PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1213}

Indiana Jones i ostatnia krucjata

Indiana Jones and the Last Crusade
7,7 250 720
ocen
7,7 10 1 250720
8,0 36
ocen krytyków
Indiana Jones i ostatnia krucjata
powrót do forum filmu Indiana Jones i ostatnia krucjata

Najlepszy

użytkownik usunięty

Najlepsza część :) Po prostu świetna. Uwielbiam ten film i nigdy mi się nie nudzi. Po prostu super.

ocenił(a) film na 9

Też jest to moja ulubiona część Indiany. Plusem, którego nie mają poprzednie odsłony jest Sean Connery. Te relacje między ojcem, a synem; czysta perła. Jeden z moich ulubionych filmów.

użytkownik usunięty
kaioken26

Sean... nie dość że jeden z moich ulubionych aktorów to jeszcze grał genialnie. A Jones junior + jones senior = genialne połączenie :D

ocenił(a) film na 7

Świetne kino przygodowe. "Ostatnia krucjata" to również najchętniej oglądana przeze mnie część Indiany. Wszystko super. Genialna muzyka, efekty specjalne, wartka akcja, no i oczywiście ciekawa, wciągająca fabuła. A do tego niezła dawka humoru. Scena w samolocie, autograf od Hitlera, ten moment z obrotową ścianą i wcześniejszy pożar wywołany przez zapalniczkę, czy sama postać Marcusa. Kapitalny film. :)

Po prostu klasyka.

ocenił(a) film na 10

Sekwencja z Kielichem Świętym i związane z nią wybory drogi właściwej, od początku do końca to prawdziwe MISTRZOSTWO tej klasy filmu.

ocenił(a) film na 9
Blackbb4

Zgadzam się. Motyw ze świętym Gralem super. Do tego naziści i Sean Connery. Bezapelacyjnie najlepsza część.

ocenił(a) film na 10

potwierdzam, że najlepszy. Scenariusz jest genialny, super płynna akcja, najlepszy inteligentny humor, senior i junior - ich relacje, podobieństwa i różnice, mnóstwo smaczków, żonglerka konwencją, każda z pierwszo i drugoplanowych postaci dopracowana do perfekcji i zapadająca głęboko w pamięć, a efekty specjalne na całkiem już przyzwoitym poziomie (no może z wyjątkiem śmierci Donovana).
Mój prywatny ranking przygodówek: Ostatnia krucjata, Mumia i Mumia Powraca ex equo, Poszukiwacze zaginionej arki, Klejnot Nilu, Goonies, Duck Tales, Przygody Młodego Indiany Jonesa, Super Baloo, Tajemnicze Złote Miasta, Jonny Quest, Into the Blue i potem długo długo nic.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones