PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=546529}

Ida

6,6 116 574
oceny
6,6 10 1 116574
7,3 40
ocen krytyków
Ida
powrót do forum filmu Ida
ocenił(a) film na 8
LeoMessi86

Zadziwiająca wiadomość, warta otwierania tematu. I co dalej? Jeśli nic, to zamieść to jeszcze na stu innych forach i poczekaj na laury...
Ja miałem dzisiaj dobry stolec.

użytkownik usunięty
jak45

Film nudny i przereklamowany. Jedyne co go ratuje to świetna Kulesza i piękne zdjęcia. Oscary to od wielu lat jedno wielkie dziadostwo.

ocenił(a) film na 9

Na szczęście nie Ty o tym decydujesz,obejrzałem dziś po raz wtóry,zdziwie co niektórych, mam możliwość cofania filmu,o tak niebywałe, dzięki czemu aktorzy nie muszą recytować jak w kreskówkach.

ocenił(a) film na 8
freightleitner

Też właśnie obejrzałem. Jak się go już zna, to nie to samo. Dwa razy do tej samej rzeki wejść się nie da. Może i lepsi byli inni kandydaci do Oscara, ale na pewno to nie błąd ani, tym bardziej, jakiś mityczny spisek żydowski.

ocenił(a) film na 8

Tyle? I bedzie...

ocenił(a) film na 8

Nie jest nudny, bo albo się ma w głowie historyczne konotacje i pomagają w odbiorze, albo nie ma i wtedy ich brak powoduje fascynację nieznanym, dziwnym tematem i obrazem (dlatego tyle nagród na "niepolskich" festiwalach).

LeoMessi86

Nudny owszem, ale skąd stwierdzenie, że antypolski? Już prędzej można zarzucić Pawlikowskiemu, że ten film propaguje palenie papierosów i pijaństwo niż antypolonizm. Więcej jest tam scen picia i palenia niż scen przedstawiających Polaków w złym świetle.

A główna wada tego filmu poza nudą to cichutkie dialogi spowodowane przez słabiutki dźwięk.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones