PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=598624}
2,4 2 229
ocen
2,4 10 1 2229
1,8 5
ocen krytyków
Ixjana. Z piekła rodem
powrót do forum filmu Ixjana. Z piekła rodem

Dochodzę do wniosku, że przydałby się mechanizm wystawiający wszystkim polskim produkcjom automatycznie "jedynkę" bo zaczyna mnie to nudzić.

ocenił(a) film na 1
lastmanstanding

Trailer mnie powalił... padłem ze śmiechu :P
Wygląda to na jeszcze większy syf niż "KacWawa" i obie polskie "Bitwy".
P.S. "Torba borba". Umarłem.

lastmanstanding

Jak widać, klątwa nad polskim kinem nadal wisi. Nasze kino wygląda, jak wygląda. I chyba dlatego - na zasadzie kontrastu - takie słabe filmy, jak "Baby są jakieś inne", mają u nas wysoką notę. Bo dla głodnego zgniłe jabłko, w porównaniu z krowim gównem, najzwyczajniej pachnie.

Ale czy przeciętny polski filmowiec nie ogląda filmów zagranicznych? Nie chciałby jeden z drugim poczuć się przez chwilę tak, jak Polański czuje się po każdej premierze? Widocznie nie. Widocznie jakiś ekstremalny rodzaj masochizmu toczy naszą filmową branżę.

Przepraszam, nic nie wnoszę tym wpisem. Ale moja frustracja tez musi mieć jakieś ujście.

ocenił(a) film na 1
Sony_West

Wnosisz swoją wypowiedzią więcej niż myślisz - przede wszystkim to, że ludzie tacy jak ja nie czują się osamotnieni w swojej ocenie. Przedwczoraj miałem gorzką refleksję oglądając jeden ze swoich ulubionych polskich filmów - "Vabank". Machulski wielokrotnie wypowiadał się na temat trzeciej części ale nie zostało mu dane zagrać. Ile w tym czasie kilometrów taśmy zostało zmarnowane na durne polskie komedyjki wypełnione przekleństwami, umiejscowionymi produktami, scenariuszami niegodnymi pracy domowej gimnazjalisty.

Wnosisz swoim wpisem bardzo wiele. Ja osobiście Ci dziękuję.

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

lastmanstanding

Wszystkiego Najlepszego :)

lastmanstanding

Przypomina mi ten zwiastun. http://www.youtube.com/watch?v=f7W_sMFoyMs

lastmanstanding

No dobre, a teraz przyznawać mi się tu zaraz, kto tak naprawdę w ogóle obejrzał ten film? Moi drodzy, mam wrażenie, że tylko plotkujemy na tym forum ;)

ocenił(a) film na 5
arabesque

Obejrzałam, widziałam gorsze pod każdym względem.
To nie jest dobry film – to pewnik. Ale też nie jest to film dla kretynów – jak wiele innych polskich produkcji, choć nie jest też dla intelektualistów :) Mam wrażenie, że ludzie żyjący w jakimś innym świecie niż ja – świecie istniejącym w wyobraźni i to chorej (z picia? z narkotyków? z udawania? z leniuchowania?) umieściło kawałek swojego świata w tym filmie. Wyszło to nieporadnie, ale NIE JEST NUDNE, ma klimat, tajemnicę (może raczej mętność i niejasność :), ładne zdjęcia, piękne światło, mniej więcej słychać dialogi (co zdarza się w polskim filmie baaaardzo rzadko).
Naprawdę widziałam znacznie gorsze polskie filmy!

potasznia

potasznia, dziękuję Ci za tę wiadomość. Jestem ciekawa i filmu i muzyki do niego napisanej.

potasznia

No, skoro ktokolwiek pisze, ze sie nie nudzil, to i ja obejrze film.

lastmanstanding

Wytłumacz mi jedno, jak można ocenić film po trailerze? Dla takiego widza robi się gówniane filmy.

ocenił(a) film na 1
Juras_Senat

Owszem, można bardzo często ocenić film po obejrzeniu trailera. Szczególnie dotyczy to 99% polskich filmów w których nic nie jest w stanie zaskoczyć odbiorcę. Po prostu twórcy trailerów do polskich produkcji nie nauczyli się jeszcze "kłamać" i pokazują widzowi dokładnie to, co dostanie gdy kupi bilet.

Nigdy nie pomyliłem się oceniając w ten sposób rodzime produkcje. Podpowiem Ci, że dobrze rokuje "Układ zamknięty" na który prawdopodobnie wybiorę się do kina.



lastmanstanding

Już nie mogę się doczekać, aż pojawi się na DVD. Toż to kolejne "arcydzieło", polskiej kinematografii!!!!! :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones