PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106290}

Indiańskie lato

Indiánské léto
6,7 120
ocen
6,7 10 1 120
Indiańskie lato
powrót do forum filmu Indiańskie lato

Ten film ma jedną niezaprzeczalną zaletę - trwa tylko 65 minut. Gdyby był dłuższy, można by nim torturować. Dialogi mogłyby z powodzeniem startować w konkurencji na najgłupsze filmowe dialogi wszechczasów. Oto próbka:
- Dziwne...
- Co dziwne?
- To, co mówisz.
- Dlaczego?
- Nie wiem.
- Nie wiesz?
- Nie, nie wiem.
- To dlaczego mówisz, że to dziwne?
- Bo ty jesteś dziwny.
- Ja?
- Tak, ty.
- Nie, to ty jesteś dziwna.
I w tym stylu przez cały czas. I nie pomaga odkrycie faktycznej motywacji zachowań chłopaka. To zaskakuje tylko na mgnienie, tonie w powodzi bezsensu, rozwlekłości, nudy i banału. Moją ocenę ciut podwyższają tylko naprawdę ładne ujęcia "od spodu" pływających w wannie jabłek. Ale już próby topienia się są co najwyżej groteskowe. Przy czwartej pomyślałam: "A, utop się w końcu i niech się film skończy." Nazwanie "Indiańskiego lata" obrazem pełnym napięcia (z Gazety Telewizyjnej) to jakieś tragiczne nieporozumienie.

ocenił(a) film na 6
Diana

te dialogi to wlaśnie wg mnie najmocniejsza strona filmu, nieźle się uśmiałem. Co rozumiesz pod "faktyczną motywacja zachowań chłopaka", bo nie wiem o co chodzi (wyszedłem do...)

ocenił(a) film na 8
Diana

Jak dla mnie banałem i głupoto to zalatuje twoja wypowiedź. Moim zdaniem te dialogi są niezwykle naturalne. Zauważ, że rzecz dzieje się na Czeskiej prowincji, a nie w Los Angeles

ocenił(a) film na 1
gumol

No i? Czeska, polska czy ugandyjska prowincja - ludzie rozmwiają ze sobą jednak zwykle o czymś i na jakiś temat, a nie monosylabami i zapychaczami w stylu - tak-nie-co ty-ależ nie-ale właśnie tak-dlaczego-bo tak, itd. Tym bardziej, że na takich dialogach zbudowany jest cały film. Poza tym Twoja opinia jest krzywdząca dla ludzi z prowincji - wiesz, to naprawdę nie są idioci, nie umiejący przeprowadzić sensownej wymiany zdań.

ocenił(a) film na 6
Diana

znam takie "zakręcone" osoby, ale może na psychologii o takim typie zachowań nie wykładano?:)
Ponawiam moją prośbę/pytanie z wcześniejszego posta. Wygląda na to, że wyszedłem w kluczowym momencie tego wspaniałego "dzieła" i nie wiem o co naprawdę chodziło temu rozgadanemu chłopakowi.

pozdrawiam

ocenił(a) film na 1
valthemar

Ależ oczywiście, niektórzy ludzie mogą się w ten sposób zachowywać. Tyle, że - powtarzam - cały film był zbudowany na takich właśnie donikąd nieprowadzących, bezsensowych dialogach. *Wszystkie* osoby, uczestniczące w zdarzeniach wypowiadały się w podobny sposób. A to już świadczy także o nieumiejętności różnicowania sposobu wypowiedzi bohaterów przez scenarzystę. Przypominało mi to zresztą puste, nużące dialogi z telenowel, przez 5 minut mielące kilka, niewiele znaczących słów.

Co do chłopaka - SPOILER! - odniosłam wrażenie, że wszystkie jego działania związane z Klarą tak naprawdę miały na celu zbliżenie się do jej kuzynki, wywołanie w niej zazdrości i zainteresowania. W sypialni dziewcząt mówi do niej, że nie jest tak, jak myślała, tylko odwrotnie, a potem mamy zbliżenie twarzy Klary, która ich widzi. Co widzi, tego możemy się tylko domyślać, ale może pocałunek?

ocenił(a) film na 6
Diana

Dziękuję ślicznie:)
Film spłynął po mnie - moja ocena 6/10.

Diana

Nie oceniałabym tego filmu tak negatywnie. Dla mnie ciekawym było nakreślenie przyspieszonego rozwoju Klary: od panny "raczej nie" po wcielenie psychodeli wynurzonej z jabłek. Z brzytwą w ręku zresztą. Poza tym zgodzę się z waldemarro w sprawie dialogów. Wreszcie: Tatiana Vilhelmova. Dla niej obejrzę wszystko :)
"Indiańskie..." na pewno nie jest arcydziełem, ale dla amatora obrazków ze słowiańskiej prowincji - całkiem niezła rzecz.

ocenił(a) film na 1
Selma_5

To pewnie spodobałyby Ci się "Dzikie pszczoły", bo mnie znudziły śmiertelnie. ;) Rozmijamy się w naszych gustach, jednakowoż chętnie polecę Ci coś, co mogłoby Ci się spodobać. :) O ile "Dzikich pszczół nie widziałaś.

Diana

Bingo :)) Uwielbiam "Dzikie pszczoły" :))

ocenił(a) film na 9
Diana

coz, film jest bardzo dobry.... i tyle!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones