PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1213}

Indiana Jones i ostatnia krucjata

Indiana Jones and the Last Crusade
7,7 250 736
ocen
7,7 10 1 250736
8,0 36
ocen krytyków
Indiana Jones i ostatnia krucjata
powrót do forum filmu Indiana Jones i ostatnia krucjata

Film miałem dawno dawno temu na VHS, był to film przygodowy o inkach. Główny bohater -
mężczyzna z delikatnym zarostem, oczywiście u boku piękna kobieta z tego co pamiętam
chyba dziennikarka. Szukają jakiegoś posążka chyba albo coś takiego.
Ze scen które pamiętam to jak tą bohaterkę zahipnotyzowano i miała zostać ścięta w ofierze
dla Inti i scena końcowa kiedy to bohater walczy z takim dużym Inkiem z maczetą.
Jeśli ktoś kojarzy tytuł to proszę o podanie go !!

ocenił(a) film na 9
milles_invisible

Brzmi intrygująco. Przyłączam się do prośby :)

ocenił(a) film na 9
milles_invisible

Chodzi zapewne o "Kopalnie króla Salomona" z Richardem Chamberlainem a ta kobita dziennikarka to Sharon Stone:)

ocenił(a) film na 7
corgan78

Nie, ten film to "bradbury i przekleństwo piekieł", przynajmniej pod takim tytułem odnalazłem to na starej VHS. Niestety znaleźć w sieci informacje o tym filmem jest ciężko.
Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie.
A tak na marginesie, może i nie wyglądam na inteligentnego ani też nie jestem zawodowym krytykiem filmowym ale takie aktorki jak Sharon Stone rozpoznaję. Chociażby po napisach końcowych <haha>.

ocenił(a) film na 9
milles_invisible

Chodzi o Kopalnie "Kopalnie króla Salomona" z Richardem Chamberlainem tam gra Sharon Stone .Możesz sprawdzić w opisie aktorki Filmweb <haha>

ocenił(a) film na 8
milles_invisible

Gdybyś go znalazł/a daj znać. Miałam ten film na VHS, ale komuś się pożyczyło, ten ktoś nie oddał.... A ciągle chodzi mi po głowie ten film... i żadnych informacji o nim nie potrafię znaleźć... A tytuł też taki pamiętam: B...coś tam i przekleństwo piekieł. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
milles_invisible

A możesz spisać nazwiska aktorów z kasety? może tak się to uda znaleźć?

ocenił(a) film na 9
milles_invisible

Może chodzi o to?

"Tajemnica imperium Inków" (Alla ricerca dell'impero sepolto).

http://www.imdb.com/title/tt0093937/

milles_invisible

szukam takiego filmu ktory kiedyś oglądałam jak byłam mała a leciał w telewizji dzień przed wielkanocą. Z tego co pamiętam to akcja toczyła się na jakiejś wsi, ogólnie ponury film i była tam rodzina gdzie główną bohaterką była dziewczynka która była bardzo pomocna i dobra. Wszyscy ją kochali bo wszystkim pomagała. Pamiętam jeszcze tyle że potem na coś umarła i ją nieśli w jakimś budynku w korytarzu i pełno ludzi było i wszyscy płakali. tylko tyle pamiętam z tego filmu.

Drugi film który oglądałam kiedyś to jakiś historyczny aczkolwiek nigdy nie znalazłam go pod tą kategorią w internecie. pamiętam że było to chyba z rzymie i była tam piękna młoda kobieta. ta dziewczyna mieszkała z jakimś facetem starszym od siebie potem gdzieś tam zawędrowała. była owocem gwałtu na swojej matce. i był tam jakiś młody facet który chyba jej się podobał. i jakiś zły król czy ktoś tam i wybuchła wojna. pamiętam jak ten zły na jego oczach ją gwałcił podczas gdy młodzieńca trzymali straże. na następny dzień ona siedziała naga z tym złym przy basenie i przyszedł ten młody i zabił go i zabrał ukochaną.

Mam nadzieję że ktoś pomoże ;) Z góry dziękuję

ocenił(a) film na 8
milles_invisible

Witam.Poszukuję filmu którego akcja toczy się podczas wojny bodajże na Bałkanach.Jest demonstracja uliczna i przyjeżdzają czołgi by ją zakończyć.Ludzie rzucają pod gąsienicę czołgów lalki które przypominają dzieci lecz niewzruszeni żołnierze jadą dalej.W pewnym momencie pod gąsienice czołgu trafia dziecko.Następnie akcja przenosi się do psychiatryka,bo tam zostaje umieszczony żołnierz, który rozjechał dziecko,ponieważ po tym wydarzeniu doświadczył traumy.Tam właśnie poznaję kobietę-również pacjentkę zakładu w której się zakochuję.Okazuję się,że owa kobieta to matka zamordowanego przez niego dziecka która trafiła do zakładu,ponieważ przechodzi depresje ze względu na śmierć syna.Kiedy dowiaduję się całej prawdy (bodajże żołnierz sam przyznaję się do tego-oczywiście to była nieumyślna zbrodnia) o tym,że właśnie ten człowiek jest odpowiedzialny za śmierć jej dziecka,ucieka z ośrodka do rodziny na wieś.Facet jednak jest tak bardzo zakochany i zdesperowany,że postanawia ją odnaleźć.Kiedy już mu się to udaję lecz kobieta nienawidzi go z całego serca.Żołnierz jednak nie odpuszcza śpi w okolicznej szopie,pomaga w gospodarstwie jej rodziny jak tylko może byle tylko zaskarbić sobie miłość dziewczyny.Po długich staraniach ostatecznie mu się to udaję.
Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi,naprowadzenia itp.

milles_invisible

Szukaj, szukaj :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones