PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=491715}
7,4 244 942
oceny
7,4 10 1 244942
6,5 27
ocen krytyków
Iron Man 3
powrót do forum filmu Iron Man 3

Otóż, jak już wiadomo, Tony usuwa z piersi reaktor, a na końcu filmu niszczy wszystkie zbroje i
kończy z byciem Iron Manem.... jest jeszcze scena po napisach jak Tony "rozmawia" z Bruce'm
Banner'em i można to traktować jako łącznik z innymi postaciami...

Ale z drugiej strony, nie ma on większego sensu, niczego nie zapowiada.

Aktor grający Rhodey'a mówi iż ten film mógłby być ostatnim.

Patrlow mówi iż nie spodziewa się Iron Man 4 (z nowego wywiadu), a przecież Iron Man to
marka i spora kasa, więc Marvel nie zrezygnuje z tej postaci, co ważniejsze "nie długo"
Avengers 2 i Iron Man jest nie zbędny by film osiągnął sukces...

Więc jak sądzicie, co dalej? jeśli powstanie bezwzględnie Iron Man 4, to po co takie
zakończenie?...

Czyżby Marvel, nie wiedział co dalej? czy "wyczerpał" się materiał i po Avengers 2, jeśli
powstanie Ant Man, to nie będą wiedzieli co dalej zrobić z tym fantem?

ocenił(a) film na 10
Spidey_

W sumie nie wiem co mam napisać. Osobiście uważam serie IM za najlepszy filmy z pod marki Marvela i 4 bardzo chciałbym zobaczyć. Z resztą kiedyś pisali, że IM maja robić jak z Bondem, czyli zmieniać aktorów w razie potrzeby i żadnych reebotów nie przewidują.
Kto byłby jego przeciwnikiem, nie wiem bo nie czytałem komiksów. Piszesz, że Tony niszczy zbroje i kończy z byciem IM, jednak myślę że to troche dziwne i jak dla mnie bzdura totalna, on zawsze nim będzie. Nie wiadomo też kto będzie przeciwnikiem w A2 i chodzą słuchy, że Stark ma się pojawić z SG. Może kończy bycie IM na razie na Ziemi (o ile się w SG pojawi), lub tylko na jakiś czas odsuwa się w cień po przeżyciach z 3, albo Nick Furry z Shield będzie potrzebował Starka i ten się nawróci. Sam już nie wiem. Ale z jednym się muszę zgodzić - IM w A2 musi być bo tak jak piszesz on jest "symbolem" i ludzie chodzą głowie dla niego, poza tym seria jest bardzo dochodowa, a IM 3 na bank odniesie ogromny sukces.

mateusi91

Yyy nie, chyba nie zrozumiałeś... Tony usuwa reaktor z piersi, potem niszczy zbroje, a potem mówi negatywną kwestię z jedynki. W jedynce powiedział na końcu "true is... i am iron man", teraz ma powiedzieć "i am tony stark".

I nie chodzi o fakt iż zmienią aktora, bo RDJ na pewno nie odejdzie, ale w takim razie po co takie zakończenie, skoro Iron Man to marka która musi zarabiać i musi być dalej... więc po co? :(

A te info są prawdziwe, początkowe plotki mówiły iż dostanie sygnał od guardians galaxy i poleci w kosmos, ale teraz się okazało iż to bzdura i on po prostu... skończy z iron manem o_O

ocenił(a) film na 10
Spidey_

Tylko ja nie mówie, że on odchodzi od serii, tylko chodziło mi oto, że na każdego przychodzi pora i nie żyje się wiecznie, dodatkowo starość też nie radość i mam nadzieję, że będzie grał Starka jak najdłużej czy to zdrowie mu pozwoli czy będzie miał chęci. Może i masz rację, z tym skończeniem, tylko jakoś wierzyć mi się nie chce aby Marvel zakończył przygodę z IM. Jest to jedna z najlepszy ekranizacji i przynoszącej zyski serii, więc to trochę dziwne. Liczę jednak, że Marvel nas zaskoczy i 4 oraz kolejne części powstaną.

mateusi91

RDJ nie odejdzie, bo ma z tego sporą kasę i chyba przyjemność, bo może spędzać czas z fajnymi ludźmi, tak myślę.

Chodzi mi o to, że IM4 na bank powstanie, bo w Avengers Tony pojawić się musi, a co po nim? dr strange, black panther, iron fist, daredevil? kto będzie w stanie dźwigać brzemię lidera? IM musi być i będzie, ale dlaczego więc takie zakończenie...

ocenił(a) film na 10
Spidey_

Może Marvelowi właśnie oto chodziło, wywołać fale szumu i spekulacji, a końcówka ma dać nam do myślenia "co będzie dalej z Tony'm". Co do jednego masz racje i też tak myślę, IM 4 musi powstać a Stark w Avenach musi być i nawet jeśli powstanie 4 część to za jakieś na oko 3-4 lata.

mateusi91

za 3-4 lata? :( szkoda że nie wcześniej

ocenił(a) film na 8
Spidey_

Nie zdziwiłbym się, jakby zrobili podobną sytuację co w ,,Avengers,, z Hulkiem w końcowej walce. Starka może nie być przez połowę filmu, a dopiero później wkroczy do ostatecznej walki, ponieważ zobaczy np. w TV jak mściciele dostają ostro po dupie i w ,,Stark Tower,, po tajemnie stworzy swój nowy pancerz, który może przebijać wszystkie co do tej pory się pojawiły.
Ale to jest tylko moja taka myśl :)

Avengers bez Starka (Iron Mana) to nie Avengers ;).

ocenił(a) film na 8
Optimus22

A z Hulkiem chodzi mi oczywiście o to, że w ostatniej bitwie, Mściciele walczyli przez połowę walki bez zielonego olbrzyma, dopiero po jakimś czasie Banner przyjechał na motorze, a ten ,,drugi,, już zrobił swoje, czyli - miażdżył :).

Optimus22

Też tak może być, taka medialna zagrywka i fabularna ;)

ocenił(a) film na 8
Spidey_

Z tego co ja pamiętam było tam: Jestem Tony Stark, ale mimo wszystko ZAWSZE będę Iron man. Czy coś w podobie.

ocenił(a) film na 9
Szwancolot

faktycznie i to mnie bardzo ucieszylo, na poczatku zalamalam sie ze to koniec Iron Mana ale po tym sie rozchmurzylam. Ja osobiscie moglabym obejrzec nawet 10 czesc IM ,poprostu go uwielbiam, nawet ze wzgledu Roberta, jak i samej postaci.

Szwancolot

No właśnie. Leci tekst, że może stracić dom i tak dalej, ale jednego mu nie zabiorą, tego, że jest Iron Manem. Więc pewnie scenarzyści coś wykombinują.

ocenił(a) film na 8
Nikki97

Pewnie w Avengers 2 będą go bardzo potrzebować i w ostatniej chwili przyleci. Najbardziej utwierdza mnie w przekonaniu ten mały śrubokręt. Pokazuję że Tony chce zacząć od zera. I z samym sobą i z wynalazkami.

użytkownik usunięty
Spidey_

Nie wiem jaką wersje filmu oglądałeś, ale w wersji dubbingowanej na końcu mówi - Jestem Iron Man .

ocenił(a) film na 4
mateusi91

Nie czytałeś komiksów - nie powinieneś oceniać jakości filmów Marvela, bo niestety IM nie zachwyca.

ocenił(a) film na 8
duopeek

Ocenia się jakość filmu na podstawie porównania z innymi podobnymi. A nie udaną ekranizację. Zabroń mu ocenić na ile chce, bo podobał mu się film. A jak chcesz komiksowej jakości wróć do komiksów.

duopeek

On ocenia to jako film.
podstawową zmianą w stosunku do komiksów jest to, że w filmach Iron jest taki super zayebisty, a w komiksach to taki marny żołnierzyk plytki

ocenił(a) film na 7
mateusi91

Ale nikt inny nie może być tonym bo przecież robert downey jr jest stworzony do tej roli

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Spidey_

A wcześniej prawie nikt mi w to nie wierzył, gdy pisałem o tych spoilerach. :)

Peeves

Bo nie wiedzą jaką masz reputację w tym temacie i dlatego ;)

Spidey_

iron man mógłby być ale jeżeli rdj chce z tym skończyć, paltrow też, podejrzewam iż favreau również to pasuje rebot albo 4 film za jakieś 4-5 lat z innym aktorem i tyle

mati1991_filmweb

Reboot... teraz przy wielkim filmowym uniwersum... chyba cię pogięło, lepiej odpuść sobie ten temat, bez urazy ;P

Spidey_

downey jr nie jest cepie młodziutki i po za tym gwyneth nie będzie więc po ciul to.... rebot? niech nie powstanie, wisi mi to ale żeby następne filmy miały klasę i styl oraz klimat,,,, oj denny z ciebie człowiek, bez urazy rzecz jasna :D

ocenił(a) film na 8
mati1991_filmweb

denny to był pomysł o reboocie.
nie obrażaj ludzi skoro nie potrafisz prowadzić merytorycznej dyskusji.

maciekpaku

reebot, i ciul ci do tego spider mana ile lat już klepią, maguire i teraz ten "kot" Garfield, weź wać pan wstydu nie przynoś ja powiedziałem..... o pardon...... napisałem iż za jakieś 4-5 lat kolejny film z nowym aktorem i z nowymi arcywrogami, a spider man należy do uniwersum teraz klepią nowe motywy ( jaszczur, rhino,itp.) czyli to czego Raimi nie wprowadził, reebot człowieku mógłby być i chyba nie potrafisz rozkminąć tematu skoro tylu jeszcze wrogów ma tony że nowy film kiedyś na pewno wyjdzie, kasa i tyle

ocenił(a) film na 8
mati1991_filmweb

the amazing spiderman to nie reboot tylko nowa seria - nie zauważyłeś chyba że różnice są spore - dla przykładu w trylogii Toby strzela pajęczyną z nadgarstka a w Amazing ma specjale zegarki. te serie są różne od siebie, w niektórych momentach się łączą ale są stworzone na podstawie innych komiksów.

użytkownik usunięty
maciekpaku

reboot = nowa seria. Porypało ci się coś.

maciekpaku

:D gościu wyżej ode mnie nie stonował zapewne twojego zapędu filmoznawczego, ale ja to zrobię- co jest złego w tym iż paru gości, którzy w komiksach chcą trzepać grubą forsę, za parę lat stworzą nowy film z nowym aktorem (mówiłem wcześniej o tym) z nowym reżyserem (nieznanym lub mało doświadczonym w branży) z nowym motywem nie poruszanym wcześniej, nie będę z nikim się kłócił ale nie masz Maćku innej ofiary do oskubania, pierniczysz jak syn Ryśka z klanu, temat ogłaszam za skończony ;)

ocenił(a) film na 10
mati1991_filmweb

Nie bedzie rebootów, resetów czy innych pierdół. Nie mogę znaleźć info na filmwebie bo kiedyś takie było ale znalazłem tu
http://film.wp.pl/id,127659,title,Iron-Mana-3-Iron-Man-jak-James-Bond,wiadomosc. html
Seria Iron Man ma być Bondopodobna czyli, jeśli nie daj Bóg Robercik zrezygnuje albo umrze (kiedyś to nastąpi, no ale ma jeszcze szmat czasu) to i tak producenci będą to kontynuowali te seri. I jest tam napisane że nie poprzestaną na 3 części, więc "czwórka" i kolejne części na bank powstaną tylko przyjdzie nam trochę na nie poczekać, nie wiadomo czy 4 będzie w III fazie, a może w IV, nikt tego z nas nie wie i myślę, że Marvel z końcówką IM 3 specjalnie tak zrobił aby dać na trochę czasu do namysłu, spekulacji.

ocenił(a) film na 6
Spidey_

Trzy filmy to naprawdę dużo jak na jednego bohatera komiksów. Im więcej, tym większe prawdopodobieństwo wpadki, powtarzania się, znudzenia widowni oraz przecierania starych szlaków. Teraz Marvel powinien zająć się innymi superbohaterami albo odświeżyć starych zapomnianych. Nie ma dłużej sensu trzymać się niewolniczo jednego superbohatera i kręcić filmy tylko z jego udziałem. Reebotowanie w kółko "wielkich gwiazd" również nie jest ciekawym pomysłem. Wszakże tyle ciekawych postaci jest jeszcze do pokazania...

ocenił(a) film na 10
katedra

Muszę się tu o dziwo częściowo z tobą zgodzić, bo masz racje 3 części to dużo, im więcej tym gorzej, bo później robi się zazwyczaj już skok na kase, a fabula czy inne pierdoły mają sprawę drugorzędną + masa efektów. Co do innych bohaterów to też masz racje, bardzo jestem ciekaw np. Dr. Strange'a oraz innych bohaterów. Myślę, że Starka zobaczymy dopiero w Avengersach 2, a co do kolejnych solowych filmów, myślę, że będą i nie będą to reeboty, (bo tak kiedyś zapowiedzieli producenci, chociaż z nimi to też różnie bywa) i "4" powstanie tylko przyjdzie nam na nią trochę poczekać, obstawiam min. 5lat.

Spidey_

Pod koniec IM3 po napisach i scenie z Brucem było, że Iron Man pojawi się w Avengers 2.

ocenił(a) film na 7
kicikic

Napisane było, że wróci Tony Stark ;)

ocenił(a) film na 7
Spidey_

Jak dla mnie, całe zakończenie to takie celowe odwrócenie uwagi... O IM4 i udział Starka w przyszłych Mścicielach byłbym spokojny, tym bardziej że w nowym warsztacie Tonego prawdopodobnie powstaje zbroja stealth :>

Spidey_

Tony pokombinuje z Extremisem i stworzy zbroję na wzór tej z późniejszych faz komiksu - w pewien sposób "przechowywaną" w jego organizmie (w układzie kostnym jeżeli mnie pamięć nie myli), w ten sposób mogąc dołączyć do Avengersów w A2. Niemniej jednak nie chciałbym IM4, trylogia to dobre zakończenie, czwarte części prawie zawsze są tragiczne.

DonZiemiak

^to by wyjaśniało również owe "luki" w ludzkim mózgu, o którym Kilian opowiadał Pepper. Zbroja Extremis (z oczywistych chyba względów) wymagała od Starka zasadniczych "przeróbek" w czaszce.

Argumenty przeciw? Jeden potężny - Tony nie chciał być Iron Manem, pragnął się od tego odciąć, na co oprócz zakończenia wskazują jego eksperymenty ze zbrojami sterowanymi zdalnie. Tymczasem zbroja Exremis CAŁKOWICIE integruje Starka z Iron Manem, zamieniając go nijako w cyborga.

DonZiemiak

Stark do Avengers 2 powinien zbudować zbroję która będzie zbudowana z materiału który przez krótki czas można wzmocnić wytrzymałość dzięki energii z reaktora. Materiał ten np. przez 10s umożliwia podniesienie wytrzymałości mechanicznej 10 krotnie, taki Thor (Avengers 1) nie dałby rady już wgnieść mu "karoserii", coś jak pole siłowe tylko bardziej realne.

ocenił(a) film na 8
DonZiemiak

Wolał bym by zrobili 4 część. Strasznie się zawiodłem kiedy w tej części nie podjął się procesowi extremis. W 4 części powinien pojawić się prawdziwy Mandaryn z pierścieniami makluan a nie jakaś teatralna ciota, prawdopodobni się pojawi bo w jedynce pojawiła się grupa terrorystyczna o nazwie DZIESIĘĆ PIERŚCIENI, a wszyscy członkowie pokazani w filmie mieli tylko jeden więc muszą istnieć inne komórki tej organizacji, a ten "prawdziwy" mandaryn (Kilian) po prostu wykorzystał tą nazwę.

ocenił(a) film na 4
Spidey_

Iron Man 4 będzie według mnie na pewno ta seria odniosła za duży sukces a przecież fabułę można brać z wielu setek komiksów o Iron Manie

ocenił(a) film na 8
Spidey_

To prawie pewne że z chciwości nie zrezygnują z tej postaci. Jednak myślę że jeśli coś ma jeszcze być to dopiero długo po Avengers 2.

Spidey_

A co z Iron Patriot przeciez on zabral kombinezon?

Spidey_

Ja generalnie powiem wam ,że oglądałem wywiad na CNN z reżyserem Iron Mana i gośćmi z Marvela i ten przypadkiem się sprzedał ,ze 4 na pewno powstanie za parę lat i R.D.J też w nim zagra ale jako producent kolejnej zbroi po ataku kolejnego wroga a wiecie dla kogo ? Nie dla armi ,lub jakiegoś kumpla po fachu,tylko dla młodego ,który w trójce mu pomagał ,ponieważ będzie on miał już pełnoletność będzie zastępcą Starka! A sam R.D.Junior zagra parę scen z uwagi na jego wiek będzie emerytowanym Starkiem (Iron Man'em) prawdziwy koniec Tonego w zbroi będzie to druga i trzecia część Avengersów! Czyli już wiemy że będzie czwórka z nową odsłoną a także trylogia Avengersów! Tak też uwielbiam tego aktora ,ale wiek robi swoje niestety ,więc to już nie będzie to,pozostaje czekać na Avengersów w których będzie znów grał pierwsze skrzypce. Acha i dodam,że w którejś części Avenów będzie szanowany i równie lubiany SpiderMan więc tylko czekać! Oczywiście jak budżet pozwoli. Czekamy!

chudys215

na pewno powstanie najwcześniej w 2016....

bras_4

2016 to wariant optymistyczny :\ ale miejmy nadzieję

chudys215

to może daj link link do tego wywiadu?

kamilx98

nie mam lina ,oglądałem w tv na żywca ,ale napewno niebawem i do nas dojdzie takie info ,tak jak zaznaczyłem jest to nieoficjalne ,bo to tylko przesłanki i pomysły ekip filmowych na kolejny sukces. Ja tam mogę oglądac Irona nawet w 10 częściach :)

ocenił(a) film na 8
chudys215

co do wywiadu ciekawy pomysł ;) a co do spider-mana prawa do niego ma fox (czy jakoś tak) i z tego co wiem nie oddadzą praw, ponieważ uważają tą postać za bardzo korzystną. a ogólnie do dyskusji powiem że nie mam nic przeciwko 4 części i by tam był prawdziwy Mandaryn. I również czytałem że R.D.J nie ma już ochoty grać w 4 części, ale nie rzucam słów na wiatr ;) najważniejsze według mnie żeby wszystko zachowało klimat, fabułe itp. Pozdro

Hlontro

w pełni się zgadzam a co do praw to mają sobie usiąść i się dogadać ;)

chudys215

Obudź się człowieku bo śnisz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones