PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=481898}

Ip Man

Yip Man
7,9 72 981
ocen
7,9 10 1 72981
7,0 5
ocen krytyków
Ip Man
powrót do forum filmu Ip Man

Jednej rzeczy nie rozumiem: podczas wszystkich rozmów Ip Mana z generałem Miurą musiał być
obecny tłumacz,ale jak potem generał Miura rozmawia sam na sam z głównym bohaterem w tym
więzieniu to nagle obydwaj rozumieją się nawzajem? Błąd twórców czy może celowe uproszczenie
sceny?

Skaffim

Raczej każdy mówił w swoim języku ale można powiedzieć, że rozumieli się bez słów :)
Zresztą to było dosyć czytelne dla obu - Japończyk przyszedł z jedzeniem aby Ip Man mógł się posilić i być w pełni sił przed walką ale Chińczyk odsunął jedzenie z pełną pogardy miną co było oczywiste - nie chcę żadnej łaski.
Gdyby takie coś wydarzyło się np. podczas Powstania Warszawskiego i SS-man próbował porozumieć się z uwięzionym powstańcem myślę, że też zrozumieliby się bez tłumacza ;)

Borys_80

Dobrze to zinterpretowałeś, rzeczywiście tak mogło właśnie być :)

ocenił(a) film na 8
Skaffim

Raczej wątpię.
Film niezbyt zasługuje na miano biografii, raczej powstał na podstawie losów i stanowiły one tylko inspirację do tworzenia mocno kolorowanego scenariusza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones