PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=122678}
6,0 220
ocen
6,0 10 1 220
Imperium ojca Rydzyka
powrót do forum filmu Imperium ojca Rydzyka

Polecam obejrzeć. Można się nieco zorientować w sytuacji. Ja po obejrzeniu już wiem kim jest o. Rydzyk.

użytkownik usunięty
immanuel

JA WIEM TO I BEZ OGLĄDANIA TEGO DOKUMENTU!

ocenił(a) film na 1

Przecież to coś nie jest dokumentem, to raz.
Więc jak można coś się dowiedzieć o o. Rydzyku z tego, to dwa:)

ocenił(a) film na 1
immanuel

Po pierwsze:ten film to nie dokument a już bardziej tania sensacja.Po drugie prawie wszystko co tam było pokazane to kłamstwo,ale jak wiadomo film ten powstał w czasach kiedy TVP rządził towarzysz Kwiatkowski.Nic dodać,nic ująć.

ocenił(a) film na 1
szeryf_7

Choć nie jestem fanem ojca Rydzyka, popieram Twoją wypowiedź. Towarzysz Kwiatkowski zamówił kilka takich dokumentów na wrogów ludu. Oprócz tego jeszcze tragedię w 3 aktach za co przepraszali Kaczyński.

immanuel

Dokument jest świetny, o Rydzyku opowiada redemptorysta który zna go od dawna.
Kontrowersyjny temat, Radio Maryja ma rzesze fanatyków którzy najmniejsze słowo krytyki uznają za atak na świętość.
Sporo ciekawych pytań nasuwa się na temat Rydzyka.

Co robił w Niemczech przez 6 miesięcy kiedy go szukał jego zakon?
Dlaczego chciał opuścić zakon i prosił niemieckie parafie o przyjęcie?
Jakim cudem ma świetną umowę z Rosjanami u których ma nadajniki?
Naszych biskupów Rosja nie wpuszcza a Rydzykowi idzie od lat na rękę, ciekawe.
Co się stało z milionami zebranymi na ratowanie stoczni?
Długo można by wymieniać.

Polecam na youtubie od razu ściągnąć na dysk bo ten materiał ma bardzo dziwną tendencję do znikania z sieci.

ocenił(a) film na 5
Fractal

dokument rzeczywiście odkrywa ciekawe wątki - szczególnie te z wyprowadzaniem pieniędzy i niepłaceniem podatków. Ale powiela też wiele kłamstw i manipuluje - np. scena z pytaniami dotyczącymi helikoptera. A przecież to fałsz uznany już w wielu mediach za prawdę i upowszechniony wśród ludu jakoby Rydzyk miał mieć kiedykolwiek śmigłowiec czy Maybacha. I tak to działa - hasło i skojarzenie. Nalepiej negatywne.
Jeszcze jedna rzecz... mówisz, że nasuwają się pytania? Ale w tym filmie nie ma na nie odpowiedzi. Pytania te sugerują jedynie niecne zamiary Rydzyka i chyba to jest ich wyłączne zadanie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones