PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=481898}

Ip Man

Yip Man
7,9 73 025
ocen
7,9 10 1 73025
7,0 5
ocen krytyków
Ip Man
powrót do forum filmu Ip Man

Czemu Yip Man, jak on nazywał się Ip Man. Skąd sobie to 'Y' wzięli

ocenił(a) film na 9
dafciu7

Obie formy są poprawne, gdyż są różne sposoby przepisania chińskich znaków na alfabet łaciński, jak i różne sposoby wymawiania znaków w zależności od dialektu. Tak samo tytuł "Ye Wen" jest całkowicie poprawny, patrząc na oryginalny zapis.

mmarmott

Dzięki za wyjaśnienie :)

ocenił(a) film na 9
dafciu7

"Ip-Man ,zwany również Yip Kai-Manem lub Yip Manem , urodził się 1 października 1893 roku w mieście Foshan , leżącym w prowincji Guangdong, w południowych Chinach. Był synem Ip Oi Doi i Ng Shui, trzecim z czworga ich dzieci - starszym jego bratem Kai Gak, starszą siostrą Wan Mei, a młodsza siostra nazywała się Wan Hum."

dafciu7

Tak samo można się zapytać dlaczego w niektórych państwach jest Halleluja a nie Alleluja, chyba chodzi o wymowę, może nie każdy potrafi powiedzieć [ ip] ale [ jip] już łatwiej. Polski jest jednym z najtrudniejszych języków na świecie, to nad czym ja się nie zastanawiam i jest dla mnie proste dla kogo innego może sprawiać trudność.

Tomsoneec

Inni już odpowiedzieli na moje pytanie, które było tylko i wyłącznie z ciekawości i nie musisz się wymądrzać , bo nie od tego jest to forum.

dafciu7

jeśli lubisz poniżać innych nie od tego jest to forum, kolega/koleżanka Tomsoneec zarzucił/a grzecznie temat bez personalnych wrzutek, takie rozwinięcia wątku nie są niemile widziane, to jest jego/jej prywatna rozkminka

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones