PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31784}

Ich noce

It Happened One Night
7,9 10 543
oceny
7,9 10 1 10543
8,1 28
ocen krytyków
Ich noce
powrót do forum filmu Ich noce

rozwaliła mnie na łopatki :) jak oni to cudnie zagrali! Jak mało ludzie zdają sobię sprawę z tego, że wiele tekstów, scen, motywów we współczesnych filmach, jest kopiowanych właśnie z tych starych wielkich dzieł. Pytam moich znajomych, czy oglądają stare filmy, a oni zaczynaja ziewać i twierdzą, że to nuda. Jakie to smutne... Nic bardziej mylnego!!! Stare filmy to potęga! Pierwowzory, których nie da się podrobić! To kino wyjątkowego klimatu i każdemu gogąco je polecam!!!

ocenił(a) film na 9
szybka_2

No, ta scena wymiata.

ocenił(a) film na 8
szybka_2

Oj zgadzam sie , zgadzam:) usmialem sie do lez! faktycznie scena zostala odegrana wybitnie (szczegolnie spodobala mi sie krzykliwa Colbert hehe). Pozdrawiam

szybka_2

scena jest świetna!jedna z najlepszych w tym filmie,niezłe było też gdy Peter zastraszył pana "Skok w bok" hehe, biedak nie miał pojęcia że sprawy pójdą w tym kierunku :D
a tak w ogóle to film jest świetny,scenariusz i aktorstwo na wysokim poziomie, zwłaszcza Gable jest zabawny w tej roli

Seiya

Faktycznie scena świetna. Że stare filmy to pierwowzory późniejszych też się zgodzę, tu dopatrzyłem się takich inspiracji:

"Shrek" - motyw "eskortowania" damy do "małżonka", branie "na barana"

Postać Gable'a przypominała mi Hana Solo - uroczy drań z żelaznymi zasadami.

ocenił(a) film na 8
Agent_Smif

w ogóle porównanie filmu do Shreka mi się spodobało, coś w tym jest jeśli patrząc na postaci. Księżniczka z bajki, biedny zakochany, który nie ma statusu, bogaty narzeczony gnający za kasą, 'nawracający' się ojciec i różne odniesienia fabularne :)

Agent_Smif

Racja! Faktycznie jego postać przypomina Hana Solo

ocenił(a) film na 7
szybka_2

Genialna scena, to fakt :)

Grifter

Scena doskonała! Jedna z lepszych w historii kina. Przed chwilą skończyłem oglądać i jestem zachwycony. Polecam wszystkim oderwać się od masowo tłuczonych obecnych komedyjek romantycznych i zobaczyć bombę o tytule 'Ich Noce'. Czy warto? Nie! TRZEBA!!!

szybka_2

Mi się najbardziej podobała w całym filmie, chociaż cały był genialny. I Gable taki inny, w tak wczesnym filmie go jeszcze nie widziałam, straaasznie przystojny, a do tego zabawny i uroczy.

ocenił(a) film na 9
DizzyMissLizzy

Mi też się bardzo spodobała ta scena i jeszcze to "noszenie na barana", ale najlepsze to było łapanie stopa przez Clarka Gable, uśmiałam się do łez.

szybka_2

Udawanie małżeństwa przed detektywami- jedna z najwspanialszych scen w filmie <3 Uwielbiam też tę, gdy Peter przenosi ją przez rzekę "na brana" :D Generalnie bardzo przyjemna komedyjka,dowód na to, że filmy tak różne od współczesnych komedii romantycznych są o wiele wspanialsze, choć fabułę mają równie prostą.
Nigdy nie pożałuję oglądania "Ich nocy", film na stałe wpisał się na listę dzieł, które szczerze uwielbiam <3

szybka_2

Zgadzam się w 100% wszyscy oglądają nową amerykańską sieczkę, ja też oglądam filmy lepsze czy gorsze, jednak pełen zachwyt pozostawiam aktorom i filmom z dawnych lat. Nie powiem, obecnie produkuje się wiele ciekawych obrazów, jednak jak one mają się do starego kina, wg mnie nijak. Chciałoby się powiedzieć, jaki widz, takie filmy. Społeczeństwo zbraniało ( w ogóle) więc filmy są na innym poziomie, w innym wydaniu, odnoszą się do innych tematów, inaczej nikt by do kina nie przyszedł.

ocenił(a) film na 8
szybka_2

Też mi się bardzo podobała ta scena. Nie znam aż tak dużo starych filmów, ale nieraz lubię obejrzeć jakiegoś starocia właśnie "dla odmiany", to wśród tych starych filmów zdarza się wiele perełek. Czułem się dużo lepiej niż oglądając "Świat zaginiony" z 1925 r. czy sporo późniejszą "Casablancę" :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones