PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=546529}

Ida

6,6 116 574
oceny
6,6 10 1 116574
7,3 40
ocen krytyków
Ida
powrót do forum filmu Ida

Czy naprawdę kiedyś ktoś z producentów zrozumie że nie da się oglądać filmu nie słysząc dialogów !!! Muzyka w knajpie daje po uszach że aż boli i trzeba przyciszać po to aby za chwilę szybka zgłośnić bo lecą jakieś niemrawe dialogi.Kolejna porażka dźwiękowców !

ocenił(a) film na 8
Ewako

Jestem tego samego zdania,
Polskie filmy są fatalnie udźwiękowione, często nie można zrozumieć, co aktorzy mamroczą ,
Jakaś chora moda wśród filmowców?
Moim zdaniem raczej brak profesjonalizmu i spartaczona robota.

Ewako

w pełni się podpisuje pod twoimi słowami

Ewako

to bardzo częsta przypadłość polskich filmów, a tym razem wybitnie rażąca - twórcy, chyba nie oglądają swoich dzieł, a dźwiękowcy są kiepskimi samoukami,
kiedyś myślałem, że to problemy z niedostępną techniką, ale w dzisiejszych czasach?!

ocenił(a) film na 9
Ewako

Zgadzam się...np. jakiś czas temu oglądałam "Obławę" z napisami dla niesłyszących. Inaczej połowy dialogów nie byłabym w stanie zrozumieć. To samo było np. z "Ki" czy filmem "33 sceny z życia", "Drogówka"...można przytoczyć jeszcze wiele tytułów. W filmach słychać dobrze wszystko (muzykę, różnego rodzaju odgłosy) tylko nie dialogi!

Gioanna

Z Drogówką nie miałem żadnych problemów. Najgorzej było z Obławą. Idę oglądałem z angielskimi napisami, bo czasem też mnie wkurzali. :)

ocenił(a) film na 5
Ewako

A myślałam że tylko mnie to wkurza :) Też nie potrafię pojąć jak można w dziesiejszych czasach tak filmy robić :/ porażka. Często jednak wina jest także po stronie aktorów, którzy po prostu nie potrafią porządnie wypowiadać swoich kwestii :/ Nawiązując do samego filmu, średnio mi się podobał.

ocenił(a) film na 5
Lunara

Audio fatalne zgodnie z polska tradycja filmową a film taki sobie , spodziewałem sie czegoś lepszego .
Pierwsze 50% filmu zanosiło się na mocno przyzwoite kino a dalej to niestety standard polskich dramatów , czyli przewidywalność scenariusza , ogromne dłużyzny ilustrowane przygnębiającą muzyką.
Jestem rozczarowany tym filmem.

ocenił(a) film na 3
Ewako

Właśnie oglądam i rzeczywiście: Jak zespół gra na początku "Ruddy rydz" to trzeba mocno przyciszać, a kiedy jest rozmowa to muszę przewijać i mocno się przysłuchiwać, żeby wiedzieć o czym kto mówi.

Ewako

Zostaje mi tylko potwierdzić.

ocenił(a) film na 6
Ewako

Oprocz dzwieku to tez taki czynnik , ze wielu z mlodych aktorow nigdy nie mialo zajec u logopedy/nie sa po szkole aktorskiej wiec mamrocza cos niewyraznie pod nosem..a my musimy nadsluchiwac.

Ewako

100% racja!!!

ocenił(a) film na 8
Ewako

przynajmniej połowa polskich filmów tak ma,oglądasz film z uchem na głośniku,żenujące,że polski film trzeba oglądać z polskimi napisami (jeśli oczywiście wystepują)

ocenił(a) film na 3
Ewako

Zgadzam sie.Ten dżwięk jest dobijający..

ocenił(a) film na 8
Ewako

Więc nie tylko ja miałam z tym problem :( Teraz żałuję że nie miałam polskiego filmu z polskimi napisami. Z kolei sceny, w których gra zespół lub gramofon fatalne.

ocenił(a) film na 4
Ewako

Niedługo polskie filmy będziemy musieli oglądać z polskimi napisami żeby zrozumieć o co w ogóle w filmie chodziło.

32ywis

Inaczej - żeby tradycji stało się zadość - polskie filmy będą z polskim lektorem :)

Ewako

to już taka nasza tradycja

Ewako

Tak to prawda, dlatego polskie filmy w domu oglądam z słuchawkami.

Dialogi cicho a muzyka i efekty dźwiękowe maks głośno- patologia polskiego kina.

użytkownik usunięty
Ewako

wieczorem gdy np domownicy już śpią nie da się oglądać/słuchać naszych filmów bo dialogów nie zrozumiesz , po drogówce pojechałem kupić kino domowe i obejrzałem powtórnie !!

ocenił(a) film na 7
Ewako

A ja myślałam, że z moim słuchem już coś nie tak...

ocenił(a) film na 7
MKM000

Pierwszy raz widzę tak zgodne forum! Na dodatek zgadzam się z przedmówcami w 100%. Również myślałam, że z moim słuchem jest coś nie tak; również musiałam ściszać gdy leciał Rudy rydz, coby nie pobudzić domowników, a robiłam głośniej na dialogach, czy wręcz (kilkakrotnie) cofałam; również przyszło mi do głowy, że fajnie byłoby oglądać ten film z napisami; również mam takie spostrzeżenia, że dotyczy to większości polskich filmów. Pamiętam, jak przed laty oglądałam (mocno wtedy promowaną, głośną)Pestkę Jandy. Tego po prostu nie dało się oglądać, właśnie przez f a t a l n y dźwięk! Później poszło lawinowo z innymi (ambitnymi) filmami. Ale zauważyłam, że starsze filmu, np. Psy, Kiler, Chłopaki nie płaczą, czyli filmy, gdzie dialogi są kluczowe, nie mają tego problemu. A przecież wtedy technika była na niższym poziomie...Trochę (wyższej) techniki i się gubimy. O polska edukacjo...!

ps. Uważam, niestety, że "mamrotanie" nie było li tylko udziałem młodych aktorów. Czasami nawet Kulesza była niezrozumiała... :(

Ale przyznacie, że film nie pozostawia obojętnym, pomimo fatalnego dźwięku ?

ocenił(a) film na 3
Alina23

ale żeby te rady ktoś se wziął do serca ! pii...zda co film to to samo

ocenił(a) film na 7
Maargaretkaful

Właśnie! Ciekawe, czy oprócz uczestników forum, ktoś czyta nasze uwagi. Ciekawe czy FILMOWCY zaglądają na takie fora. Myślę, że dobrze by to im zrobiło, a właściwie ich filmom. Ale obawiam się, że żyją w błogiej niewiedzy i bazują na opiniach kolegów z branży, czyli z kręgu towarzystwa wzajemnej adoracji ;)

ocenił(a) film na 8
Ewako

Wreszcie ktos poruszyl ten temat!!!A juz chcialam isc do laryngologa na audiogram.wszystko niby do przodu ,a z tym bez zmian.Jakis koszmar.

ocenił(a) film na 8
belight

Istna masakra dźwiękowa w polskim filmie.

ocenił(a) film na 7
Ewako

A w serialach, to potrafią zrobić dźwięk. Obejrzyjcie cokolwiek, Klan, czy Na Wspólnej. Czy tam pracują inni dźwiękowcy? A może na innym sprzęcie? W piątek mam zamiar obejrzeć Pokłosie. Aż się boję....

Alina23

Dokładnie! Seriale udźwiękowione jak należy. Kiedyś liczyłam na to, że filmy z 2000-któregoś roku będą miały dźwięk na poziomie, ale - jak (nie)słychać - polskie kino ciągle tkwi w latach 70.

Alina23

tak psioczą wszyscy na TVN, ale trzeba im oddać, że ich seriale i filmy są dobrze udźwiękowione (z nielicznymi wyjątkami, ale to kwestia dykcji i seplenienia aktorów, a nie wina dźwiękowców, np. Szyc czy beznadziejna pod tym względem Gąsiorowska... ja nie wiem, jak ci państwo mogli otrzymać dyplom Akademii Teatralnej z tak fatalną dykcją i wadami wymowy)

Ewako

Zgadzam się, powinni doklejać polskie napisy do polskiego filmu. Połowy wypowiedzi nie zrozumiałem.

Ewako

Również podpisuję się pod tym postem.Audio w polskich filmach to męczarnia dla ucha.Co chwila trzeba przyciszać przy bardzo głośnych scenach by za chwilę robić na full głośno bo nie słychać dialogów.Mam nadzieję że w końcu coś z tym zrobią.

ocenił(a) film na 8
Ewako

Zadziwiające, bo ja nigdy nie miałem tego problemu. Zarówno "Ida" jak i "Obława" są moim zdaniem dobrze udźwiękowione. Oba te filmy oglądałem w domu na dvd. Bez dodatkowych głośników. Zwykły dźwięk z telewizora.
Nigdy w żadnym polskim filmie nie miałem problemów ze zrozumieniem dialogów dlatego zdziwił mnie twój komentarz.
Ciekawe o co w tym chodzi.

użytkownik usunięty
Ewako

Dziwne. Dźwięk wydawał mi się wyjątkowo dobry jak na polskie filmy. Ale to może dlatego, że film obejrzałem na kąpjuterze. Natomiast parę razy dykcja mogłaby być rzeczywiście lepsza.

ocenił(a) film na 8
Ewako

Po "Idzie" po raz kolejny doceniłam możliwość przewijania w dekoderze. Zdecydowanie polecam dźwiękowcom obejrzenie filmu przed premierą a aktorom wizytę u logopedy :) Sąsiedzi z pewnością słyszeli cały film ale ze zrozumieniem dialogów mogli mieć problem.

Ewako

Podpisuję się rękami i nogami pod tym. Nie wiem kiedy nadejdzie era polskich filmów z dobrze nakręconym dźwiękiem.

Panna_Freddy_K

widziałaś Bogów? mają świetny dźwięk, aż nie mogłam się nachwalić po wyjściu z seansu - pierwszy polski film od wielu lat, gdzie nie miałam problemu z ani jednym dialogiem

ocenił(a) film na 4
tolerancja91

Potwierdzam. Też się zdziwiłem. Aczkolwiek były momenty powrotu do starej konwencji.

tolerancja91

Jeszcze nie miałam okazji ale informacja o dobrze nakręconym dźwięku jest dla mnie dużą zachętą.

ocenił(a) film na 4
Ewako

Dlatego nie oglądam polskich filmów. Dźwięk ssie.

belthezer

nie zgadzam się z tobą. Ten dźwięk jest bardzo dobry i wcale nie ssie.

ocenił(a) film na 4
karpdamian

Widocznie jest Pan półgłuchy! Sugeruję odstawić słuchawki.

belthezer

Chyba ma Pan coś z głową, skoro nie słyszy tak ładnie zrobionej ścieżki audio. Proponuję odstawić wódeczkę, czy co tam Pan pije, a dopiero później krytykować innych.

ocenił(a) film na 4
karpdamian

Co Ja piję proszę Pana to już moja własna sprawa. Proszę mieszać się do własnego rzycia.

No i ten tego. Dźwięk jest bardzo źle zrobiony

belthezer

Chyba Pan xD Dźwięk jest o kant rzydzi potłuc, ps. to prawda.

Poza tym elo elo, trzy2zero jest słaby

ocenił(a) film na 8
Ewako

Ja ja was lubie ;) ja też zawsze miałem problem z dźwiękiem w polskich filmach. Hehe zawsze myślałem że coś ze mną nie tak a tu prosze załóżmy Polską Partię Przyjaciół Napisów. Może ktoś z szanownych udźwiękawiaczy się zainteresuje odbiorcą.
PS. Bogowie to wyjątek od lat normaly dźwięk i dobrze udźwiękowione dialogi. A Ida jak to Ida dużo nie mówią nie ? :) ;) :) wizualnie trzeba odbierac.
Pozdrawiam

tenar

Dzięki za ten temat, bo myślałem (chociaż mam niedosłuch), że to mi się tylko wydaję, że dźwięk w polskich produkcjach jest tak kiepsko nagrany, że praktycznie wszystko przeszkadza w odbiorze przekazu treści dialogowych.

Ewako

Warto włączyć i wyregulować normalizowanie dźwięku w ustawieniach filtra audio, to pomaga.

Ewako

Pierwszym polskim filmem, w którym dzwiek byl sp...ny na maksa to "wino truskawkowe". Byłem na tym w kinie, gdzie nikt nic nie słyszał i ludzie wychodzili z sali. Później w domu dvd (nie zaden rip) i to samo.

Ewako

Filmu nie oglądałem lecz wypowiem się co do dźwięku w polskich produkcjach; Dialogi są prawie zawsze za cicho w stosunku do tła dźwiękowego. Oglądając wieczorem taki film gdy reszta domowników śpi to zabawa przyciskami volume +/- na pilocie. Przykład: Scena w której nie słychać dialogów a następnie zderzenie samochodów; na początku oczywiście pogłaśniam aby dosłyszeć aktorów żeby za chwilę pobudzić ludzi wokół odgłosem giętej blachy i tłuczonych szyb w jakimś dużym fiacie :)

ocenił(a) film na 5
Ewako

niestety polskie kino na to do siebie, samo to, że dźwięk jest dobry sprawia, że film dostaje +1 heh, niestety jest to rzadkość

ocenił(a) film na 4
Ewako

Uwagi jak najbardziej słuszne - niektóre z dialogów są po prostu nie do uchwycenia. Musiałem wytężać słuch a pomimo tego miałem problemy z ich odbiorem. Może trzeba następnym razem twórcy zastosują patent z kina niemego i wstawia plansze z dialogami. Polecam się nad tym zastanowić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones