PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=546529}

Ida

6,6 116 587
ocen
6,6 10 1 116587
7,3 40
ocen krytyków
Ida
powrót do forum filmu Ida

Kiedy?

ocenił(a) film na 1

Kiedy "nasi" scenarzyści i reżyserzy, zaczną brać przykład z USA i zamiast kręcić filmy upodlające Polaków.Zrobią film o bohaterskich patriotach?Już od dłuższego czasu, ktoś sieję zakrojoną na szerszą skalę propagandę o "polskich obozach".
Chętnie zobaczę amerykański,izraelski film o rzezi na Palestyńczykach.

ocenił(a) film na 1
jak45

Wiem jaku dlaczego mnie tak nienawidzisz. Bo jestem dokładnym przeciwieństwem ciebie. Miły, sympatyczny, pokojowo nastawiony do otoczenia. Lubię psy. Moim problemem jest tylko to, że czasami jestem zbyt szczery.

ocenił(a) film na 8
Shadow_dawnego_ggggggg

Ja ciebie nienawidzę???!!! Ależ skąd - odkąd jesteś cieniem i Żydów &Co się nie tykasz, bawię się tobą. Grafomańskie ambicje są o wiele lepsze od jadu wypluwanego wokół...

ocenił(a) film na 1
robokopo

Zbrodniarze. Ostatnio zamordowali kobietę w ciąży i niemowlaka. Ile jeszcze pochłoną ich wojny, okupacje, nienawiść, rasizm itd.?

robokopo

Prędzej wyznawcy Żyda Jezusa i żydowskiego boga Jahwe to żydowska piąta kolumna, niż Gronkiewicz-Waltz to zakamuflowana Żydówka.

Zresztą Maryja też była Żydówą - czy przez to była złą dziwką?

Cóż, istnieje też pogląd, że prawdziwy Polak jest poganinem i wyznawcą Światowida, a nie żydowskich zabobonów i bajek o Jahwe. I w sumie nie jest to taki zły pogląd. Przynajmniej jego wyznawcy nie uważają za zakamuflowanych Żydów lub osoby o żydowskim pochodzeniu wszystkich, którzy się z nimi nie zgadzają - bo dla nich ważniejsza jest duchowość niż pochodzenie. A pełno etnicznych Polaków z dziada pradziada ma żydowską duchowość, m.in. przez ciągłe nawiązywanie do martyrologii własnego narodu.

ocenił(a) film na 1
Trojden

Tę nawijkę też znam... oraz jej autorów... Brzmi ona mniej więcej tak: "Jak możecie nas nie kochać (w domyśle dawać się rżnąć na kasę i sobą rządzić), skoro wierzycie w Chrystusa". Po pierwsze; większa część świata w ogóle nie wierzy w Chrystusa. A po drugie; ta, która wierzy, nigdy nie zgodzi się na uznanie za Boga całego żydostwa, żeby to mogło na nich pasożytować.

Wiem, wiem... Martyrologia się w ogóle nie liczy, gdy jest nieżydowska. Największa tragedia jest wtedy, jak dotyczy ona talmudycznego nadczłowieka. Dlatego każdy ma obowiązek lamentowania bez końca nad świętym, bo żydowskim, holocaustem i olewania innych holocaustów pod zarzutem antysemityzmu. Informuję cię zatem, że ja na to SRAM. Co więcej, żydowski holocaust interesuje mnie tyle, ile Żydów inne holocausty. Czyli nic, jedno wielkie gówno!

robokopo

Bzdury wypisujesz. Dla mnie martyrologia się nie liczy - nieważne, czy jest żydowska, czy polska, czy niemiecka, czy ukraińska, czy rosyjska. Też wkurza mnie ciągłe epatowanie Holocaustem i Przedsiębiorstwo Holocaust, a roszczenia Singera i jemu podobnych uważam za absurdalne - tylko że akurat tutaj to Aszkenazyjczycy okazują się być sprytnymi cwaniakami, a goje okazują się być na tyle głupi, słabi i naiwni, że dają się nabierać i są gotowi spełniać ich roszczenia.

Po prostu nie lubię się dołować ani katować ciągłym biadoleniem o ofiarach, o tym, jaki to jakiś naród był lub jest biedny przez to, że wszyscy naokoło go prześladowali. Wolę czytać o polskich zwycięstwach i sukcesach, o powstaniu wielkopolskim, o bitwie pod Grunwaldem i bitwie warszawskiej niż o samobójczym powstaniu warszawskim lub bezsensownym powstaniu styczniowym.

I stwierdziłem, że chrześcijaństwo jest żydowskie, bo zostało wymyślone przez Żydów - przez Jeszuę vel Jezusa (syna Miriam vel Marii) i przez Saula vel Paula vel Szawła vel św. Pawła z Tarsu. Tyle.

Dlatego objawem schizofrenii jest jednoczesne uznawanie się za chrześcijanina i nienawidzenie Żydów, bo chrześcijanie są duchowymi Żydami i spadkobiercami Abrahama. Skoro nienawidzi się Żydów, trzeba być konsekwentnym i nienawidzić chrześcijaństwa.

Mnie nie obchodzi ani chrześcijaństwo, ani judaizm, ani islam - wszystko to religie objawione. A religie objawione charakteryzują się tym, że ich wyznawcy lubią uważać siebie za lepszych od innych. Zarówno żydzi, jak i chrześcijanie, jak i muzułmanie - oni wszyscy są do siebie podobni, choć zwykle się od siebie odcinają.

Przy okazji zabawne, że przez wieki tylu "chrześcijan" nienawidziło żydów za ich bogactwo - a przecież to chrześcijanie sami utrzymywali siebie w ubóstwie przez zakazywanie dla siebie lichwy. Głupi chrześcijanie przestrzegali zakazu lichwy, który sami dla siebie uchwalili, i przez to pozostawali biedni, a tymczasem sprytni żydzi, których zakaz lichwy nie obowiązywał, bogacili się dzięki praktykowaniu lichwy. Więc niech chrześcijanie nie zazdroszczą żydom bogactwa ani wpływów, bo chrześcijanie sami sobie zgotowali taki los. Trzeba było nie uznawać lichwy za niegodną chrześcijan.

ocenił(a) film na 8
JosephG

Widzę, że szeroką kampanie prowadzisz - piąty identyczny wpis.

ocenił(a) film na 1
jak45

Żydostwo prowadzi jeszcze szerszą propagandę, żeby nas okraść, i jakoś ci to nie przeszkadza... Wręcz przeciwnie...

ocenił(a) film na 8
robokopo

Ależ uwielbiam, jak mi Ży....wo wszystko kradnie i łupi. Hej, Żydzi, może byście tak "robokopo" wreszczie ukradli? Tylko on mi się ostał...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
forzamilan1

Grunt to mieć prymitywny, schematyczny obraz świata. Potem wystarczy szukać go u innych.
Jesteś antysemitą?

ocenił(a) film na 1
jak45

Jesteś antysemitą? Jesteś antysemitą? Jesteś antysemitą?

Mnie o to zapytaj, a dostaniesz odpowiedź, że GÓWNO MNIE TO OBCHODZI! Nie uda się wam wmówić, że każdy goj ma GRZECH PIERWORODNY polegający na jego stosunku do żydostwa; czy ich kocha, czy ich nie kocha, czy jest antysemitą, czy nie jest antysemitą, czy im wszystko nad ich żądanie odda, czy nie odda, czy by ich ratował, czy by ich nie ratował. Mnie to GÓWNO obchodzi. Nie ma zamiaru zaczynać się od tłumaczenia przed żydostwem. Oni nigdy się z niczego nie tłumaczą. Tak że możesz sobie schować w dupę ten swój antysemityzm. To zaklęcie już nie działa.

ocenił(a) film na 8
robokopo

Sam się ustawiasz, nazywając siebie gojem. Dzielisz świat na Żydów i gojów - jakie to prymitywne i śmieszne! Ja nie czuję się żadnym "gojem", ani "białasem". Zauważyłeś, że na świecie żyją ludzie, którzy są sobie równi?

ocenił(a) film na 1
jak45

Nie, mój drogi. Świat dzielą na żydostwo (rasę panów) i goi (rasę podludzi) sami Żydzi. Ja chętnie używam tego terminu, ponieważ pokazuje on (jak i wiele innych), CZYM żydostwo tak naprawdę jest w przeciwieństwie do tego, na co pozuje w swojej propagandzie.

robokopo

Idź się wypłacz jednemu z twoich ojców. Co ty masz do żydów ? Może celowo próbujesz wywołać kutnie. Ps Film się ocenia za sam film , a nie za to , że "O gejach" , "o żydach" "o muzułmanach"

ocenił(a) film na 1
gobo33

Twoje rady nie są mi do niczego potrzebne. Wsadź je sobie.

Co mam do Żydów? To mam do nich, co oni do całego świata. Na pewno nikt nie odpuści im. Na pewno będzie się cały świat im przyglądał, co ta podła rasa knuje przeciw reszcie ludzkości. Nie będą mieli ułatwianego planu podboju całego świata, który jest ich celem od setek lat.

ocenił(a) film na 8
robokopo

Ty ciągle swoje prymitywne fobie i uprzedzenia wylewasz?

ocenił(a) film na 1
jak45

Wylewam to, co chcę. Podobnie jak ty, ostatni hipokryto...

ocenił(a) film na 8
robokopo

Najpierw sprawdź jakieś trudne słowo, co ono znaczy... niedouku.

robokopo

Zrozum wreszcie, że każdy Żyd jest inny, tak jak każdy Polak jest inny.

Stwierdzenie, że "wszyscy Żydzi są tacy sami" niczym nie różni się od stwierdzenia, że "wszyscy Polacy są tacy sami" lub "wszyscy Niemcy są tacy sami".

Jedni Żydzi nienawidzą innych Żydów. Wiesz, z czyjej ręki zginął premier Izraela Icchak Rabin?

ocenił(a) film na 1
Trojden

Wiem, wiem... Znam te bajeczki... Żydzi są tak różni, że... ICH NIE MA... Po co - mógłby się kto zastanawiać - Żydom potrzebny ten niebyt? Po to, żeby móc rżnąć gojów bezkarnie na kasę i bez sprzeciwu ze strony gojów przechwycić nad nimi władzę.

Żydzi są, Żydzi mają swoje cechy wspólne, Żydzi mają swoje interesy. Interesy te są skonfliktowane z naszymi. I żadna nachalna propaganda holocaustu, wmawianie, jakie to żydki są niepokalane ofiary, nic nie da.

robokopo

A kto tutaj twierdzi, że żydzi są jak niepokalane ofiary? Na pewno nie ja. Są źli żydzi i są dobrzy żydzi, tak samo jak są źli muzułmanie i są dobrzy muzułmanie.

Czy twierdzisz, że każdy, kto się z tobą nie zgadza, jest żydem?

Jedni żydzi popierają państwo Izrael, inni go nienawidzą, a innym Izrael zwisa. Jedni popierają Partię Pracy, inni Partię Konserwatywną. Jedni są niewierzący, inni są wyznawcami judaizmu reformowanego, inni ortodoksami, inni ultraortodoksami Itd. Jedni są Aszkenazyjczykami, inni Sefardyjczykami, inni Mizrachijczykami - a te trzy grupy bardzo się różnią kulturą i tradycjami.

Niektórzy zmieszali się z ludami Afryki, np. Felaszowie są potomkami Żydów i Etiopczyków, lub Lemba w Zimbabwe i RPA to mieszanka Murzynów i Żydów wyznająca judaizm i wyglądająca jak typowi Murzyni. Jeśli nigdy i nich nie słyszałeś, to jesteś ignorantem. Więc się nie wypowiadaj o rzeczach, o których nie masz pojęcia lub wiedzę fałszywą. Radzę nie opierać swojej "wiedzy" o Żydach na wypocinach Henryka Pająka ani Leszka Bubla ani im podobnych.

Żydzi też są ludźmi, a ludzie są dość skomplikowani. Ktoś może być w pewnych sytuacjach wredny i chamski, a w innych uczciwy, szczery, lojalny i przyjacielski. Traktowanie żydów jak jednolitej i jednomyślnej masy jest absurdem. Równie dobrze można by tak traktować Polaków, Niemców albo Rosjan. Odejdź od swoich głupich schematów myślowych.

Zdarza się, że Żyd zabija Żyda, i zdarza się, że Żyd oszukuje Żyda. i wielu Żydów potrafi śmiać się sami z siebie. Czego niestety brakuje wielu Polakom, czy raczej Polaczkom.

Niektórzy żydzi się wynarodowili i zerwali ze swoimi korzeniami, zostali Niemcami, Hiszpanami, Portugalczykami, Włochami, Palestyńczykami, Polakami, Rosjanami lub innymi. Niektórzy przeszli na inne religie, np. buddyzm lub katolicyzm. Niektórzy zostali katolickimi księżmi, np. Julian Unszlicht, zresztą brat komunisty Józefa Unszlichta. W swoich kazaniach Julian Unszlicht przestrzegał przed komunistami, m.in. przed swoim bratem.

W ogóle to skupianie się na negatywach, na domniemanych spiskach i na wrogach świadczy o jakiejś obsesji i chorobie psychicznej. Dobrze jest mieć dystans do siebie i świata.

ocenił(a) film na 1
Trojden

Jestem na takie rozmydlanie całkowicie IMMUNIZOWANY. Powtarzam, Żydzi SĄ, Żydzi MAJĄ swoje interesy NARODOWE. Gówno mnie obchodzi wmawianie, jacy to oni są różni. Jak przychodzi co do czego, to są identyczni: butni, pyszni, aroganccy, przekonani, że są stworzeni do rządzenia całym światem. Nadepnij któremu na odcisk, pobądź z nim dłużej, a to wszystko wylezie im wziętym razem i każdemu z osobna jak słoma z butów, choćby się nie wiem jak wcześniej mitygował.

A propos spisków: spiski były, są i będą. Dzielą się one ponadto na:

a) udane i
b) nieudane

oraz:

c) ujawnione i
d) nieujawnione.

Na opowieści, że spisków nie ma (rozsiewane przez tych, w których interesie jest, by się im nie przyglądać), też jestem IMMUNIZOWANY.

Kto twierdzi, że Żydzi to niepokalane ofiary? Masz mnie za idiotę? Choćby taki Ronald Lauder, któremu się nie mieści w głowie, że ktoś śmiał skrytykować Żydów po II wojnie światowej. Oni bardzo dobrze wiedzą, co robią. My też wiemy, co ONI robią i JAKI mają w tym cel.

robokopo

A co mnie obchodzi jakiś Ronald Lauder? Poza tym: ilu Żydów znasz osobiście? Ilu znasz Aszkenazyjczyków, ilu znasz Sefardyjczyków, ilu znasz Mizrachijczyków?

I skąd w ogóle czerpiesz swoją "wiedzę" na ich temat? Czytałeś w ogóle jakieś poważne i obiektywne opracowania naukowe, czy tylko teksty propagandowe pisane pod z góry założoną tezę?

ocenił(a) film na 1
Trojden

Znam pięciu (pracuję z nimi od lat) i w pełni podtrzymuję to, co powiedziałem. Buta, pycha, arogancja, przekonanie, że są stworzeni do rządzenia wszystkimi nie-Żydami jako rasą niższą, aż wylewa im się uszami.

Wybacz, ale nikt mi nie wmówi, że "poważne i obiektywne opracowania naukowe" (co to w ogóle znaczy?) są jedynym źródłem wiedzy o świecie. Wyobraź sobie, że ludzie mają rozum, intuicję i instynkt samozachowawczy i doskonale widzą, CO się dzieje w tej kwestii...

ocenił(a) film na 1
Trojden

Ronald Lauder został podany jako przykład Żyda, wpływowego Żyda, który uważa żydostwo za niepokalane. Sam o to prosiłeś.

robokopo

Ty naprawdę jesteś taki, czy tylko takiego udajesz.

ocenił(a) film na 8
robokopo

Jakbym czytał Hitlera gratuluję faszysto

ocenił(a) film na 1
slayer6

Sram na takie wyroki. Informuję cię, że nie udało się jeszcze wszystkim wmówić, że żydostwo to jakieś niepokalane niewiniątka, co złego to nie oni, a faszyzm to antagonizm żydostwa. To, co obecnie masz w Izraelu, to faszyzm czystej wody. Jakoś się z tego nigdy nie tłumaczą...

robokopo

O kurka! On wrócił! I pisze jeszcze większe bzdury, niż przedtem.

ocenił(a) film na 8
robokopo

Jakbym czytał Hitlera gratuluję faszysto

ocenił(a) film na 8
slayer6

Powiem ci w zaufaniu, że żaden z niego faszysta - raptem zwykły paranoik...

ocenił(a) film na 8
jak45

Daj mu spokój, bo co byś nie napisał, będzie "nawijał" wedle swojego osiowego urojenia.

ocenił(a) film na 1
jak45

,,Powiem ci w zaufaniu" - ale śmieszny tekst. Ale się uśmiałem.

ocenił(a) film na 7
gobo33

Co ty masz do żydów ?
Otóż może mieć choćby to:
http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1633965,1,jan-t-gross-obecny-stosun ek-polakow-do-uchodzcow-ma-zwiazek-z-ich-udzialem-w-holokauscie.read

Polinceusz

Nie wierzę we wszystko napisane w internecie

ocenił(a) film na 8
gobo33

Nie tylko w necie - w gazetach i książkach też. Nawet w Biblii większość to bajeczki dla dzieci...

jak45

Agree

ocenił(a) film na 1
jak45

tej Bibli, którą żydzi czytają? Czy o nią ci chodziło?

ocenił(a) film na 8
gobo33

Ja tez nie wierze w to co czytam..film czarno-bialy.. w sumie brzydki, bez kolorow, o brzydkich rzeczach..a ludzie zamiast. isc ku refleksji by nigdy nic takiego sie nie powtorzylo pluja na siebie jadem nienawisci..jako narod mamy trudna historie..mordowano nas..mordowalismy tez my..czasami ktos to przypomni i wyciagnie na swiatlo robiac film..coz.. trzeba isc dalej ale pamietac..po prostu

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
jak45

Nie, nie jestem.
Mówię tylko wprost jak jest.
Gdyby to chodziło o Niemców, Ruskich, arabów.. powiedziałbym dokładnie to samo.

ocenił(a) film na 8
forzamilan1

Oczywiście, żyjemy wśród nienawistnych nam i dybiących na nas narodów i ras. Pamiętaj jeszcze o Czukczach, którzy chcą nam ukraść wszystkie pierniczki. Szczyty ksenofobii i nietolerancji. Masz kompletnie chore poglądy.
Co ty biedaku zrobisz, jak do Polski przybędzie kilkadziesiąt tysięcy imigrantów o różnych religiach i kulturach (a tak niedługo się stanie)?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
forzamilan1

Wybacz za pustaka poniosło mnie.

ocenił(a) film na 8
forzamilan1

Wybacz, sądzę, że to raczej natura wylazła... Jak się żyje w świecie nienawiści, to konsekwencje są.

ocenił(a) film na 8
forzamilan1

Nie miej złudzeń - twoje "nie mam nic do Żydów/gejów, ale..." nie jest ani o grosz lepsze od wyrażania antysemityzmu czy homofobii explicite. To tylko takie "zabezpieczanie tyłów".
Śmieszne jest przypuszczanie, że ktoś o przeciwnych twoim poglądach musi być koniecznie obiektem manipulacji, "prania mózgu". Ja wierzę, że dogłębnie jesteś ksenofobem i człowiekiem nietolerancyjnym. Tym gorzej dla ciebie...
Wcale się z napływu imigrantów osobiście nie cieszę, bo to stworzy masę problemów, ale z faktami nie zamierzam dyskutować. Natomiast, masz rację, w sensie rozwoju świata, multikulti/unikultura jest przyszłością - inaczej się pozarzynamy, albo ten głodny świat Południa nas po prostu zje. Natomiast przyjęcie tych obecnych imigrantów jest naszym moralnym i politycznym (wobec UE) obowiązkiem.

ocenił(a) film na 1
jak45

,,Natomiast przyjęcie tych obecnych imigrantów jest naszym moralnym i politycznym (wobec UE) obowiązkiem" - a czy obowiązkiem izrela nie jest czasem pozwolić Palestyńczykom wrócić do ojczyzny?
Może przyjmij tych uchodźców w domu zamiast zwalać to na Polaków.

ocenił(a) film na 1
forzamilan1

Nie tłumacz się, że nie jesteś antysemitą, bo to młyn na wodę żydostwa. Nie ma powodu, by goj, niczym nabierze powietrza, by coś powiedzieć, musiał się przed żydostwem płaszczyć, czy jest antysemitą, czy nie. Żydostwo NIGDY PRZED NIKIM Z NICZEGO się nie tłumaczy. Należy stosować do nich tę sama metodę.

jak45

jest. Tak samo robokopo , vermes , jonbonesjones i dzieci majnkrafta. Dla nich minecraft jest miłością. Minecraft jest życiem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones