PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=744}

Instynkt

Instinct
7,5 17 047
ocen
7,5 10 1 17047
Instynkt
powrót do forum filmu Instynkt

CZŁOWIEK = NAGA MAŁPA

ocenił(a) film na 7

tak moi drodzy, straszne to, ale prawdziwe: człowiek to zwierzę (ssak naczelny), taka naga małpa z przerośniętym mózgiem. tak to zauważyli niektórzy naukowcy nasze zachowania indywidualne i te społeczne prawie w żaden sposób nie różnią się od innych małp naczelnych. prawdę mówiąc jesteśmy jakby ich kuzynami co nie ;) (prawdę mówiąc nie wiem jak to jest z ta ewolucją, ale faktem jest, że jesteśmy zwierzętami jakkolwiek kontrowersyjnie to brzmi (zwłaszcza dla ludzi wiary religijnej ;))) i jak tu jest pokazane w filmie, małpa równa człowiekowi jest (szyk zdania specjalnie poprzekręcałem :P) i jak jedno zabija drugie to to równe jest morderstwu. na dodatek w tym filmie to goryle wydają się bardziej racjonalne nawet niż ludzie. może to dlatego, że żyją w harmonii z przyrodą itp i zabijają tylko w obronie własnej a nie dla przyjemności jak człowiek, który kieruje się takimi wartościami i zdolny jest do takich rzeczy, że trudno to pojąć i czasem wywołuje u bardziej "normalnych" osobników homo sapiens odruch wymiotny? pewnie tak.

dobry film, wart polecenia 7/10

jeżeli ciekawią was nasze "zwierzęce" instynkty to polecam książki pana Desmonta Morrisa a zwłaszcza "naga małpa", "ludzkie zoo" i "zachowania intymne" (czy jakoś tak)

TomHs

No tak nie do końca jest ze tylko my zabijamy dla zabawy bo jest wiele przypadków kiedy to zwiezę maltretuje swoją ofiare przed konsupcją kiedyś tez tak sądziłem jesteśmy zwierzętami wszyscy . Chciałem ino wyjaśnić po powody zabujstwa są rozne fakt ze zwierzęta dzike przewaznie mają dwa powody czyli wyżywienie i samoobrona niedzwiedzie na ten przykład są w stanie zabic młode matki by ta musiała mieć nowe potomstwo z nim a nie konkurentem innym samcem ale tak czy siak zwierzęta wielu przypadkach mają więcej empati od nas

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones