PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=750445}

Idol z ulicy

Ya Tayr El Tayer
6,3 2 201
ocen
6,3 10 1 2201
5,5 4
oceny krytyków
Idol z ulicy
powrót do forum filmu Idol z ulicy

Dla kogoś, kto pojęcia nie ma co dzieje się w Strefie Gazy, film ten będzie jedynie historią podobną do "Slumdoga. Milionera z ulicy".
Bardzo fajna recenzja o filmie pojawiła się tutaj: http://www.funkytown.pl/kultura/film/idol-z-ulicy-duma-palestyny/
Warto ją przeczytać przed obejrzeniem filmu.

ocenił(a) film na 6
ganador

Dzięki Tobie i tej recenzji byłam dzisiaj w kinie na tym filmie. Warto, bo pokazane w filmie problemy są współczesne, dzieją się na naszych oczach i nic. Nic się nie zmienia. Program "Idol" nie jest tu najważniejszy, to film o czymś znacznie ważniejszym.

ocenił(a) film na 9
majkalipcowa

Cieszę się ogromnie :) Szkoda, że większość krytyków filmowych nie potrafiła bardziej zagłębić się w problem i tak naprawdę nie wiedzieli do końca o czym jest film. Jak się okazuje, widzowie są jednak mądrzejsi :)

ocenił(a) film na 6
ganador

Wydaje mi się, że tzw. krytycy filmowi potraktowali ten film powierzchownie. Ocenili temat jako podobny do Slumdoga i koniec. A to może nie jest dzieło wybitne, ale tak jak piszesz kwestia społeczno-polityczna jest tu bardzo ważna i według mnie pierwszoplanowa i warto po prostu dla samego poznania tych problemów ten film zobaczyć. Właśnie dlatego lubię kino izraelskie, irańskie i w ogóle z tamtych rejonów.

ocenił(a) film na 4
majkalipcowa

To straszne tak przyznać wszem i wobec, że z filmów fabularnych czerpiesz wiedzę na temat narodu czy stosunków społecznych. Czy "Ida" przybliżyła Ci stosunki polsko-żydowskie?

ocenił(a) film na 6
Krzypur

Gdzieś napisałam, że filmy fabularne są jedynym źródłem mojej wiedzy o świecie? Poza tym nie czuję potrzeby żeby się Tobie tłumaczyć.

ocenił(a) film na 4
majkalipcowa

"Może nie jest dzieło wybitne, ale tak jak piszesz kwestia społeczno-polityczna jest tu bardzo ważna i według mnie pierwszoplanowa i warto po prostu dla samego poznania tych problemów ten film zobaczyć."

ocenił(a) film na 6
Krzypur

Ta cała historia (zresztą prawdziwa) została wpisana w konkretną sytuację społeczno-polityczną i właśnie dlatego uważam, że warto go zobaczyć. I tu się zgadzamy.

ganador

Mnie do obejrzenia tego filmu nakłoniła ta recenzja https://maritrafilms.blogspot.com/2016/08/egzamin-dojrzaosci-2004.html i powiem szczerze, że nie żałuję obejrzenia tego filmu. Nie może jakiś najwyższych lotów, ale z pewnością wart obejrzenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones