PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=495698}

Istnienie

The Presence
4,0 597
ocen
4,0 10 1 597

Istnienie
powrót do forum filmu Istnienie

Warto na początek zaznaczyć, że samego horroru jest tu jak na lekarstwo- mamy tutaj parę duchów/aniołów stróżów i kilka straszaków w postaci trzaskających drzwi itp. Przede wszystkim jest to jednak film opowiadający o smutnej przeszłości bohaterki, o próbie walki o miłość i o wpływie sił nadprzyrodzonych, które dalej chcą mącić w życiu kobiety. Film choć momentami się dłużył, mnie nawet ciekawił- szczególnie końcówka tłumaczącą wszystko, choć dosyć słabo zrobiona, to była dobrą klamrą dla zamknięcia całości. To, co mnie bawiło w tym filmie to niezdarna gra aktorska- na szczególną uwagę zasługuje tutaj milczący duch, który przez cały film dziarsko marszczył brwi i patrzył na kobietę, stojąc w ciemnych kątach pokoju. Całościowo film średni, jeśli spojrzymy na niego z perspektywy dramatu, wtedy można go obejrzeć w nudne popołudnie. Jeśli zaś nastawimy się na horror to mocno się rozczarujemy. Słowem- czwórka na szynach.

ocenił(a) film na 6
PorwaneTrampki

Gra aktorska była bardzo dobra. Jedna z dwóch ról milczących, tego ducha, nie mogła być grana zbyt intensywnie, bo każdy aktor i reżyser wie, że trzeba się wystrzegać przesady. Nie widzę, jak można by tu lepiej zagrać, skoro kwestia do nauczenia dla aktora grającego ducha zawierała się w kilku słowach. Ja bym raczej troszkę inaczej "zrealizował duchy", to znaczy trochę wyjąłbym te postacie ze świata fizycznego, przynajmniej co jakiś czas, żeby nie były oświetlane światłem fizycznym, bo wtedy psuto mi iluzję - no jakże ma to byc duch, skoro pada na niego cień?!
I kwestia oceny: to nie jest horror. Dlatego ocena dzieła jako takiego jest bezcelowa. Ja nazywam ten podgatunek thrillerem teologicznym. Podobnym do "Rytuału" czy do "Egzorcyzmów Emily Rose". W takich filmach kluczowa jest teologia, a tu dowolność i mnożenie grozy musi być ograniczone. Z korzyścią dla umysłu, z mniejszą dla emocji, ale emocje przemijają, myśl może trwale kształtować całe życie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones