PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1213}

Indiana Jones i ostatnia krucjata

Indiana Jones and the Last Crusade
7,7 250 736
ocen
7,7 10 1 250736
8,0 36
ocen krytyków
Indiana Jones i ostatnia krucjata
powrót do forum filmu Indiana Jones i ostatnia krucjata

Jak nazywa się ta budowla w skale? Bo zapomniałem :/...

ocenił(a) film na 10
LeoMessi86

Chazne (El Khazneh, Skarbiec Faraona) w Petrze, Jordania. :)

mszynisz

yhmm, popieram, byłem tam:P niesamowite było obejrzeć to najpierw w Indiana Jonsie :D

LeoMessi86

szczerze powiem, że nienawidzę "świątyni zagłady" według mnie to naprawdę bardzo zły film natomiast dwa pozostałe oceniam 11/10 ;-)

ocenił(a) film na 9
ana_lucia_cortez

podzielam. choc no dobra, nie to, że nienawidze, ale nie przepadam za swiatynia zaglady. najlepszy jest graal, a potem arka

sowanna

tak "ostatnia krucjata" t jeden z najlepszych filmów jakie powstały ever ;-) boski Sean Connery no i oczywiście Henry Jones Junior ;-)

ocenił(a) film na 10
ana_lucia_cortez

Tu się zgodzę :D Uwielbiam całą trylogię, czwartej części nie uznaję - coś się skiepściło. Connery gra tu rewelacyjne. Harri też niczego sobie. Moim ulubionym momentem jest ten, w którym Indy przypadkowo podaje Führerowi dziennik i dostaje od niego autograf.
Właściwie już nie pamiętam, czy więcej humoru jest w książce, czy w filmie.

ocenił(a) film na 10
Stingomaniaczka

W książce?

ocenił(a) film na 10
mszynisz

Tak. Została wydana trylogia. Nie wiem, czy na podstawie filmy, czy może to ona była pierwowzorem, ale jest równie emocjonująca ;)

ocenił(a) film na 10
Stingomaniaczka

To znaczy filmy na pewno są pierwowzorem i dopiero później do tego stworzono różne dodatki dla fanów :) Ale nie wiedziałem, że są też książki, muszę je poszukać ;D

ocenił(a) film na 9
Stingomaniaczka

ja czytałam tylko "Świątynie zagłady", nawet nie miałam pojęcia że pozostałe części też wydano :)

ocenił(a) film na 10
inka83

Ja wypożyczyłam z bibliotekę trzy części w jednym :)
Z innych części, niezwiązanych z filmem równie dużo można się dowiedzieć o Indim, np. że był już żonaty przed Marion).

ana_lucia_cortez

Ja mam sentyment do "Świątyni Zagłady", bo po pierwsze to pierwszy film z serii, jaki widziałem, a po drugie, czytał go mój ulubiony lektor Andrzej Matul. Choć jeśli spojrzeć tylko na oryginalną, anglojęzyczną wersję i porównać z pozostałymi, to faktycznie ma najsłabszą historię ze wszystkich części, choć ma też najmroczniejszy klimat i zapadający w pamięć czarny charakter. Mola Ram jest dużo bardziej wyrazisty niż postacie z "Poszukiwaczy zaginionej Arki" i "Ostatniej krucjaty". Nie uważam "Świątyni" za zły ani tym bardziej za bardzo zły film.

Najbardziej lubię "Poszukiwaczy zaginionej Arki".

ocenił(a) film na 8
Trojden

Czemu dr Schneider gdy szła z Jonesem po tych kanałach to ona zdjęła i wyrzuciła swoją marynarkę i buty?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones