PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1213}

Indiana Jones i ostatnia krucjata

Indiana Jones and the Last Crusade
7,7 250 720
ocen
7,7 10 1 250720
8,0 36
ocen krytyków
Indiana Jones i ostatnia krucjata
powrót do forum filmu Indiana Jones i ostatnia krucjata

Jeśli się nie mylę to w pierwszej części Indiana panicznie bał się węży/nienawidził ich. A
tutaj, jak młody Jones, nie ma żadnego strachu przed tymi gadami. Było gdzieś wyjaśnione,
czemu tak się ich bał jako dorosły?

ocenił(a) film na 10
stirlitz1987

Właśnie w tym prologu było to wyjaśnione. Pierwsze 15 minut filmu to geneza Indiany Jonesa. Pokazane zostaje widzowi, jego styl bycia i etyka zawodowa ("wymyśle coś po drodze" "krzyż koronado powinien się znaleźć w muzeum" ), widzimy skąd Indiana ma swoją Fedore i w jakich okolicznościach uzyskał blizne na twarzy i widzimy że Indiana boi się panicznie węzy od czasu jak się wystraszył tej kobry i wpadł do klatki pełnej węży w tym pociągu cyrkowców.

stirlitz1987

No właśnie, jest tak jak powiedział rusekolsztyn, on wpadł do tego wagonu z wężami, a potem miał jednego pod ubraniem. Nie wiem, dlaczego sądzisz, że młody Indi nie bał się węży, bo ja po jego minie, sposobie i pośpiechu w jakim uciekł z wagonu oraz wstrętu z jakim wyrzucił wtedy tego węża, mogę powiedzieć, że był wystraszony, a nawet przerażony. Zresztą kto by nie był, ja na pewno bałabym się, czy czasami mnie nie ugryzł, tym bardziej biorąc pod uwagę, że był goniony i nie miał przy sobie żadnych lekarstw, a tym bardziej antidotum na jad.

ocenił(a) film na 9
DagnaMara

zapewne chodziło o sytuację gdy młody Indi siedział z tym gurbaskiem i podglądał złodziejaszków. Jest tam scena jak Indi zabiera węża z ciała kolegi i stwierdza "to tylko wąż".

konstar18

Ale to było przed pociągiem, wtedy się jeszcze nie bał, ale znalazł się sam na sam z całym wagonem węży i zmienił nastawienie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones