PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=184800}

Imperium wilków

L'empire des loups
6,6 10 918
ocen
6,6 10 1 10918
5,3 3
oceny krytyków
Imperium wilków
powrót do forum filmu Imperium wilków

Klimatyczny, momentami ciężki ale poruszający. Świetnie prowadzone dwa oddzielne wątki: kobiety popadającej w szaleństwo i seryjnych morderstw w "dzielnicy tureckiej" Ciekawie wykorzystany motyw etniczny (oryginalna Mała Turcja a nie Chinatown czy np. Mała Odessa) Niezwykły, stale towarzyszący ciężki klimat. Deszcz, ulewa, zmierzch, ciemność, podziemia.. Od połowy film przeradza się z dobrego thillera psychologicznego w dobry film sensacyjny. Podziemny Paryż, scena w łaźni, bojówki terrorystyczne - dzieje się coraz szybciej i więcej. Piszę specjalnie ogólnie, żeby nie spoilerować. Fabuła w tym filmie mocno zaskakuje nawet wyrobionego widza co najmniej trzykrotnie.. Świetny Reno. Bardzo dobry Jocelyn Quivrin i zjawiskowa Arly Jover. Również bardzo sensowne role drugoplanowe..

Gregory_deVar

Ja oglądałam ale nie po polsku bez napisów i nie załapałam o co chodziło z facetem....chyba meżem głównej bohaterki. Bo pod koniec filmu prawie go zatłukła.

ocenił(a) film na 4
christinearron

Po co spojlerujesz?

ocenił(a) film na 9
Gregory_deVar

W pełni się zgadzam z powyższą opinią i gorąco polecam ten film każdemu kto lubi dobre kino sensacyjne i thrillery.

Fammir

Pamiętasz może dla czego pod koniec głowna bohaterka prawie zatłukła tego swojego faceta? Miał chyba na imię Laurent.

christinearron

Pod koniec? To była połowa filmu.
Nie był jej mężem. Był antyterrorstą biorącym udział w eksperymencie wymazania jej pamięci.

ocenił(a) film na 5
Gregory_deVar

Zazdroszczę Ci daru przenikania w fabułę i utożsamiania się z postaciami (moim zdaniem - schematycznie nakreślonymi i takoż zagranymi przez aktorów). Owszem, jest tu dużo wszystkiego, ale akurat spierałbym się czy sensu.

ocenił(a) film na 8
Gregory_deVar

ja miałem oglądać wczoraj Kobiety Mafii..... po dosłownie 3 minutach musiałem przełączyć i trafiłem na Imperium Wilków i film rewelacyjny. Dwa osobne wątki, które łączą się w 3/4 filmu. Fabuła jak i sami aktorzy bardzo dobrze poprowadzeni. Wielopoziomowa rola J. Reno, który jest policjantem, wtyką, szarym wilkiem - wszystkim naraz. Oglądało się fenomenalnie ! I jak tutaj porównywać takie kino z Kobietami Mafii i innymi tego typu produkcjami...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones