PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=500891}

Incepcja

Inception
8,2 620 789
ocen
8,2 10 1 620789
7,8 47
ocen krytyków
Incepcja
powrót do forum filmu Incepcja

Udawana głębia

ocenił(a) film na 4

Nolan lubi się podlizywać szerokiej publiczności. Jest tak dosłowny, że nie ma miejsca na polemikę. Chcecie prawdziwe Sci-Fi? Obejrzyjcie ,,Wynalazek''. ,,Incepcja'' sprawdza się jako punkt wyjściowy, ale błądzi i nie zostawia miejsce na wyobraźnię. Zakończenie wcale nie jest oryginalne. Chodzenie po ścianach - też nie.

ocenił(a) film na 4
Magnolia1993

To macie wypożyczalnię filmów. A ja żyję ze świadomością, że mało kto z niej korzysta. ;O

ocenił(a) film na 5
chris3z8

Jeśli chodzi o "Incepcję" - to pełniłem na jej temat recenzję:
http://www.filmweb.pl/user/Rozgdz/blog/575804
Geeralnie - tyle się nasłuchałem jaki to świetny film, głęboki, interesujący, itd. a to miałkie, puste i nudne w dodatku ze szkolnymi błędami scenariuszowymi i reżyserskimi.
To jak Nolan spier***ił postać Cobba to wręcz epickie.
Ma swoje plusy, ale jednak - szkoda czasu na ten film...

ocenił(a) film na 5
chris3z8

Brawo za szczery głos rozsądku

chris3z8

Kino rozrywkowe i nic poza tym. Musiałem obniżyć z 7 do 5. Nolan kręci efektowną dzecinadę, która jest interesująca tylko na etapie pomysłu. Ten facet realnie nakręcił 3 lub 4 dorosłe filmy. Memento, Bezsenność, Śledząc i może jeszcze Prestiż. No, Openhajmera nie widziałem.

Ale reszta to dziecinada. Batmany, Incepcja, Tenet ( jakby to kręcił Verhoeven to mogłoby być arcydzieło, tak jest tylko słabszy brat przeciętnej Incepcji ), Dunkierka i Interstellar to pseudo dorosłe filmy.

ocenił(a) film na 4
grzegorz_cholewa

To ciekawe, że wspomniałeś Verhoevena, bo mam wrażenie, że gościu jest tym dojrzałym Nolanem, który nie jest zaślepiony technologią, bo liczy się coś więcej niż efekciarski popis. I też uważam, że najlepsze filmy Nolana to te, w których nie było kosmicznego budżetu, a gdy kręcił kameralne kino bez pośpiechu. W ostatnich latach, niestety - nastawił się na tępe efekciarstwo i tworzenie filmów na wzór Tik-Toka.

chris3z8

Nie robi niczego lepszego niż dowolny odcinek Strefy Mroku. Tam są - w starej wersji - znacznie lepsze fabuły i pomysły.

chris3z8

Nolan ma pewnie całą kolekcję Twilight Zone a i tak nie osiąga tego klimatu i stopnia zaintrygowania.

ocenił(a) film na 4
grzegorz_cholewa

Nolan wydaje się dużym dzieckiem, które uwierzyło w swoje zabawki, ale nie wierzy w widownię i jego inteligencję, co jest przykre, bo gość ma umiejętności i mógłby sporo namieszać, gdyby tylko miał lepszych scenarzystów i nie bał się iść pod prąd.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones