PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30362}

Imperium

Empire
6,6 1 248
ocen
6,6 10 1 1248
Imperium
powrót do forum filmu Imperium

EMPIRE ma być z założenia filmem prawidzwym i wiarygodnym. Film opowiada o młodym latynoskim gangsterze, jego dziewczynie i przejści uze świata narkotykowych gangów do "szemranego leglanego biznesu" firmowanego przez gadatliwych maklerów. Problem w tym, że film EMPIRE usisłuje być pouczający i na siłe wiarygodny. Niestety, obraz Franc. Reyesa nie wychodzi poza utarte stereotypy. Na dodatek film preznetuje w gruncie rzeczy naiwny i uproszczony sposób myślenia, a podane w nim (na tacy!) tezy są z gruntu fałszywe. Mimo solidnego aktorstwa Johna Leguizamo film nie borni sie niemal w żadnym aspektcie. Łopotologiczny komentarz z offu cześciej denerwuje niż intryguje. film jest aktorsto bardzo nierówny. Mamy tu fatalne i sztuczne role aktorskich legend - Isabelli Rossellini i Sonii Bragi. To świetne aktorki - tu zawodza na całej linii. Jest jeszcze dręwta Denise Richradsi niezbyt wiarygony raper Fat Joe. Prócz Leguizamo nieźle wypada tu tylko Peter Sarsgaard. Niestty fabuła tego filmu nie jest tylko naiwna- jest też ograna i do bólu przewidywalna. Na dodatke film toczy się w żółwim i nieznośnym tempie. Morał obrazu usiłuje być przewrotny -ale wcale taki nie jest. Nie polecam - EMPIRE to kino nudne,przewidywalne, stereotypowe i na dodatek fałszywe w swych tezach.

ocenił(a) film na 4

w 100% się zgadzam, dodam tylko że przypomina mi drugą część Carlito's Way (tam gdzie grał Puff Daddy) czyli na maxa nieciekawy film. dziwię się że opłaca się komuś takie coś kręcić bo takie filmy może i nie są strasznie złe ale nie wnoszą nic nowego.

ocenił(a) film na 8

Musze sie nie zgodzic z ta opinia. Ja oceniam film na 4+, czyli dobry. Film jest taki jesli po jego zakonczeniu nadal przezywamy losy bohatera i cos po sobie w nas zostawia. Racja, moze fabula jest dosc przewidywalna ale co w dzisiejszych czasach nie jest powielaniem juz utartych toposow i stereotypow? Ludzie zachwycaja sie Tolkienowskim 'Wladca pierscienia', bo jest to cos czego jeszcze nie widzieli i wnosi do naszej kultury cos nowego. Jednak motyw pierscienia byl juz dobrze znany na dlugo przed angilskim pisarzem w wielu kulturach. Wracajac do tematu, 'Imperium' jest po prostu nowa kreacja okreslonego typu fabuly (jesli mozna to tak nazwac). Nie dziwmy sie wiec, ze z gory mozemy przewidziec jak potocza sie dalsze losy bohaterow, bo moze nie to jest najwazniejsze. Sprobujmy dotrzec do tego co nam chce przekazac autor, co mial na mysli pointujac po smierci bohatera. Polecam, film szczegolnie dla tych dociekliwych

użytkownik usunięty
wolciu89

Ode mnie film otrzymał ocenę 4/10. Kilka miesięcy temu reklamowano go w TV, a jako że bardzo lubię tego typu filmy nie mogłem się doczekać jego emisji. Kiedy zacząłem go oglądać przeżyłem... rozczarowanie. Mając w pamięci rewelacyjne filmy gangsterskie, np. "Scarface, a" liczyłem na porządny film. "Imperium" lekko przypomina "Człowieka z Blizną". Mamy wejście na szczyt i upadek z niego. Scenariusz miał potencjał, niestety niewykorzystany, za to fatalnie zrealizowany. Mój seans był nudny, nieprzyciągający, postaci takie bez wyrazu. Po prostu porażka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones