PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=237383}
5,0 30
ocen
5,0 10 1 30
Il Bosco
powrót do forum filmu Il Bosco

Evil Clutch. 6/10

ocenił(a) film na 6

Nielogiczna i momentami odrobinę nużąca kopia "The Evil Dead" (1981) Sama Raimiego, ale da się obejrzeć. Fabuła jest tutaj w zasadzie nieistniejąca: młoda para - Cindy (Coralina Cataldi-Tassoni) i Tony (Diego Ribon) udaje się gdzieś we włoskie Alpy i tam natyka się na następujące postaci: dziwaka na motocyklu z elektro-krtanią, który ostrzega ich przed złem oraz lokalną wiedźmę/sukuba, z której waginy czasm wystają tytułowe 'szpony zła'. Mamy jeszcze do kolekcji żwawo biegającego żywego trupa, który umie się posługiwać wędką...

Zastanawiałem się nad oceną dla "Evil Clutch" Andreasa Marfori, gdyż właśnie odświeżyłem ten film po wielu latach. Z jednej strony to bezczelny klon "Martwego zła" Raimiego, ale z drugiej są tutaj dobre elementy: sporo gore, w tym całkiem niezła scena dekapitacji, przyzwoite lokalizacje (opuszczony budynek z zegarem, klimatyczne katakumby) i całkiem niezła praca kamery. Do kultowego horroru Raimiego o krwiożerczych demonach ten film nie ma nawet startu, ale miłośnikiem kiczu powinien przypaść do gustu.

Coralina Cataldi-Tassoni pojawia się u Dario Argento w jego wybornym giallo "Opera" (1987). Pierwszy seans "Evil Clutch" 4 sierpnia 2008 roku, dzisiaj ponowny. W rzeczy samej film niniejszy wyszedł ongiś w Polsce na kasecie video (dystrybucja Video Rondo).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones