PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6288}

I kto to mówi

Look Who's Talking
6,9 90 373
oceny
6,9 10 1 90373
6,9 9
ocen krytyków
I kto to mówi
powrót do forum filmu I kto to mówi

Najważniejsze jednak, jak pokazano sprawę odbioru świata przez niemowlaka.
Tutaj podejście bardzo dojrzałe, bo mam wrażenie, że większość ludzi uznaje dziecko w tym wieku za jakieś skrzyżowanie zwierzątka z zabawką, które oczywiście nic nie wie i niczego nie rozumie. Dlatego Wielkie Autorytety, czyli
rodzice, muszą wszystko dziecku pokazać i wszystkiego nauczyć. Bardzo fajnie wypadła tu rola Travolty, który podszedł do niemowlaka jak do równego sobie kumpla. A zatem, i z takiej, z pozoru zwykłej, komedyjki można wiele się nauczyć, czego życzę dzisiejszym i przyszłym rodzicom na całym świecie,
a szczególnie rodzicom polskim. Moje obserwacje pokazują, że pracy i nauki przed nimi ogrom...

kotek38

Chyba nie jest tak źle. Z moich doświadczeń wynika, że większość świeżych matek ma wiedzę porónywalną z wiedzą położnych, a nieraz pediatrów.
A film podobał mi się, gdy byłam dzieckiem, teraz gdy sama mam maleńką córcię widzę, że niezbyt trafnie uchwycono punkt widzenia dziecka. Ale to tylko komedia, a nie film instruktażowy dla rodziców.

ocenił(a) film na 6
nefla

Co masz na myśli mówiąc, że niezbyt trafnie uchwycono punkt widzenia dziecka?

kotek38

nieważne, to tylko film dla dzieci. Ale możnaby oddac filmem, jak najpierw wszystko jest przerażające, zmieniające się w zawrotnym tempie, a potem zaczyna dostrzegać jakieś zależności i zgodności, np że jak się słyszy skrzypienie łóżka, tzn że mama się rozsiada na łóżku, tzn że zaraz bedzie cycanie. A potem z fascynacją obserwuje prawa fizyki, że wody nie da się złapać, albo sprawdza, czy zabawka zawsze leci w dół, a jak zamajta zabawką, to ona potem się majta jeszcze kilka chwil :P
Ale czepiam się :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones