PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=546529}

Ida

6,6 116 601
ocen
6,6 10 1 116601
7,3 40
ocen krytyków
Ida
powrót do forum filmu Ida

cóż...........

ocenił(a) film na 7

cóż patrząc na niektóre komentarze to antysemityzm w Polsce raczej się nie skończył i jeszcze długo potrwa .........

biesoir

Ciekawe czy to zrobili "antysemici"?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_w_Koniuchach

ocenił(a) film na 7
Nancysek

czytamy ze zrozumieniem ....

biesoir

I sarkazmem.

ocenił(a) film na 8
Nancysek

Tu też "chysia" realizujesz?

Nancysek

Wszędzie wrzucasz ten sam link, łap kilka ode mnie ;)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pogrom_kielecki
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnie_w_Paw%C5%82okomie
http://cristeros1.w.interia.pl/crist/militaria/Polski%20odwe...
http://histmag.org/Polskie-obozy-koncentracyjne-Oczywiscie-z...
http://odkrywca.pl/zabijali-niemcow-z-zemsty,646575.html
http://www.sztetl.org.pl/pl/article/wasosz/13,miejsca-martyr...
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pogrom_w_Jedwabnem

ocenił(a) film na 8
siwa89

No właśnie. Może w końcu zaakceptujemy siebie takimi jakimi jesteśmy i byliśmy. Pawlikowski powiedział, że mamy różne oblicza polskości i nie jest tak? On to po prostu tylko pokazał. Tyle, a tu wrzasku co niemiara...

Walsh75

Dokładnie. Niestety zbyt wielu tu niedojrzałych emocjonalnie, którzy nie potrafią zaakceptować faktów.

Walsh75

Przeciez tam o Zydach są tylko dwa linki. Może to zaakceptujecie czy za trudne?

siwa89

"Punktem kulminacyjnym polsko-ukraińskich walk była zbrodnia 3 marca 1945 r. dokonana przez oddział Józefa Bissa i polskiej samoobrony z okolicznych miejscowości na ukraińskiej ludności Pawłokomy." - kpisz sobie ze mnie?

siwa89

Następne linki nie działają, a kolejny mówi O NIEMCACH NIE O ŻYDACH!

siwa89

Czyli tylko pogrom kielecki i Jedwabne. Reszta to kpina chyba, bo dotyczy innych narodowości.

Nancysek

Wysłałam linki dotyczące zbrodni Polaków, nie powiedziałam, że wszystkie dotyczą Żydów.

siwa89

A o co ja pytałem według ciebie?

Nancysek

pytałeś tylko o antysemickie, wybacz- mój błąd.

siwa89

Wybaczam. Polacy zawsze wybaczają jako jedni z nielicznych. :)

Nancysek

Uwierz mi, że większość osób z tego forum uważających się za prawdziwych Polaków wykazała się tylko chamstwem i wulgaryzmami nie potrafiąc w normalny sposób dyskutować, więc niestety mam inne zdanie... ale dzięki za wybaczenie :D

siwa89

I po tej drugiej stronie to samo. Nazwali mnie już: "kocmołuchem, durniem, świnią, kudłaczem". :)

Nancysek

Nie wiem czy przebija to cytuje: "tepa wbita w ziemie i przeczołgana po łajnie" :D tak, to właśnie o mnie :D

siwa89

Frustratów dostatek. Ale ja osobiście uważam za takie coś kazanie Polsce płacić odszkodowanie Żydom za utracone mienie. Tak wysokie, że obecnie chyba całe państwo jest tyle warte! ;)))

Nancysek

I z tym się zgodzę- też jestem przeciwna urażonej dumie Żydów pod niektórymi względami ;) Mnie wkurza jedynie mentalność 'Polaków' na tym forum, jadących po wszystkich, którzy mają troszeczkę odmienne zdanie. Są oczywiście osoby takie jak Ty, z którymi da się prowadzić normalną dyskusję i które nie plują jadem i wulgaryzmami ale jest ich naprawdę niewiele. Ci pierwsi nie powinni nazywać siebie patriotami i prawdziwymi Polakami ;) pozdrawiam :)

użytkownik usunięty
biesoir

No tak Pani Helena "Wanda" Wolińska wzbudza w nas takie emocje bo była żydówką, a nie dlatego że była stalinowską .....skazującą na śmierć niewinnych ludzi. To na pewno dlatego że była żydówką jej nie lubimy.

ocenił(a) film na 7

czytamy ze zrozumieniem.... mój komentarz nie dotyczy filmu tylko komentarzy pod nim

ocenił(a) film na 1
biesoir

jeśli film sie komuś nie podoba, jest artystycznie marny a do tego fałszuje historię - ma prawo się nie podobać, co to ma wspólnego z antysemityzmem?

ocenił(a) film na 7
Harry_A

zadałam sobie ten trud i przeczytałam większość komentarzy pod filmem.... więc może ktoś mi powie czy takie teksty nie są przykładem antysemityzmu .... jeśli nie to mój błąd
" Teraz rządzą Ameryką i mają we władzy pół świata paradoks czasem bywa złośliwy ale nie pozwolę by ten niewdzięczny naród opluwał i oczerniał nas Polaków ta cała akademia niech se wsadzi głęboko w dupę tego żydowkskiego Oskara"
"Przykre czasy to nastały, że głównym kryterium przyznawania nagród jest nakręcenie filmów o "biednych" żydach i o murzynach i ich niewolnictwo, gdzie to wystarczy w zasadzie by móc obsypać film nagrodami"Nie tęsknie za tobą ŻYDZIE
"Spluwam na to żydowskie plugastwo"
"żydostwem wali i śmierdzi czosnkiem na odległość.!!!"

biesoir

dwa pierwsze to w zasadzie protest przeciwko oczernianiu Polaków, których bardzo wielu zginęło w obronie Zydów, o czym oni teraz nie pamiętają, co jest przykrą niewdzięcznością
ostatnie dwa to zupełny margines, też czytałem komentarze i ich nie widziałem, również dobrze mógł je napisac ktoś kto chciał zdyskredytować przeciwników
emocje się włączają jak się jest oskarżanym o nieprawdziwe rzeczy
rezyser mówił że kierowal się życiorysem prokurator Heleny Wolińskiej, za której przyczyną ginęli liczni polscy bohaterowie, w tym Fildorf, czy zbrodniarki komunistycznej, która popełniała zbrodnie przeciwko ludzkości, a która nigdy za nie nie odpowiedziała

ocenił(a) film na 8
bulls2010

"protest przeciwko oczernianiu Polaków". Nie wiem, jak to nazwać: erystyka?; sofistyka? nadużycie logiczne?; eufemizm?
Inwektywy i pomówienia to sensowny protest? To kliniczne przypadki "wojującego" antysemityzmu.
Zapytaj jakiegoś prawnika, czy to nie wypełnia: > Ustawa z dnia 06 czerwca 1997 r. Kodeks karny (Dz. U. z 1997, Nr 88, poz. 553 z późn. zm.), zakazuje nawoływania do nienawiści oraz znieważania z przyczyn różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość. < .

jak45

nie bronię formy, pytanie kto się nią posługuje?
widziałem tu sporo wypowiedzi szkalujących tych, którym film się nie podoba

ocenił(a) film na 8
bulls2010

"nie bronię formy, pytanie kto się nią posługuje". Obie strony tego "żarcia się" posługują się niedopuszczanymi w dyskusji formami (pomówiena, nieuzasadnione oskarżenia, inwektywy, argumentum ad hominem, sofistyka, erystyka, itd.), z tym, że moi przeciwnicy sięgają do takich metod wielokrotnie częściej, niż ja. Fakt, że hejtuję (ironią, złośliwością) szczególnie chamskich "dyskutantów" a głupców często trolluję.
Natomiast rozsądnym zawsze odpowiadam/zbijam ich argumentację rozsądnie.
Inna sprawa, że to nie dyskusja, tylko "wybijanka" przeprogramowanych ideowo stron i do konsensusu tylko wyjątkowo da się dojść, z powodu "świętego przekonania" obu przeciwników do swoich przekonań. I oni i ja stosujemy zasadę "pięknym za nadobne".
Rozsądnie ci odpowiedziałem?

biesoir

http://wpolityce.pl/kultura/234850-ida-idzie-w-swiat-a-witold-pilecki-producent- idy-pracuje-z-amerykanami-nad-filmem-o-rotmistrzu

ocenił(a) film na 8
Harry_A

"fałszuje historię". Gdzie?!?!

ocenił(a) film na 3
jak45

http://pl.wikipedia.org/wiki/Helena_Woli%C5%84ska

Jak ktoś lubi wybielanie Urzędu Bezpieczeństwa to będzie uśmiechnięty niczym koń do owsa.

ocenił(a) film na 8
Harry_A

Konkrety poproszę, co zafałszował, że byli Żydzi w aparacie bolszewickim, jak Wanda Gruz, że skazywali Polaków na śmierć pośrednio, czy tez bezpośrednio, że Polacy bali się NIEMCÓW, że wielu mimo to nie donosiło Szwabom i ukrywało Żydów jak Szymon Skiba, że byli tacy co ze strachu zabili Żydów, ale mimo to ratowali niemowlę, bo nie przypominało Żydówki i można je było gdzieś ulokować, jak Feliks Skiba, że po wojnie w latach 60 była szarzyzna i bieda wyglądała z kąta a bolszewicy rządzili, wywalili Gruz na śmietnik, bo im już nie była potrzebna taka skompromitowana Żydówka, że polscy chłopi zajmowali opuszczone gospodarstwa, że wiele rzeczy dalej kryje ziemia?

Każdy myślący człowiek nie wyciągnie z tego filmu błędnych wniosków, to zrobią tylko i wyłącznie ludzie z manią prześladowczą, więc jak dla kogoś film obraża naród polski to zasuwać do psychiatry póki całkiem nie zidiocieje się.

biesoir

i prawidłowo

ocenił(a) film na 1
biesoir

Antypolonizm u żydów istniał i długo będzie.

Dasot

szkoda tylko, że dajemy się wciągać w niepotrzebne rozmowy ludzi, którzy nas zwyczajnie prowokują :/

ocenił(a) film na 1
PlayTR

Prowokacja, żydek lub miłujący żydów.

Dasot

"" Gdyby nie Ci Polacy to by Cie na świecie nie było. Kto Was ukrywał w czasie II Wojny Światowej???"

Gdyby nie polacy, to by wojny nie było.
Świat się na nas uwziął bo jesteśmy w jakimś sensie lepsi(pisze w jakims zebys nie posądzil mnie o jakis wydumany rasizm), ale tak czy siak dajemy sobie rade, mimo takim wynalazkom jak np. holocaust.

Mimo mieszkania w tym kraju od urodzenia i posługiwania się waszym jezykiem, nie mam do polaków za grosz szacunku za te wszystkie klamstwa(czego zlego byscie nie robili i tak uwazacie sie za tych dobrych)
Nie chce tez zeby ktos mnie osadzil o jakąs mowe nienawisci: nie, wbrew temu co pisze bardzo lubie polski krajobraz, kuchnie i urode polskich kobiet :)
Szkoda, ze tutaj wasze zalety sie konczą.." - to jest komentarz jednego z tych "prożydowskich" forumowiczów ;).
Przecież każdy kto ma choc trochę rozumu w głowie łatwo zauważy, że jego argumenty są dziecinnie proste, wyssane z palca i agresywne - prowokuje :D
I nie ma co spinac drogi kolego ;)

PlayTR

wróć, on nie ma argumentów :P

ocenił(a) film na 1
PlayTR

Są osobniki, które w święcie to wierzą, przeważnie $ im przesłaniają prawdę. Bardzo smutne.

Dasot

Takich ludzi się nie zmieni, najlepiej jest ich zignorować, bo na wiecej nie zasługuja ;)

ocenił(a) film na 8
PlayTR

Postaraj się nie mieć szacunku tylko do tej części Polaków, która zarażona jest antysemityzmem (45%, wg badań). Jeśli nie, uznam cię za antypolaka i będę zwalczał równie zaciekle, jak antysemitów. Ślady antypolskości i nacjonalizmu przebijają z twojej wypowiedzi.

jak45

Przede wszystkim postaram się nie mieć szacunku do tych, którzy nie zasługują na mój szacunek.
Jeśli ktokolwiek, kto nie jest Polakiem, lecz mieszka w Polsce i nie respektuje polskich zasad (inna sprawa, że rząd polski nie jest szczególnie zainteresowany - nie zasługuje na mój szacunek. Ci co "szczekają"pisząc hasła, których sami nie rozumieją na przeróżnych forach - nie zasługują na mój szacunek.
Teraz człowieku, chce Cię uświadomić, że nie obchodzi mnie Twoje zdanie na temat mojej polskości. Prawdopodobnie wypowiadając się na tym forum własnie zostałem uznany za antysemitę i mieszczę się w Twoich 45%, więc chce Cię uświadomić, że nie obchodzą mnie tez Twoje procenty.

biesoir

Zgadzam się z Tobą. Poziom ograniczonego myślenia u wszystkich pseudopatriotów na tym forum jest smutny i żenujący. My- jednostki nie mamy na to wpływu, zepsutego myślenia nie naprawisz.

siwa89

zapomniałaś czyżby o pseudo żydach w swym wywodzie

biesoir

kolejna żydówka....

k0zak111

Nie masz przypadkiem lekcji do odrobienia chłopczyku?

siwa89

wracaj do izraela żydowski pomiocie

ocenił(a) film na 8
k0zak111

Wyjątkowy cham jesteś!

biesoir

Dlaczego piszesz o antysemityzmie tylko w kontekście Polaków?

ocenił(a) film na 3
biesoir

Ależ ty jesteś pusta jak bęben maszyny losującej. Wyzywasz bezczelnie ludzi od antysemitów tylko dlatego, że mają dość przekłamań, łgarstw ze strony Żydów, "polskich obozów śmierci", wieczne plucie na Polskę... itd. ? Wiesz, że Żydzi nawet zabronili Polakom modlić się za nich? Byli tym faktem oburzeni, że w trakcie mszy Polacy "mają czelność" coś takiego robić?! Obudź się i poczytaj trochę książek, bo jak widzę jakie pokolenie nam rośnie to aż ręce opadają. Nie wiesz dlaczego Polacy są uprzedzeni? Skąd to się wzięło? Oczywiście, że nie bo jesteś bezdennie głupia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones