PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=504562}

I zapadła ciemność

And Soon the Darkness
5,2 10 814
ocen
5,2 10 1 10814
I zapadła ciemność
powrót do forum filmu I zapadła ciemność

Remake "And Soon the Darkness" obejrzałem z dwoch powodów: po pierwsze jestem fanem oryginału z 1970 roku (klasyk suspensu), po drugie moja siostra wróciła niedawno z trzymiesięcznego pobytu w Argentynie. Fabularnie rimejk nieco sie różni od horroru Richarda Fuesta. Słoneczna prowincja francuska zostaje zastąpiona małym miasteczkiem w Argentynie, motywacja porywaczy staje się naciągana, ale główne założenie fabularne jest to samo: dwie młode kobiety na wycieczce rowerowej, jedna znika, druga jej szuka i usiłuje dociec prawdy. O ile jednak oryginał paraliżuje suspensem, o tyle rimejk paraliżuje nudziarstwem. Akcja wlecze się, brakuje złowieszczych scen, aktorstwo Heard i Yustman przeszarżowane. Finał to już w ogóle kompletne nieporozumienie. Oryginał trzyma po mistrzowsku w napięciu i nic nie jest w nim oczywiste, tutaj fabułka jest przewidywalna i prosta.

Plusy: przepiękna sceneria Argentyny, opuszczona, wcześniej zalana przez powódź osada, odrobinka suspensu w finale. I to chyba tyle.

Polecam oryginał z 1970 roku.

http://www.horrory.com.pl/recenzje/And_Soon_the_Darkness.html

http://www.filmweb.pl/film/And+Soon+the+Darkness-1970-92698

Oryginał: 9/10, rimejk: 5/10.

khanate

Nie widziałem pierwowzoru, ale tą produkcją wcale nie jestem rozczarowany. A nawet powiem więcej, po tym jak przeczytałem twój komentarz myślałem że ciężko będzie dotrwać do końca. Ale było całkiem ciekawie .
Śmiało można oglądać 7/10.

khanate

No nareszcie ktos napisal, ze to remake! Oryginal mam bardzo w pamieci ale tej wersji jeszcze nie widzialem...

otfi

A jest gdzieś 'And soon the Darkness' z 1970r. z Polskim Lektorem?

ocenił(a) film na 2
khanate

Co zabawne z wspomnianym filmem, remak ma wspólnego jedynie pomysł wyjściowy: dwie dziewczyny, jedna znika... i rowery. Cała reszta jest kompletnie inna. Po co w ogóle było to zmieniać?

Zwłaszcza że te różnice wypadają wyłącznie na niekorzyść, szczególnie jeśli chodzi o motywacje postaci, działania, logikę zdarzeń.
Finał to istna fiesta niedorzeczności Dodatkowo wisienką na torcie tego koszmarka jest tragiczna gra aktorów i infantylne dialogi.

ocenił(a) film na 5
khanate

Zatem obejrzę oryginał a póki co oglądam to....Stopklatka i reklamy; zaciekawił mnie tytuł plus Amber - obecnie rozwodzi sie z Deepem i jest powód zapewne by wyemitować z nią film; a ja jej nie kojarzę za bardzo ☺️, także w przerwie czytam cóż to za film...

ocenił(a) film na 5
Ursa82

Oryginał z 1970 roku ze wszech miar polecam. Bardzo atmosferyczny, pełen suspensu dreszczowiec.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones