PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1136}
7,2 6 288
ocen
7,2 10 1 6288
7,2 22
oceny krytyków
Iluminacja
powrót do forum filmu Iluminacja

fatalny głos

ocenił(a) film na 7

co za fatalny głos głównego bohatera, cały film mówi cicho i niewyraźnie. Jest to główny
mankament filmu.

ocenił(a) film na 8
maciejanek

osobiście uważam ze taki byl zamysl reżysera ale to tylko moja opinia.

ocenił(a) film na 8
maciejanek

W wersji zrekonstruowanej cyfrowo dźwięk jest zdecydowanie lepszy, choć w niektórych momentach zapewne nic nie dało się już zrobić.

ocenił(a) film na 7
karlolek91

No nie wiem. Oglądałem film właśnie w wersji cyfrowej i musiałem bardzo mocno wsłuchiwać się, żeby wszystko zrozumieć. Już nawet nie chodzi, że główny bohater mamrotał pod nosem czy nie, bo może i to był jakiś zamysł Zanussiego. Natomiast nic nie wytłumaczy tego, że w paru momentach bohater w ogóle nie był zrozumiały, a o to reżyserowi chyba nie chodziło ;-) Udźwiękowienie chyba po prostu zawiodło.

ocenił(a) film na 8
maciejanek

Zgadzam się, powinno się było obsadzić kogoś innego do roli głównego bohatera.

ocenił(a) film na 8
maciejanek

To choroba polskiego kina. Zobacz sobie film "Pora umierać", to dopiero dźwiękowo droga przez mękę.

ocenił(a) film na 8
maciejanek

Ja nawet odpaliłem angielskie napisy dostępne w tej zrekonstuowanej wersji, bo nic się nie dało w pewnych momentach zrozumieć

maciejanek

Główny bohater nie był aktorem ale operatorem kamery.

ocenił(a) film na 8
maciejanek

I dobrze dzięki temu ten film wyglądał jakby był dokumentalizowany a nie był fabułą

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones