% racji, podczas oglądania tej bajki zawsze mam ciarki żenady

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones