PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1213}

Indiana Jones i ostatnia krucjata

Indiana Jones and the Last Crusade
7,7 250 529
ocen
7,7 10 1 250529
7,9 35
ocen krytyków
Indiana Jones i ostatnia krucjata
powrót do forum filmu Indiana Jones i ostatnia krucjata

10/10

ocenił(a) film na 10

Wzorowe kino przygody!! Dziennie mogę oglądać :) "Dobry Duchu renowacji daj nam siłę po libacji" ,wtapiający sie w tłum Marcus Brody itd.....:D ,humor w filmie extra ! Aktorzy... Piękna Alison Doody. Czy dzisiejsze kino stać na podobny film? Nie!

ocenił(a) film na 10
jeo

tak, "kiedyś zgubił się we własnym muzeum"...:)

ocenił(a) film na 10
jeansibelius

Żarty z udziałem nazistów też w tym filmie są zajebiste :D
Doktor Schnieder całuje Indiane w namiętny sposób i dodaje:
- Tak się żegnamy w Austrii.
Po chwili obok staje Vogel i waląc ich w pyski mówi :
- A tak się żegnamy po niemiecku.
No i oczywiście moment z autografem od Hitlera :D Ten błysk w oku :P

rusekolsztyn

Haha albo jak Indy wyrzucił niemca ze sterowca "Nie miał biletu". Wiele prześmiesznych tekstów jest w tym filmie. Mistrzostwo!

ocenił(a) film na 8
Bialy_Pielgrzym

Najlepszy moment to ten , w którym Sean Connery z dezaprobatą patrzy na cieszącego się głupkowato Forda gdy uciekają na motorze

ciosina

O tak, Tatuś - nonszalancki gentleman był ociupinę zdegustowany zachowaniem syna, nie tak go w końcu wychował ;) ;) . Ten foch jak nastawiał sobie zegarek - odlot.

ocenił(a) film na 9
ciosina

Tak,tak ich miny (zwłaszcza Connery'ego) są bezbłędne.

ocenił(a) film na 8
Tortuga033

A mina Indiany w początkowej fazie sceny z parasolem i mewami? :D Mistrzostwo świata!

jeo

:-) :-) Taaa Marcus wtopi się w tłum w końcu zna 12 języków hi hi. Scena z obrotową ścianą też fajna. Jaką ojciec miał słodką minkę jak mu upadła zapalniczka i podłoga zaczęła się palić. a potem ta Niemka - Alarm !!!!!!!!!!!! "

Dr Schneider - Nigdy nie zapomnę jak było cudownie
Jones Senior - Dziękuje
Mina Indiany :-) bezcenna. No i jak ojciec mówił, że Elsa mówi przez sen.

Jeo ma rację - dzisiaj takie filmy to rzadkość. Wszędzie epatują nadmierne efekty SF, silikonowe biusty i napakowani kolesie.

ocenił(a) film na 10
Ewcia78

Wlasnie ogladnolem po raz 5 albo 6.Za kazdym razem film dostarcza mi wiele radosci! Szkoda,ze w dzisiejszych czasach juz sie nie robi takich filmow :(

ocenił(a) film na 9
Krasja

Dokładnie. Takie niby lekkie kino przygodowe dla całej rodziny. Jak widać nie jest potrzebna nadmierna przemoc czy przekleństwa co 5 sekund by film się podobał. mimo lekkości wcale nie jest też głupkowaty w lekki bowiem sposób przekazuje niejedną ciekawą sentencję czy prawdę no i oczywiście wnosi masę humoru. Zdecydowanie najlepsza część przygód Indiego.
Wydaje mi się że tylko seria "Piraci z Karaibów" poszli tym śladem i także świetnie im wyszło...
9/10 rewelacyjne kino przygodowe dla każdego

Bartosz33_pl

Najlepsza część serii jak dla mnie. Wszystkie stoją u mnie bardzo bardzo wysoko, ale ta o tyci wyżej ;) Wszystko tu powiedziano, to ja dodam enty już raz, że przeogromnym atutem jest tu ścieżka Johna Williamsa. Wszystkie jego soundtracki są rewelacyjne, w serii IJ także, ale w trzeciej części zdecydowanie najlepsze. Na YT cała do odsłuchania - polecam! A warto zacząć od końcówki http://www.youtube.com/watch?v=kXd1D3LuVbM&feature=related :)

jeo

Świetny ;) A rola Seana fenomenalna ;)
Zgadzam się z Tobą - tekst "Dobry Duchu renowacji daj nam siłę po libacji" był świetny, ogółem teksty genialne.
Jedyna tak genialna część Indiany Jonesa xD
Aż sie prosi o 10/10

ocenił(a) film na 10
Red_Death

W 3. części jest połączenie najlepszych elementów dwóch poprzednich filmów: akcja równie ciekawa jak w jedynce, zaś humor przebija to, co pokazano w części drugiej. Dla mnie zdecydowanie najlepsza część sagi i jeden z najlepszych filmów przygodowych w ogóle.

jeo

Nie zgodzę się tylko z tym, że dzisiejszego kina nie stać na tak dobry film. Wiadomo, że dużo jest szajsu, ale nie skreślaj wszystkich twórców :)

ocenił(a) film na 10
jeo

Dokładnie. Film na najwyższym poziomie pod każdym względem. Jest w nim wszystko co potrzeba. Do tego świetna rola Connerego. Czekałem z nadzieją, że po tych trzech częściach jednak coś jeszcze nakręcą. Doczekałem się Kryształowej Czaszki i... tak jak napisałeś "Czy dzisiejsze kino stać na podobny film? Nie!" Film może utrzymuję humor ale to już nie to samo.

jeo

Tak to prawda bardzo dobre kino.Uwielbiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones