PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31656}

Intruz

The Stranger
6,8 2 412
ocen
6,8 10 1 2412
6,5 13
ocen krytyków
Intruz
powrót do forum filmu Intruz

Czy w pierwotnej wersji filmu, w scenie kiedy żona Rankina ogląda film dokumentalny był motyw (drastyczne ujęcie) spychania (spychaczem) do dołu ciał ofiar obozu? Wydaje mi się, że takie ujęcie tam było - w wersji puszczanej w telewizji kilkanaście lat temu. To dla mnie ważne ponieważ w jednej z wersji dvd już tego ujęcia brak. Uważam ten film za b. dobry i nowatorski (np. reżyseria), i zastanawia mnie taka dziwaczna "ewolucja" w kierunku złagodzenia oryginalnej wymowy tego filmu.

jklute

W książce "Pod prąd" o Wellesie autor pisze, że reżyser włączył do "Intruza" łagodniejsze zdjęcia z obozu wiedząc, że na bardziej drastyczne nie zgodzi się cenzura (chociaż zależało mu na ich upowszechnieniu). To całkiem zrozumiałe, tak że mało prawdopodobne, żeby zachodziła potrzeba późniejszych manipulacji tą sceną... szczególnie, że "wymowny" dla niej jest nie tyle pokazywany materiał, co reakcja nan iego pani Rankin.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones