PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=731423}

Imigranci

Dheepan
6,6 4 740
ocen
6,6 10 1 4740
7,2 11
ocen krytyków
Imigranci
powrót do forum filmu Imigranci

Oglądałam w Łodzi na festiwalu.
Świetny film o ludzkich emocjach, o tym że przemoc rodzi przemoc, o odpowiedzialności za drugiego człowieka. Polecam!

fortysiek

Zwiastun pokazuje pasmo nieszczęść wokół głównych bohaterów, ja liczę na pozytywne zakończenie :)

MoniaKr

To świetny film, jestem totalnie zakochany i wszystkim polecam :)

KratosManiak

Też już widziałam i bardzo wszystkim polecam! Uważam, że to bardzo dobre, bardzo mocne kino, które skłania do myślenia.

ocenił(a) film na 5
MoniaKr

No i niestety było pozytywnie. Szkoda bo zupełnie nie pasowało to do filmu, wyszło do obrzydzenia cukierkowato.

użytkownik usunięty
fortysiek

Są jakieś fajne plenery ze Sri Lanki???

ocenił(a) film na 5

Nie ma. Sri Lanka to jakieś 5 minut filmu, plenerów żadnych. na dodatek to pewnie nawet nie było kręcona na Sri Lance.

fortysiek

szkoda tylko, że takie dobre filmy są tak słabo dystrybuowane... A przecież Palma w Cannes już sama w sobie jest rekomendacją.

fortysiek

Dokładnie, to film przede wszystkim o przetrwaniu. Co nie jest łatwe, Dheepan ucieka z jednej wojny w drugą.

fortysiek

W obecnej sytuacji... film na czasie ?

raulblanco07

Wpisuje się w obecną sytuację doskonale, choć czytałam wywiad z reżyserem, że jak pisał scenariusz (5 lat temu), nie myślał o tym, jako o filmie wpisujących się w kryzys imigracyjnych.

ilisek

We Francji problem imigracyjny był już wtedy. Spychano tych ludzi do osiedli gett i tak kłopoty narastały. Konsekwencje są niestety przerażające. Film dobrze obrazuje jak wygląda współczesny Paryż.

ocenił(a) film na 4
AnnaS_88

A gdzie mieli się osiedlić? Przy Avenue des Champs-Élysées? Nie trzeba wcale imigrantów, by powstawały "osiedla gett", jak to dziwacznie nazwałaś. Weźmy Polskę: popegeerowskie bloki, wielka płyta w śląskich (i nie tylko) miastach, przedmieścia wielkich miast... Tak samo, choć ani śladu imigrantów. Francja to państwo kolonialne, więc ma odpowiednio liczną "kadrę" przybyszów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones