PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=546529}

Ida

6,6 116 574
oceny
6,6 10 1 116574
7,3 40
ocen krytyków
Ida
powrót do forum filmu Ida

Nudny

ocenił(a) film na 4

Czy tylko dla mnie ten film jest nudny i strasznie się dłuży. Niby 80 minut a miałem wrażenie jakbym ogladał Potop ( 5 godzinna wersję ) bez przerwy. Taki film o niczym. Ciotka Zydowska Pani prokurator skazujaca AK nasmierć ( aż 30 sekund w całym filmie ), zabójstwo rodzinny Idy gdzies z tak 20 minut a cała reszta jest o tym iz Zydówka była wychowywana w wierze chrzesijanskiej i nie umie sie odnalezć i wraca do wiary chrześcijańskiej... Tak samo niby piekne zdjęcia mialy byc jak dla mnie nic ciekawego w nich nie było jedynie wartburg 1100 byl super i Dawid ogrodnik grajacy na saksofonie... juz milion razy lepiej ogladało mi się POKŁOSIE bo przynajmniej było jakieś napiecie i akcja a tu kima po 15 minutach z nudów...

ocenił(a) film na 8
maciej2801

Nie ma to jak "transformersy"!

ocenił(a) film na 4
jak45

Transformersy to szajs na 2 max

ocenił(a) film na 1
jak45

Czy oprócz " Idy" są tylko "Transformersy" ? Moim zdaniem o niebo lepszym filmem jest "Róża" i to ona zasługuje na nagrody, a nie "Ida", w której chodzi tylko o to by przyciąć obraz, zlikwidować kolor i przedstawić prawie niemą zakonnicę z tym samym wyrazem twarzy przez cały czas i wybałuszonymi oczami w stu różnych ujęciach.

Carlito78

Zgadzam się, wgl. wiele polskich filmów moim zdaniem zasługiwało o wiele bardziej na Oskara niż "Ida".

ocenił(a) film na 8
Carlito78

Macie prawo mieć takie zdanie, ale deszcz nagród powinien dać do myślenia... Znacie przypowieść o żabie na głowie i trzech Chińczykach?

ocenił(a) film na 1
jak45

Gdyby to Żyd zabił Polaka to byłoby z tego filmu gradobicie a nie deszcz i zakaz wyświetlania w połowie kin na świecie.
Pomijając tę kwestię, to lepiej kierować się własnymi odczuciami niż głupotą kasty jurorów.

ocenił(a) film na 8
Carlito78

Ja swoje, ty swoje. EOD

ocenił(a) film na 6
jak45

ten film jest polską wersją transformersów właśnie. Postaci bez charakteru, historia do opisania w dwóch zdaniach, powtarzające się ujęcia i ładne zdjęcia jako jedyny plus.

boware

Ciekawe ogniwo z filmografii mistrza Pawlikowskiego. Wszystkie dotychczasowe filmy mistrz poswiecil Rosji. Szkoda, ze nigdy o tym nie wspomina. Nie opowiada rowniez o filmie Man of Steel (Czlowiek z Zelaza!!!), ktory zamierzal krecic w 2007 roku. Szczegolowo opisal to powazny dziennik Variety. “I’m not interested in the man,” he declares. “It’s definitely not a biopic. It’s just an excuse to make a film in this mythic landscape where religion, fairy tale, ideology, banditry, poetry and love meet.” W oczach rezysera Pawikowskiego swiat jest piekny i niewinny. Tak jak kat Wolinska i kat Stalin. Pan kat.

http://variety.com/…/pawel-pawlikowski-takes-on-stalin-111…/.

boware

Wole transformerów bo mam wybuchy i mega dużo akcji :P . A dla mnie zeby mnie film zainteresował musi być ciągle akcja cały czas .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones