PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=478702}

Iron Man II

Iron Man 2
7,3 262 663
oceny
7,3 10 1 262663
5,9 27
ocen krytyków
Iron Man 2
powrót do forum filmu Iron Man 2

Gorzej

ocenił(a) film na 8

... wygląda i zdecydowanie mniej cieszy Iron Man 2. Przynajmniej w porównaniu do części pierwszej. Jedynka była Rewelacyjna tutaj jednak mamy pewnego rodzaju odgrzewane kotlety. Znów Iron Man zmierzy się z innym Iron Manem. Było na końcu jedynki jest i w dwójce. Fabuła nie wnosi wiele i raczej jest neutralna. Nie jest to katastrofa ale nie jest to żadne zaskoczenie. Pozostaje więc bardzo dobra muzyka, przyzwoici aktorzy oraz fajne efekty specjalne a także wartka akcja.

Film można obejrzeć bez odrazy czy strachu o utratę gustu ale nie należy się spodziewać fajerwerków.

SirDrX

Muzyka Djawadiego z jedynki była lepsza, taka szpanerska. Mimo to bardziej wolałem dwójkę bo to bardzo przyjemny i sielankowy film, a to w tego typu kinie cenię bardziej niż porządna reżyseria i solidny scenariusz z poprzednika.

ocenił(a) film na 9
gortat

dwojka ma ten minus poniewaz przez caly odcinek start nie unowoczesnia nie eksperymentuje ze swoim strojem a w tym filmie oto wlasnie chodzi... w jedynce mamy mark I i mark II w dwojce nic sie nie zmienia poza reaktorem i inna zbroja oczymw ilmie nawet nie jest wspopomniane.. w trojce mamy mark 42 czyli zbroja przechwytujaca.. a i jeszcze w avengersach tez jest nowa podobna do mark 42 ale jednak inna

SirDrX

jedynka zdecydowanie lepsza, ale tak to już jest z filmową kontynuacją, siłą rzeczy pojawia się wtórność pomysłów. Nie pamiętam jeszcze przypadku aby sequel przebił pierwowzór, szczególnie w przypadku ekranizacji komiksów.

ocenił(a) film na 7
tadmar8

X-men 2?
Kapitan Ameryka: Zimowy zolnierz?
Kontynuacja Niesamowitego Pajaka tez jest wedlug mnie lepsza w stosunku do pierwszej czesci.
Druga czesc Spider-mana stoi na mniej-wiecej takim samym poziomie, co czesc pierwsza.

Mathias_13cool

haha, z tym Zimowym Żonierzem, to nie fair z dwóch powodów - jak pisałem opinię o IM2 to nowy kapitan nie był jeszcze chyba wyświetlany w kinach, z resztą do tej pory nie widziałem tego filmu, poza tym "jedynka" była na tyle słaba, że w tym akurat przypadku zrobienie lepszego sequela nie byłoby wielką sztuką. Co i tak nie zmienia faktu, że znacznie częściej kolejne części danej serii są słabsze od pierwowzoru niż odwrotnie, prawda?
A jeśli chodzi o Xmenów to dla mnie 1 zdecydowanie lepsza od 2, ale i tak z całej serii najlepszy jest - żeby było śmieszniej - prequel , czyli Wolverine.
Mimo, że lubię ekranizacje komiksów, Spider-man i pochodne, to akurat nie moja bajka, więc się nie mogę wypowiedzieć, która część jest the best, widziałem tylko pierwszą i na tym zakończyłem przygodę z pająkami.

ocenił(a) film na 7
tadmar8

Sprawdzilem i okazuje sie, ze ,,Zimowy zolnierz'' juz smigal w kinie, wiec to taki maly prztyczek ode mnie :D

,,poza tym "jedynka" była na tyle słaba, że w tym akurat przypadku zrobienie lepszego sequela nie byłoby wielką sztuką''
No fakt, z pierwszym Iron-manem dla przykladu nie moze sie rownac, ale jakby nie patrzac to druga czesc wyszla o wiele lepiej, niz pierwsza, a tego dotyczy nasza rozmowa. A jesli w jakis sposob sugerujesz sie ocenami na FW to kontynuacja w duzym stopniu deklasuje jedynke.

,,Co i tak nie zmienia faktu, że znacznie częściej kolejne części danej serii są słabsze od pierwowzoru niż odwrotnie, prawda?''
Zalezy, ale faktycznie zazwyczaj tak jest.
To sa standardowe etapy jakie wiekszosc filmow o superbohaterach przechodzi:
1cz. - wprowadzenia, pokazanie jak stal sie tymze bohaterem, zabawa moca itd.
2cz. - leniwi scenarzysci zazwyczaj rzucaja nam odgrzewanego kotleta czyli wiecej, bardziej widowiskowo... ale tak samo
3cz. - najbardziej widowiskowa, najbardziej dramatyczna - jednym slowem same ,,naje'' - i najczesciej to wychodzi widza bokiem

Ale jak wpasowac trylogie Nietoperza do tej formulki?
Niezla jedynka, genialna kontynuacja i dosyc nijakie zwienczenie serii.

A co do ,,Wolverine'a'' to jakos specjalnie nie przypadl mi do gustu. Nie dosc, ze nie wybil sie ponad poprzednie czesci to nawet jakby troche odstawal w negatywnym znaczeniu tego slowa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones